لنت ترمز تویوتا و لنت ترمز بی ام و 

صاحبان خودروی بی ام و و تویوتا، همواره در هنگام خرید لنت ترمز با سوالاتی مواجه می‌شوند که آن‌ها را برای خرید لنت ترمز بی ام و و تویوتا به شک می‌اندازد. در این مقاله به چند سوال مهم که این افراد با آن مواجه می‌شوند، پاسخ می‌دهیم. اگر شما هم جزو این دسته افراد هستید، این مقاله را از دست ندهید و آن را تا انتها مطالعه کنید. بعد از خواندن این مقاله به راحتی می‌توانید لنت ترمز بی ام و و تویوتا خود را انتخاب کرده و از آن استفاده کنید.

Image for post
Image for post

چگونه متوجه شویم که به لنت ترمز جدید نیاز داریم؟

مشکلات رایجی که هنگام نیاز به تعویض لنت ترمز بی ام و شما ایجاد می شود شامل صدای جیغ، جیغ، ساییدن یا جیرجیر هنگام ترمززدن است. همچنین ممکن است متوجه لرزش یا ضربان در پدال یا فرمان شوید. در برخی موارد، می‌توانید بوی سوختگی را استشمام کنید که در نتیجه تماس فلز با سطح لنت‌های شما برهنه است. اگر همه این علائم هشدار دهنده را مشاهده کردید، باید BMW خود را سریعاً برای بازرسی به تعمیرگاه ببرید. مثل همیشه، برای جزئیات بیشتر در مورد فواصل سرویس، توصیه‌ها و سایر نگرانی‌های ایمنی، باید به دفترچه راهنمای مالک خودرو خود مراجعه کنید.

تعویض لنت ترمز جلو بی ام و

مانند لنت ترمزعقب، لنت ترمز جلوی BMW  معمولاً در سمت راست و چپ ماشین شما با سرعت یکسانی تحلیل می رود. برخلاف لنت‌های ترمز عقب، بیشتر لنت‌های ترمز جلو به دلیل ماهیت خودروهای دیفرانسیل عقب کندتر فرسوده می‌شوند. هر بار که BMW خود را برای سرویس می آورید، باید ترمزهای خود را بررسی کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد تعویض و بازرسی‌های توصیه‌شده ترمز جلو، باید به راهنمای تعمیر و نگهداری BMW در کتابچه راهنمای مالک خود مراجعه کنید. به یاد داشته باشید که فرسودگی در BMW از جمله لنت ترمز جلو در رانندگی شما متفاوت است.

هزینه تعویض لنت ترمز بی ام و و تویوتا چقدر است؟

تعویض لنت ترمز BMW که شامل قطعات و نیروی کار می شود، بسته به نوع لنت ترمز مورد نظر و میزان آسیبی که لنت های فرسوده قبلی شما به سایر اجزای وسیله نقلیه شما وارد کرده است، می تواند متفاوت باشد. اما به طور کلی قیمت لنت ترمز تویوتا و بی ام و به عوامل مختلفی مانند ارزش برند، کیفیت و مدل و سال تولید خودرو متفاوت است. برای مثال لنت ترمز بی ام و به دلیل لوکس و گرانقیمت‌تربودن، قیمت بالاتری نسبت به لنت ترمز تویوتا دارد. اگر قصد خرید لنت ترمز اصلی و اورجینال را داشته‌باشید باید هزینه بیشتری بپردازید زیرا توسط کارخانه سازنده ساخته و یا سفارش داده شده و با خودرو به شما تحویل داده می‌شود. البته علاوه بر لنت ترمز اصلی، لنت ترمز سرامیکی و نیمه‌فلزی نیز در بازار وجود دارند، که کیفیت بسیار خوبی دارند و قیمت آن‌ها نیز نسبت به لنت ترمز اصلی مناسبتر می‌باشد. در نتیجه جایگزین مناسبی برای لنت ترمز اصلی هستند.

برای لنت ترمز بی ام و برندهای زیر موجود است:

·        ان‌اچ‌سی و تایومی برندهای لنت ترمز سرامیکی

·        لئون و پارس برندهای لنت ترمز نیمه‌فلزی

برای لنت ترمز تویوتا علاوه بره لنت ترمز اصلی، برندهای زیر وجود دارد:

·        ان‌اچ‌سی، تایومی، اینتیما، اف بی ال برای لنت ترمز سرامیکی

·        ام‌بی‌کوریا، های‌تک، فریکسا، های‌کیو، پارس و لنت برای لنت ترمز نیمه‌فلزی

Image for post
Image for post

چگونه بفهمم لنت ترمز بی ام و و تویوتا من فرسوده شده است؟

برخی از علائم هشدار دهنده رایج بد بودن لنت ترمز عبارتند از:

·        بی ام و در حال ترمز گرفتن به یک طرف برود

·        برخی از خودروها دارای چراغ های هشدار دهنده ترمز هستند که برای اطلاع از مشکل توانایی شما روشن می شوند

·        ضربان یا لرزش در فرمان یا پدال ترمز

·        بوی سوزش

·        صدای ساییدن هنگام اعمال ترمز

·        علائم هشدار دهنده دیگری نیز برای خرابی لنت ترمز وجود دارد. برای جزئیات بیشتر می توانید به دفترچه راهنمای خودرو خود نگاه کنید.

لنت ترمز بی ام و چقدر دوام می‌آورد؟

لنت ترمز BMW بسته به عادات رانندگی شما معمولا بین 30000 تا 70000 مایل دوام می آورد. اگر در ترافیک سنگین رفت و آمد می کنید و اغلب از ترمز خود استفاده می کنید، باید مکرراً لنت ترمز خود را بررسی کنید. توصیه می‌کنیم برای اطلاعات فاصله زمانی تعمیر و نگهداری توصیه شده به دفترچه راهنمای مالک بی ام و و تویوتا خود مراجعه کنید.

برای خرید لنت ترمز بی ام و و تویوتا به کجا مراجعه کنیم؟

اکنون که اطلاعات کافی درباره لنت ترمز دارید، باید متوجه شده‌باشید که لنت ترمز یک قطعه بسیار مهم در هر خودرویی است. به همین دلیل حتما باید یک لنت ترمز باکیفیت خریداری نمایید. برای جلوگیری و اجتناب از خرید لنت ترمز تقلبی، باید به یک فروشگاه معتبر مراجعه کنید. فروشگاه Lent.ir یکی از مراکز معتبر می‌باشد که سال‌های زیادی است در زمینه لنت ترمز فعالیت می‌کند. شما می‌توانید لنت ترمز بی ام و و تویوتای خود را از این فروشگاه خریداری نمایید. اگر در هنگام خرید لنت ترمز تویوتا و بی ام و سوالی داشتید، می‌توانید با پشتیبان فنی تماس گرفته و از راهنمایی مشاوران حرفه‌ای این فروشگاه آنلاین لنت ترمر بهره‌مند شده و بعد با اطمینان لنت ترمز مورد نظر خود را خریداری نمایید.