خرید لنت ترمز کیا، سراتو و رنو

لنت ترمز یکی از قطعات مهم در سیستم ترمز است که بدون آن ترمزگیری برای شما غیر ممکن خواهد بود! به همین دلیل افراد زیادی در هنگام خرید لنت ترمز دچاد تردید می‌شوند و نمی‌دانند چه لنت ترمزی برای خودروی آن‌ها مناسب است. اگر لنت ترمز مناسب برای مدل خودروی خود خریداری نکنید، لنت ترمز در جای خود اصطلاحا لق زده و به دیسک ترمز آسیب می‌رساند همچنین امکان عدم ترمز و آسیب به سرنشینان نیز وجود دارد. در این مقاله درباره لنت ترمز رنو و کیا صحبت خواهیم کرد. اگر صاحب این دو خودرو هستید، در این مقاله به انواع لنت ترمز کیا و زمان تعویض لنت ترمز خواهیم پرداخت.

Image for post
Image for post

خرید لنت ترمز کیا

اگر قصد خرید لنت ترمز کیا را دارید، باید مدل و سال تولید خودروی خود را بدانید. زیرا لنت ترمز مدل و نسل‌های مختلف کیا باهم متفاوت می‌باشد. در مدل‌های 2015 به بالای خودروهای کیا، دو سوراخ در لبه بالایی لنت تعبیه شده‌است که در مدل‌های پایینتر از آن موجود نیست! پس دانستن مدل خودرو و گاهی شماره شاسی در هنگام خرید لنت ترمز کیا، ضروری می‌باشد. در ادامه انواع لنت ترمز کیا را به شما معرفی می‌کنیم و به شما توضیح می‌دهیم که در هنگام خرید لنت ترمز نیاز به دانستن اطلاعات فنی خاصی است یا خیر.

اپتیما: از بین نسل‌های مختلف اپتیما نسل دوم، سوم و چهارم آن وارد ایران شد. اگر شما صاحب خودروی اپتیمای نسل دوم (سال تولید از 2008 تا 2010) هستید،  نیازی ندارید تا شماره شاسی خود را بدانید. اما برای نسل سوم و چهارم حتما باید شماره شاسی خود را بدانید تا بتوانید لنت ترمز مناسب خریداری کنید. به دلیل وجود سه نسل مختلف از اپتیما در ایران، حتما به مدل و سال تولید خودروی خود توجه کنید. اگر قصد خرید لنت ترمز سرامیکی دارید، برند ان‌اچ‌سی، تایومی، اینتیما و اگر قصد خرید لنت ترمز نیمه‌فلزی دارید، برند ام‌بی‌کوریا، لئون، پارس، فریکسا، های‌تک و های‌کیو پیشنهاد ما به شما هستند.

پیکانتو: تنها نسل دوم خودروی پیکانتو که در سال 2011 تا 2016 تولید شده، در ایران موجود است. به دلیل وجود یک نسل، لنت ترمز این خودروها عموما کدفنی یکسانی دارند. به همین دلیل نیازی به دانستن اطلاعات خاصی نیست. شما می‌توانید لنت ترمز پیکانتو خود را از بین برندهای ام‌بی‌کوریا، پارس، تایومی، های‌تک، های‌کیو و لئون خریداری نمایید.

Image for post
Image for post

سراتو: خودروی سراتو در چهار نسل توسط شرکت کیا موتورز به بازار جهانی عرضه شده‌است. اما تنها سه نسل از آن موفق به حضور در ایران شد. اولین نسل سراتو ( سال تولید 2005 تا 2009) جز اولین مدل‌های وارداتی می‌باشد. برای خرید لنت ترمز این نسل، به اطلاعات فنی خاصی نیاز ندارد. نسل دوم کیا سراتو توسط سایپا مونتاژ و به بازار ایران عرضه شد. لنت ترمز عقب نمونه مونتاژ شده، کفشکی و لنت ترمز جلوی آن دیسکی است. پس اگر صاحب این نسل هستید، حتما توجه داشته‌باشید که باید برای چرخ عقب خود لنت کفشکی بخرید. نسل سوم سراتو، آخرین نسل از این خودرو در ایران می‌باشد. در تهیه لنت ترمز سراتو مدل 2016 به بالا، بهتر است که شماره شاسی چک شود تا از از خرید لنت ترمز مناسب اطمینان حاصل کنید.

کارنز: خودروی کارنز به طور کلی در سه نسل تولید شده‌اند اما دو نسل یعنی نسل دوم و سوم وارد ایران شد. افرادی که صاحب خودروی نسل سوم هستند، بهتر اسن در هنگام خرید لنت ترمز کارنز، شماره شاسی خود را چک کنند.

کدنزا: تنها یک نسل از خودروی کدنزا در ایران موجود است. به همین دلیل نیازی به اطلاعات فنی خاصی نیست و لنت ترمز این نسل با هم یکسان است. علاوه بر لنت ترمز اصلی، برندهای ام‌بی‌کوریا، ان‌اچ‌سی، تایومی و لئون جز برندهای باکیفیتی هستند که لنت ترمز کدنزا را تولید می‌کنند.

موهاوی: خودروی موهاوی در یک نسل تولید شد. اما در سال 2016 کیا موتورز یک نمونه فیس لیفت نیز از آن منتشر کرد. البته مدل جدید موهاوی هیچ وقت نتوانست به بازار ایران راه پیدا کند. به همین دلیل تمام لنت ترمزهای موهاوی تحت یک کد فنی تولید شده‌اند و نیاز به چک‌کردن شماره شاسی و داشتن اطلاعات فنی نیست.

سورنتو: سه نسل از سورنتو در ایران حضور دارد. لنت جلو و عقب هر سه نسل از این خودرو دیسکی می‌باشد. با اینکه سه نسل متفاوت از این خودرو در ایران وجود دارد. اما برای خرید لنت ترمز سورنتو نیاز به دانستن شماره شاسی خاصی نیست. فقط باید مدل و سال تولید خودروی خود را بدانید تا لنت ترمز مناسب خریداری کنید. برندهای پارس، تایومی، NHC، های‌تک و های‌کیو از جمله تولیدکنندگان لنت ترمز سورنتو می‌باشند.

زمان تعویض لنت ترمز رنو و کیا

لنت ترمز به دلیل اصطکاکی که ایجاد می‌کند، ساییده و تمام می‌شود. به همین دلیل صاحبان خودرو باید هر چند وقت یکبار برای تعویض لنت ترمز رنو و کیای خود اقدام کنند. البته زمان تعویض آن مشخص نیست. مثلا نیازی نیست که هر 3 ماه یا 6 ماه لنت ترمز رنو و کیای خود را عوض کنید. زمان تعویض لنت ترمز رنو و کیا بستگی به میزان و نحوه رانندگی، نوع جاده و کیفیت لنت ترمز دارد. البته اگر شما لنت ترمز باکیفیت بخرید، مطمئن باشید که عمر مفید استانداری خواهد داشت. یعنی نه آنقدر دیر ساییده می‌شود که به دیسک چرخ آسیب بزند ، نه آنقدر زود که شما مجبور شوید، در بازه زمانی کوتاه، مرتب لنت ترمز بخرید.

موارد زیر به شما نشان می‌دهند که زمان تعویض لنت ترمز کیا و رنو رسیده و شما باید برای خرید لنت ترمز رنو و کیا اقدام کنید:

– بوی سوختگی لنت

– صدای سوت یا جیغ در زمان ترمزگیری

– کشیده‌شدن خودرو به یک سمت در زمان ترمزگیری

– صدای سایش و خردگی در زمان ترمزگیری

– احساس ضربان یا لرزش در فرمان و یا پدال ترمز

– روشن شدن چراغ هشدار مربوط به اتمام لنت که در برخی خودروها تعبیه شده است.

خرید آنلاین لنت ترمز رنو و کیا

همیشه به افراد توصیه می‌شود که اگر قصد خرید لنت ترمز رنو، کیا و هر خودروی دیگری را دارند، به یک فروشگاه معتبر مراجعه کنند. فروشگاه Lent.ir جزء فروشگاه‌‌هایی است که با خیال راحت میتوان از آن لنت ترمز خرید و لنت ترمز خود را پیدا کرد. چرا که در این فروشگاه بیش از 2000 لنت ترمز وجود دارد که همگی باکیفیت هستند. همچنین اگر در هنگام خرید سوالی در خصوص لنت ترمز کیا و رنو داشتید، می‌توانید با پشتیبان فنی تماس بگیرید و مشکلتان را مشاور‌های حرفه‌‌ای این فروشگاه در میان بگذارید.