بوستر ترمز چگونه کار میکند؟

بوستر ترمز قطعه ای است که وقتی راننده پدال ترمز را فشار می دهد نیروی ترمز را چند برابر می کند. این باعث توقف خودرو با کاهش فشار پا روی پدال می شود. قبل از تقویت‌کننده‌های ترمز، ترمزهای دستی به تلاش بسیار بیشتری برای فشار دادن پدال ترمز و توقف خودرو نیاز داشتند. یک تقویت کننده ترمز تضمین می کند که حداکثر قدرت ترمز با حداقل فشار پدال در دسترس است.

 پدال ترمز را فشار دهید

امروزه چند نوع مختلف از تقویت کننده های ترمز استفاده می شود:

سیستم های تقویت کننده ترمز خلاء

سیستم های تقویت کننده ترمز هیدرو-بوست

سیستم های تقویت کننده ترمز الکترو هیدرولیک

تقویت کننده ترمز خلاء

بوستر نوع خلاء رایج ترین نوع موجود در خودروهای سواری است. در اکثر خودروهای بنزینی استفاده می شود، یک تقویت کننده خلاء روی دیوار آتش بین پدال ترمز و سیلندر اصلی ترمز نصب می شود. تقویت کننده یک محفظه فلزی با یک دیافراگم انعطاف پذیر است که دو طرف را تقسیم می کند. بوسترهای خلاء معمولاً 6-8 اینچ قطر و 3-4 اینچ ضخامت دارند. تا زمانی که پدال ترمز فشار داده شود، خلاء موتور به دو طرف دیافراگم وارد می شود. هنگامی که پدال اعمال می شود، یک میله فلزی یک سوپاپ را به دیافراگم فشار می دهد و به فشار اتمسفر اجازه می دهد تا به سمت پدال محفظه وارد شود. در حالی که سمت سیلندر اصلی محفظه هنوز تحت خلاء است، اختلاف فشار کمک یا "افزایش" مورد نیاز هنگام اعمال ترمز را ایجاد می کند.

در کاربردهایی که خلاء موتور کافی نیست، ممکن است از یک پمپ خلاء برای تامین خلاء مورد نیاز برای عملکرد مناسب بوستر استفاده شود.

تقویت کننده ترمز هیدرولیک

یک تقویت کننده ترمز هیدرو-بوست روی دیوار آتش بین پدال ترمز و سیلندر اصلی نصب شده است، درست مانند یک تقویت کننده خلاء. به جای خلاء موتور، فشار هیدرولیک توسط پمپ فرمان برای کمک ترمز تامین می شود. با فشار دادن پدال ترمز، یک سوپاپ قرقره در داخل محفظه حرکت می کند و فشار مایع را به داخل محفظه هدایت می کند. نیروی سیال در محفظه باعث می شود که پیستون به سمت جلو حرکت کند و در هنگام اعمال ترمزها تقویت شود. در صورت از بین رفتن فشار فرمان، یک انباشته فشار را ذخیره می کند.

Hydro-boost در کاربردهایی استفاده می شود که خلاء موتور ممکن است ضعیف باشد (موتورهای سوپرشارژ یا توربوشارژ) یا در دسترس نباشد (موتورهای دیزل).

سیستم ترمز الکتور هیدرولیک

تقویت الکتروهیدرولیک نوع جدیدی از کمک ترمز است که در خودروهای هیبریدی و الکتریکی به کار می رود. که به آن "ترمز با سیم" گفته می شود، هیچ ارتباط مستقیمی بین پدال ترمز و سیستم ترمز وجود ندارد. این سیستم بخشی الکتریکی و بخشی هیدرولیک است. سنسورها میزان فشار اعمال شده به پدال ترمز را اندازه گیری می کنند و این سیگنال ها را به واحد کنترل الکترونیکی (ECU) ارسال می کنند. با استفاده از ورودی های چندین سنسور، ECU تعیین می کند که چه مقدار فشار ترمز در هر چرخ مورد نیاز است. یک سیستم ترمز الکتروهیدرولیک، عملکرد ترمز ضد قفل و کنترل پایداری را در یک واحد ترکیب می کند. این سیستم همچنین با ترمز احیا کننده در خودروهای الکتریکی ادغام می شود. این زمانی اتفاق می افتد که موتور الکتریکی معکوس می شود تا هم سرعت خودرو را کاهش دهد و هم باتری ها را شارژ کند. ورودی پدال ترمز برای تعیین اینکه آیا به کمک هیدرولیک اضافی برای توقف خودرو نیاز است یا خیر استفاده می شود.

در حالی که تقویت‌کننده‌های ترمز خلاء و هیدرولیک برای دهه‌ها رایج بوده‌اند، ممکن است به تدریج به نفع سیستم‌های الکتروهیدرولیک برای کنترل دقیق تر ترمز و ادغام با سیستم‌های ایمنی خودرو کنار گذاشته شوند.

منبع : فروشگاه آنلاین لنت ترمز