خرید لنت ترمز هوندا و لنت ترمز هایما

زمانی که شما پا روی پدال ترمز می‌گذارید، روغن ترمز از سیلندر اصلی خارج شده و به کالیپر فشار می‌آورد. قطعه‌ای درون کالیپر وجود دارد که به آن لنت ترمز می‌گویند. لنت ترمز هم با فشار کالیپر به دیسک ترمز به دیسک چرخ متصل شده و به آن فشار وارد می‌کند. فشار لنت ترمز باعث ایجاد نیروی اصطکاکی می‌شود که سرعت چرخش دیسک چرخ را کاهش می‌دهد و یا آن را متوقف می‌کند. همانطور که متوجه شدید لنت ترمز نقش مهمی در توقف و کاهش سرعت خودرو ایفا می‌کند و اگر این قطعه کوچک نباشد، شما قادر به ترمزگیری نخواهید بود! به دلیل اهمیت لنت ترمز، باید در خرید آن بسیار دقت کرد. در این مقاله به معرفی انواع لنت ترمز هایما و هوندا به همراه برند تولید کننده لنت ترمز آن‌ها خواهیم پرداخت. اگر صاحب این دو خودرو هستید، این مقاله می‌تواند برای شما مفید باشد.

لنت ترمز هوندا
لنت ترمز هوندا
لنت ترمز هوندا

خرید لنت ترمز هوندا

هوندا یکی دیگر از ابرشرکت‌های ژاپنی چندملیتی است که علاوه بر تولید خودرو، در زمینه موتورسیکلت، موتور خودرو نیز فعالیت می‌کند. این شرکت در سال 1948 تاسیس شد و از سال 1959 جز بزرگترین تولیدکننده موتور در جهان به شمار می‌رود. البته هوندا به غیر از فعالیت‌های بالا گه گفته شد، در حوزه‌ای موتورهای هواگرد، هواپیمای‌های جت، قایق‌های موتوری و .... فعالیت گسترده‌ای دارد. این شرکت اکنون به عنوان هشتمین خودروساز بزرگ جهان به شمار می‌رود. اگر قصد خرید لنت ترمز هوندا را دارید، ادامه مقاله را از دست ندهید. زیرا می‌خواهیم به معرفی انواع خودرو و لنت ترمز هوندا بپردازیم.

لنت ترمز سیویک

نخستین نسل هوندا سیویک سال 1972 معرفی شد و تا کنون 10 نسل آن به بازار جهانی راه یافته‌است. خودروهایی که در ایران وجود دارد مربوط به نسل 5 و 6 و 10 است. با اینکه نسل‌های مختلفی از این خودرو در ایران به خرید و فروش می‌رسد، اما در هنگام خرید لنت ترمز سیویک نیازی به اطلاعات فنی مانند شماره شاسی و یا مدل خودرو نیست. اگر قصد خرید لنت ترمز سیویک را دارید، ما به شما برندهای ان‌اچ‌سی (لنت ترمز سرامیکی)، لئون، های‌تک، پارس (لنت ترمز فلزی یا نیمه‌فلزی) را پیشنهاد می‌دهیم.

لنت ترمز سی‌آر‌وی

سی‌آر-وی از سال 1996 توسط خودروسازی هوندا تولید و به بازار عرضه می‌شوند. تا کنون 5 نسل از این خودرو، طراحی و تولید شده‌است. اما فقط یک نسل چهارم آن در ایران موجود است. به دلیل وجو یک نسل از این خودرو،  درهنگام خرید لنت ترمز سی آر- وی نیازی به اطلاعات فنی نیست. در نتیجه شما می‌توانید بدون چک‌کردن شماره شاسی و یا دانستن مدل خودرو، از بین برندهای باندیکس، پارس، لئون، اینتیما و های‌تک لنت ترمز سی‌آروی خود را انتخاب و خریداری نمایید.

لنت ترمز آکورد

آکورد یکی دیگر از خودروهای هوندا است که در ده نسل تولید شده‌است. اولین نسل این خودرو در سال 1976 روانه بازار شد و آخرین نسل آن از سال 2017 تا کنون در حال تولید است. از بین نسل‌های مختلف این خودرو، اغلب مدل‌های هشتم تا دهم توانست به ایران وارد شد. خودروهای آکورد به دو شکل در ایران وجود دارد. یک سری از این خودروها دارای پلاک ملی هستند، برای خرید لنت ترمز نیاز به اطلاعات خاصی نیست. اگر شما صاحب این مدل خودرو هستید، بدون داشتن هیچ اطلاعاتی، می‌توانید لنت ترمز خودروی خود را خریداری نمایید. اما اگر خودروی شما پلاک منطقه آزاد دارند، باید شماره شاسی چک شود. برندهای زیادی هستند که لنت ترمز آکورد را تولید می‌کنند. ان‌اچ‌سی لنت ترمز سرامیکی، ام‌بی‌کوریا، پارس و های‌کیو لنت ترمز نیمه‌فلزی برای خودورهای آکورد تولید می‌کنند.

لنت ترمز هایما
لنت ترمز هایما
لنت ترمز هایما

انواع لنت ترمز هایما

در این قسمت به معرفی خودروهای هایما می‌پردازیم. اگر صاحب خودروی S5 و S7 هستید، برای خرید لنت ترمز هایما، حتما این قسمت را مطالعه کنید. بعد از خواندن این مقاله به راحتی می‌توانید لنت ترمز هایما باکیفیت و مناسب را انتخاب و خریداری نمایید.

لنت ترمز هایما S7

S7 یکی از پرفروشترین خودروهای هایما در سال‌های 2013 و 2014 بوده‌است. این خودرو اولین بار در سال 2010 طراحی و تا به حال در سه مدل اول در سال ۲۰۱۳، مدل فیس لیفت ۲۰۱۴ و مدل جدید ۲۰۱۶ توربو تولید شده‌است.  هایما S7 در سال ۱۳۹۴ با مشارکت شرکت هایما در ایران خودرو خراسان مونتاژ شد. اگر صاحب این خودرو هستید و قصد خرید لنت ترمز هایما S7 را دارید، ما با شما از بین برندهای سرامیکی ان‌اچ‌سی و از بین برندهای نیمه‌فلزی، لنت ترمز پارس، لئون، باندیکس، ام‌بی‌کوریا و های‌کیو را معرفی می‌کنیم.

لنت ترمز هایما S5

یکی دیگر از خودروهایی که توسط شرکت چینی هایما تولید می‌شود، هایما S5 است. اگر خرید لنت ترمز هایما اس‌اچ 5 را دارید، می‌توانید لنت ترمز مورد نظر خود را از بین برندهای ان‌اچ‌سی، تایومی که سرامیکی هستند انتخاب کنید. اگر قصد خرید لنت ترمز نیمه‌فلزی را دارید، برندهای باندیکس، بشر، پارس، فریکسا، لئون، های‌تک و های‌کیو انتخاب خوبی برای شما هستند.

خرید لنت ترمز هایما و هوندا

در این مقاله لنت ترمز خودروهای مختلف را به شما معرفی کردیم. با توجه به این نوشته، در هنگام خرید لنت ترمز، گاهی نیاز است یکسری اطلاعات داشته‌باشید. علت نیاز این اطلاعات هنگام خرید لنت ترمز این است که لنت ترمز مدل و نسل‌های مختلف یک خودرو با یکدیگر متفاوت است و دانستن اطلاعاتی مانند مدل و نسل خودرو و یا شماره شاسی به شما کمک می‌کند تا لنت ترمز مناسبی خریداری نمایید. لنت ترمز نامناسب باعث آسیب به دیسک ترمز می‌شود و ممکن است متحمل هزینه‌های جانی شوید. خرید لنت ترمز نامناسب حتی ممکن است باعث کاهش قدرت ترمزگیری شده که این امر یک خطر جدی برای سرنشینان خودرو به شمار می‌رود.

اما برای خرید لنت ترمز هایما و هوندای باکیفیت باید به کجا مراجعه کنیم؟ به دلیل اهمیت این قطعه، به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما حتما لنت ترمز خوود را از یک فروشگاه معتبر و باسابقه خریداری نمایید. Lent.ir یکی از فروشگاه‌های قدیمی و معتبر ات که در زمینه لنت ترمز و دیگر وسایل لوازم یدکی مانند دیسک چرخ فعالیت می‌کند. اما فعالیت اصلی این فروشگاه لنت ترمز است. به شما تضمین می‌دهیم که لنت ترمزهای این فروشگاه آنلاین همگی باکیفیت هستند. با خرید لنت ترمز هوندا و هایما از فروشگاه Lent.ir رانندگی ایمنی را تجربه خواهید کرد. برای خرید لنت ترمز هوندا و هایما کافیست مدل و خودروی خود را بدانید. سپس به سایت مراجعه کنید و با توجه به دسته‌بندی‌ها لنت ترمز مورد نظر خود را انتخاب و درب منزل تحویل بگیرید. برای دسترسی آسان شما، آدرس فروشگاه را برای شما قرار داده‌ایم: