راهنمایی خرید لنت ترمز نیسان و ولوو

سیستم ترمز از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده‌است. یکی از قطعات مهم موجود در سیستم ترمز، لنت ترمز است. اما بسیاری از صاحبان خودروی نیسان و ولوو نمی‌دانند چه زمانی باید لنت ترمز خود را تعویض کنند و یا چه لنت ترمزی برای خودروهای آن‌ها مناسب است. در این مقاله به بررسی قیمت لنت ترمز نیسان و نحوه عملکرد لنت ترمز ولوو و خودروهای نیسان خواهیم پرداخت. پس از مطالعه این مقاله، جواب تمام سوالات خود را پیدا خواهید کرد و می‌توانید بدون هیچ مشکلی یک لنت میتسوبیشی مناسب برای خودروی خود خریداری کنید.

Image for post
Image for post

چرا لنت ترمز قطعه‌ای مهم است؟

برای پاسخ به این سوالا باید نحوه عملکرد این قطعه را بدانید. لنت ترمز یک قطعه کوچک است که درون کالیپر قرار دارد. این قطعه به دیسک ترمز که می‌چرخد، متصل است. زمانی که پا روی پدال ترمز می‌گذارید، روغن ترمز با فشار از سلیندر اصلی وارد شیلنگ‌ها می‌شود. سپس از طریق شیلنگ‌ها به کالیپر فشار وارد کرده و این فشار به لنت ترمز منتقل می‌شود. در نهایت لنت ترمز نیروی اصطکاک ایجاد می‌کند که باعث کاهش سرعت دیسک چرخان خواهدشد. اگر لنت ترمز وجود نداشته‌باشد، شما قادر به ترمزگیری نخواهیدبود.

قیمت لنت ترمز نیسان با توجه به چه عواملی تعیین می‌شود؟

قیمت لنت ترمز نیسان با توجه به مولفه‌های مختلفی مانند کیفیت و مواد اولیه لنت ترمز و ارزش برند متغییر است. سه نوع لنت ترمز در بازار وجود دارد: لنت ترمز اصلی، نیمه فلزی و سرامیکی. لنت ترمز اصلی به سفارش کارخانه سازنده تولید می‌شود و همراه خودرو به خریدار تحویل میگردد. لنت ترمز سرامیکی و نیمه‌فلزی به عنوان جایگزین لنت اصلی استفاده می‌شوند. لنت سرامیکی به دلیل داشتن مواد سرامیکی قیمت بیشتری نسبت به لنت ترمز نیمه‌فلزی دارد. البته قیمت لنت ترمز نیسان به مدل خودروی شما نیز  بستگی دارد و اگر خودروی شما گرانقیمت‌تر باشد، باید برای خرید لنت ترمز هزینه بیشتری پرداخت کنید.

لنت ترمز سرامیکی و نیمه‌فلزی را از چه برندهایی تهیه کنیم؟

در ساخت لنت ترمز سرامیکی از مواد سرامیکی و الیاف ظریف مسی استفاده شده‌است. به همین دلیل گرما را به خوبی انتقال داده و لرزش و صدایی در هنگام ترمزگرفتن ایجاد نمی‌کند. البته لنت ترمز سرامیکی به شرطی این ویژگی‌ها را خواهد داشت که از برندهای معتبر خریداری شود. در ادامه برندهای معتبر سرامیکی برای لنت ترمز ولوو و نیسان را به همراه ویژگی‌های آن‌ها برای شما بیان می‌کنیم:

لنت ترمز ان‌اچ‌سی (NHC)

·  تهیه شده از بهترین مواد اولیه سرامیکی

· دارای عمر مفید استاندارد

·  بدون گرده و غبار و بدون مواد مضر آزبست

· بدون هیچگونه صدا و لرزش

· دارای عملکرد عالی و ترمزگیری فوق العاده نرم در شرایط مختلف

· ساخت تایوان

لنت ترمز تایومی (Tayomei)

· تهیه شده از بهترین مواد اولیه سرامیکی

· دارای بهترین عملکرد در شرایط مختلف

· دارای قدرت بالا در زمان ترمزگیری

· بدون هیچگونه صدا و لرزش

· بدون گرده و غبار

· بدون مواد مضر آزبست

· ساخت تایوان

لنت ترمز نیمه‌فلزی از 30 تا 70 درصد مواد فلزی ساخته شده است. . نباید معایب این نوع لنت ترمز را نادیده گرفت. لنت ترمز نیمه‌فلزی صدای بیشتری در هنگام ترمزگرفتن ایجاد می‌کند و ممکن است به دیسک ترمز نیز آسیب برساند. البته برندهای معتبر چینی، کره‌ای و ایرانی هستند که لنت ترمز نیمه‌فلزی را به گونه‌ای تولید می‌کنند که صدای کمتری در حین ترمزگیری ایجاد کرده و یا آسیب به دیسک چرخ را به حداقل می‌رسانند. در ادامه این برندها را به شما معرفی می‌کنیم. لنت ترمز نیمه‌فلزی برای کسانی که ترمزگیری مکرر دارند، بسیار مناسب است. این لنت ترمز جزء پرطرفدارترین و پرفروش ترین نوع لنت ترمز در بازار لوازم یدکی است.

Image for post
Image for post

پارس لنت (Pars Lent)

· استفاده از فرمولاسیون و تکنولوژی پیشرفته

· عمر مفیدطولانی

· عدم خوردگی دیسک چرخ

· ترمزگیری سریع و به موقع متناسب با شتاب خودرو و وضعیت جاده

· مقاوم در دشوارترین شرایط اقلیمی

· سازگار با محیط زیست

های کیو (Hi-Q)

· بدون آسیب به دیسک ترمز

· دارای قدرت ترمزگیری ایمن در تمامی شرایط

· بدون صدا

· بدون آزبست

· ساخت کره جنوبی

های تک (Hi-Tec)

· قدرت عالی در ترمز گیری

· استقامت در دمای بالا ( مناسب برای ترمزگیری مکرر)

·  صدای کم

·  بدون آزبست

خرید لنت ترمز لوو و نیسان

برای خرید لنت ترمز نیسان باید مدل و سال تولید خودروی خود را بدانید. البته نکته مهم این است که لنت ترمز را حتما از برندهای معتبر و فروشگاه معتبر تهیه نمایید! زیرا در فروشگاه لوازم یدکی کسانی هستند که لنت ترمز تقلبی و های کپی را در بسته بندی برندهای معتبر گذاشته و به شما می‌فروشند. در نتیجه اگر به فروشگاه معتبر مراجعه نکنید، ممکن است لنتی خریداری کنید که عملکرد خوبی نداشته‌باشد و سلامت سرنشینان خود را به خطر بیندازد. اگر به دنبال فروشگاه معتبری هستید، می‌توانید به LENT.IR مراجعه کنید. این فروشگاه دارای لنت ترمز نیسان و ولوو باکیفیت می‌باشد. همچنین تمام خودروها بر اساس مدل و سال تولید دسته‌بندی شده‌اند و به راحتی می‌توانید لنت خود را خریداری نمایید. اگر سوالی داشتید، میتوانید با پتیبان فنی تماس بگیرید. متخصصان این فروشگاه به شما در خرید لنت ترمز مناسب کمک خواهند کرد.