راهنمای خرید لنت ترمز پژو

1. آیا لنت ترمز پژو مدل‌ها مختلف یکسان نیستند؟

نه، تقریباً هر مدل خودروی پژو شکل لنت ترمز متفاوتی دارد. مواد اصطکاکی که روی لنت قرار دارند متفاوت هستند زیرا تقریباً هر وسیله نقلیه دارای الزامات و قابلیت های عملکرد متفاوتی است.

Image for post
Image for post

2- چرا قیمت برخی از لنت های موجود در بازار از بقیه بیشتر است؟

خرید لنت ترمز با کیفیت مانند خرید دارو با نسخه است. هنگام خرید داروی نسخه ای، فقط هزینه ساخت، بسته بندی و بازاریابی قرص را پرداخت نمی کنید. بخش عمده ای از آنچه که برای آن هزینه می کنید تحقیق و توسعه است. همین امر در مورد لنت ترمز نیز صادق است.

 لنت های ترمز به آزمایش و مهندسی زیادی نیاز دارند زیرا برای یک وسیله نقلیه خاص ساخته شده اند. یک تولید کننده لنت ترمز با کیفیت، زمان و هزینه زیادی را صرف توسعه یک برنامه لنت ترمز برای وسیله نقلیه شما می کند. این شامل آزمایش شبیه سازی شده و بر روی خودرو می شود. این نوع آزمایش به افراد و تجهیزات فشرده است. همچنین یکی دیگر از هزینه های تولید لنت ترمز کنترل کیفیت است.

3- داخل هر جعبه لنت ترمز پژو چیست؟

در جعبه لنت ترمز پژو، چهار لنت وجود دارد (دو لنت برای هر طرف چرخ). برخی از سازندگان قطعات دیگری از سخت افزار را برای اطمینان از عملکرد کامل پد در نظر می گیرند. اقلام شامل گیره های ضد صدا، شیم های کاهش نویز و سنسورهای سایش است. همچنین، برخی از تولیدکنندگان لنت ترمز روان کننده های ویژه ای را برای کاهش احتمال بازگشت مشتری با نویز سازگار در نظر می گیرند.

برخی از تولیدکنندگان لنت ترمز پژو با کیفیت پایین این موارد را در جعبه قرار نمی دهند تا بتوانند سود خود را به حداکثر برسانند و ارزان ترین محصول در قفسه های فروشگاه باشند.

4- کدام نوع لنت؟ سرامیک؟ نیمه فلزی؟ یا لنت ترمز اصلی؟

تولیدکنندگان لنت ترمز همیشه به دنبال مواد جدید عصر فضایی برای بهبود محصولات خود هستند.اما دانستن اینکه این مواد چه کاری می توانند انجام دهند می تواند به شما کمک کند تا تصمیم آگاهانه تری بگیرید.

لنت ترمز سرامیک

هنگامی که اکثر مصرف کنندگان کلمه "سرامیک" را می شنوند، تصاویری از آسیاب شدن بشقاب های شام در لنت ترمز را تداعی می کنند. اما، اگرچه مواد دارای ساختار شیمیایی یکسان و ویژگی‌های خاصی هستند، الیاف سرامیکی در لنت‌های ترمز برخی از پیشرفته‌ترین ریزساختارهای روی کره زمین هستند. خواص ساختاری مواد سرامیکی در دمای بالا مانند ظروف کورنینگ بسیار پایدار است. اما اینجاست که مقایسه به پایان می رسد. مواد سرامیکی که وارد لنت ترمز می شوند رشته های بسیار کوچکی هستند که به گونه ای طراحی شده اند که طول و عرض معینی داشته باشند.

سه مزیت پدهای سرامیکی در کاربردهای خاص وجود دارد. اولاً، از آنجایی که مواد سرامیکی عملکرد پایداری را در طیف وسیعی از دماها ارائه می دهند، می توانند عملکردی بی صدا ارائه دهند. دوم، لنت های ترمز سرامیکی گرمای روتور و کالیپر را در برخی وسایل نقلیه بهتر از برخی کاربردهای غیر سرامیکی مدیریت می کنند. سوم، گرد و غبار ترمز سرامیکی مانند سایر فرمولاسیون های لنت ترمز روی چرخ ها ظاهر نمی شود یا به آن ها نمی چسبد. اگر مجموعه ای گران قیمت از چرخ های سفارشی دارید، این می تواند عامل مهمی باشد.

Image for post
Image for post

لنت ترمز نیمه فلزی

لنت های نیمه فلزی از الیاف فلزی برای ایجاد ساختار و ایجاد اصطکاک استفاده می کنند. فلزات مورد استفاده معمولاً فولاد با کیفیت بالا، مس و سایر فلزات عجیب و غریب هستند.

بنابراین بخش دیگر ترکیب نیمه فلزی چیست؟ این مواد از انواع مختلفی مانند چسب، روان کننده و الیاف ساختاری است. سازنده قطعات را با هم ترکیب می کند تا بهترین عملکرد را برای آن برنامه ارائه دهد.

سردرگم؟ نباش. یک فروشگاه می‌تواند با چند سؤال آسان، پدی را به شما توصیه کند که با مشخصات رانندگی و وسیله نقلیه شما مطابقت داشته باشد.

5 - چگونه مواد اصطکاک را روی صفحه پشتی فلزی نگه می دارند؟

لنت ترمز مواد اصطکاک معمولاً با استفاده از گرما و فشار روی صفحه پشتی قالب گیری می شود. در برخی موارد، مواد اصطکاک هنگام قالب‌گیری، از سوراخ‌های صفحه پشتی عبور می‌کنند. همچنین صفحه پشتی با چسبی پوشانده شده است که می تواند دمای بالا را تحمل کند. این دو روش به جلوگیری از برش خوردگی مواد اصطکاکی از صفحه پشتی فلزی کمک می کند.

در برخی از لنت های ترمز درجه یک، صفحه پشتی دارای یک روش مکانیکی برای محکم کردن مواد اصطکاک به صفحه پشتی است. این سیستم‌ها می‌توانند از قلاب‌های کوچک یا سایر وسایل اتصالی که در مواد اصطکاک قالب‌گیری شده جاسازی می‌شوند، استفاده کنند. این می تواند احساس امنیت بیشتری به راننده بدهد.

6- بهترین منبع اطلاعاتی هنگام انتخاب لنت ترمز پژو مناسب چیست؟

بهترین منبع اطلاعات یک فروشگاه است. یک تعمیرگاه در عرض دو روز لنت ترمز بیشتری نسبت به خرید بیشتر مردم در طول عمر خود خواهد خرید.

با این تجربه، شخصی که در فروشگاه  کار می‌کند می تواند به شما کمک کند لنت ترمز پژو مناسب خود و وسیله نقلیه خود را انتخاب کنید. برای اینکار باید به یک فروشگاه معتبر مراجعه کنید. فروشگاه Lent.ir جزء فروشگاه‌های معتبر بازار لوازم یدکی است که لنت ترمز پژو باکیفیت را به فروش می‌رساند. همچنین شما می‌توانید با پشتیبانی فنی این فروشگاه تماس گرفته و برای خرید لنت ترمز پژو کمک بگیرید. این فروشگاه آنلاین لنت ترمز شما را در خرید لنت ترمز راهنمایی می‌کند. برای خرید لنت ترمز از این فروشگاه فقط کافیست وارد سایت lent.ir شوید و برای سفارش لنت ترمز اقدام کنید.