چرا ترمزهای جدید شما جیغ می کشند؟

اگر متوجه شدید که ترمزهای جدید خودرویتان صدای جیر می‌زند، ممکن است فکر کنید که آنها معیوب هستند. اما، سعی کنید وحشت نکنید. دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود ترمزهای جدید جیر جیر کنند. علاوه بر این، ممکن است مشکل فقط موقتی باشد.

چرا ترمزهای جدید شما جیغ می کشند؟

در اینجا سه ​​دلیل متداول وجود دارد که چرا ترمزهای جدید شما می توانند جیرجیر، جیغ و صداهای دیگر ایجاد کنند.

در اینجا سه ​​دلیل متداول وجود دارد که چرا ترمزهای جدید شما می توانند جیرجیر، جیغ و صداهای دیگر ایجاد کنند.

دلیل شماره 1. روتورهای ترمز خیس هستند.
در ابتدا باید با عملکرد سیستم ترمز آشنا شویم: روتور ترمز شامل یک دیسک آهنی است که به توپی لاستیک متصل است. روتورهای ترمز خودروی شما در ترکیب با لنت ترمز آن کار می کنند. وقتی پدال ترمز را فشار می دهید. روتورها به لنت های ترمز فشار می آورند. این باعث ایجاد اصطکاک می شود که به شما کمک می کند سرعت ماشین خود را کاهش دهید یا آن را به طور کامل متوقف کنید.

رطوبت می تواند روی روتورهای ترمز ایجاد شود که منجر به ایجاد یک لایه نازک زنگ می شود. در این مثال، یک لایه نازک زنگ می تواند ایجاد شود. سپس زنگ می تواند به ذرات کوچکی تبدیل شود که در لنت ترمز فرو می روند. بنابراین، روتور ترمز خیس می تواند باعث ایجاد صدای جیر هنگام ترمز شود. خوشبختانه این مشکل معمولاً پس از چند بار فشار دادن پدال خود به خود از بین می رود.

دلیل شماره 2. ترمزها به درستی روغن کاری نشده اند.
برخی از خودروها دارای سیستم ترمز درام هستند که دارای درام های ترمز هستند که با چرخ ها می چرخند. هر درام دارای کفشک های ترمز مجهز به آستر ترمز است.

با سیستم ترمز درام، پیستون ها از داخل به درام ترمز فشار می آورند. این یک نیروی ترمز ایجاد می کند، بنابراین ماشین می تواند سرعت خود را کاهش دهد و متوقف شود.

سیستم ترمز درام به روغن کاری کافی نیاز دارد. در غیر این صورت، اگر پیستون ها به درستی روغن کاری نشده باشند، می توانند روی درام ترمز خراشیده شوند. هر زمان که از ترمز استفاده می کنید، این می تواند منجر به صدای جیرجیر شود.

اگر سیستم ترمز درام خودرو شما نیاز به روغن کاری دارد، وسیله نقلیه خود را به مکانیک حرفه ای ببرید. سپس، مکانیک می تواند به اندازه کافی سیستم را روغن کاری کرده و از عملکرد صحیح آن اطمینان حاصل کند.

دلیل شماره 3. لنت های ترمز فرسوده شده اند.
لنت ترمز ماشین شما ممکن است بین 25000 تا 60000 مایل دوام بیاورد. طول عمر آنها بر اساس عادات رانندگی شما متفاوت است.

در همین حال، لنت های ترمز دارای زبانه های نشانگر فلزی در نزدیکی پایه هستند. اگر لنت ها فرسوده شوند، این زبانه ها به روتور ترمز ساییده می شوند. نتیجه: صدای جیغی که هنگام فشار دادن ترمز ایجاد می شود.

لنت های ترمز فرسوده قدرت توقف خودروی شما را کاهش می دهند. بنابراین، به محض اینکه متوجه صدای جیر جیر لنت ترمز خود شدید، خودروی خود را نزد مکانیک ببرید تا مشکل را برطرف کند.

اگر ترمزهای خودروی شما پس از نصب لنت ها و روتورهای جدید صدای ساییدن ایجاد می کند، چه کاری باید انجام دهید
ممکن است پس از دریافت لنت و روتور ترمز جدید متوجه صدای خراشیدن شوید. این لزوما به این معنی نیست که لنت ها و روتورهای شما معیوب هستند. در عوض، لنت ها و روتورهای شما ممکن است سفت باشند و باید اندکی با آن ها رانندگی کنید

در ابتدا ممکن است هنگام رانندگی با لنت ترمز جدید و روتورهای خود صدای خراش، جیغ، جیغ و سایر صداها را بشنوید. با این حال، هرچه بیشتر با ماشین خود رانندگی کنید، این صداها کمتر قابل توجه خواهند بود. در نهایت، صداها نیز باید به طور کلی فروکش کنند.

چگونه از لنت و روتور ترمز جدید مراقبت کنیم

کارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای به حداقل رساندن خطر صداهای ناشی از لنت ترمز و روتور جدید خودرو انجام دهید. این شامل:

 هر بار که روی پدال ترمز می زنید، اصطکاک قابل توجهی ایجاد می کنید. برای جلوگیری از این مشکل، جاده را از نزدیک تماشا کنید. به این ترتیب، می توانید از مواردی که در آن نیاز به ترمز ناگهانی دارید، جلوگیری کنید.
اجتناب از رانندگی با دو پا با یک پا روی پدال گاز و پای دیگر روی ترمز رانندگی نکنید. این کار ناامن است، زیرا ممکن است به طور ناخواسته هر دو پدال را همزمان فشار دهید. همچنین می تواند منجر دو پداله شدن ترمز شود که می تواند خطر بروز مشکلات ترمز را افزایش دهد.
مراقب ترمزهای ماشین خود باشید اگر متوجه هر گونه صدایی از ترمزهای خود شدید، خودروی خود را توسط یک مکانیک حرفه ای بررسی و تعمیر کنید.