از کجا می دانید که ترمزهای شما خراب می شود؟


خرابی ترمز چیزی نیست که بتوان آن را به تعویق انداخت. تعمیر ترمز فوراً به توجه شما نیاز دارد. در حالی که بسیاری از رانندگان تعمیرات خاص را تا زمانی که ممکن است به تعویق می اندازند، اما در مورد ترمزهای شما، تاخیر در تعمیرات خطرناک است و حتی می تواند کشنده باشد. به گفته اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها، نزدیک به یک چهارم تصادف‌های خودرو ناشی از مشکلات مکانیکی ناشی از خرابی ترمز است.

خوشبختانه، ترمزها به ندرت بدون ارائه برخی علائم هشدار دهنده از کار می افتند. دانستن اینکه به دنبال چه چیزی باشید چیزی است که هر راننده باید یاد بگیرد. مراقبت از مشکلات ترمز در صورت بروز مشکل از بدتر شدن آن جلوگیری می کند (که منجر به هزینه تعمیر بیشتر می شود). همچنین می تواند جان انسان ها را نجات دهد.

 

7 علامت هشدار دهنده ترمز 
 

در برخی موارد، صدای جیغ یا جیغ ممکن است معنایی نداشته باشد. ممکن است گرد و غبار یا رطوبت به سیستم ترمز شما نفوذ کرده باشد. اما این بدان معنا نیست که باید صداهایی را که هنگام ترمز می‌شنوید نادیده بگیرید. تعمیر و نگهداری منظم ترمز می تواند به رفع مشکلات قبل از شروع آنها کمک کند، اما در بین این بررسی ها، در اینجا هفت مورد وجود دارد که باید مراقب آنها (یا گوش دادن) باشید.

 

ترمزهای نرم یا اسفنجی
اگر ترمز را فشار دادید و پدال تا کف تشک رفت، قطعاً وقت آن رسیده است که برای خدمات ترمز کلیولند اوهایو تماس بگیرید. این چیزی نیست که بتوانید بعداً آن را به تعویق بیندازید. به این معنی است که شما فوراً به خدمات نیاز دارید. به طور معمول، پدال شما نباید نزدیکتر از یک اینچ از کف متوقف شود و اگر ترمز دستی داشته باشید، این فاصله حتی دورتر خواهد بود. اگر پدال شما روی زمین می رود، ممکن است رطوبت یا هوا در سیستم ترمز وجود داشته باشد یا سیلندر اصلی نیاز به سرویس داشته باشد.

 

وسیله نقلیه شما به یک طرف می کشد
اگر متوجه شدید که ماشین شما می‌خواهد هر بار که ترمز می‌زنید به یک جهت بکشد، احتمالاً به این معنی است که شیلنگ ترمز شما خراب شده است یا کالیپر ترمز شما باید چک شود، زیرا فشار را به طور یکنواخت اعمال نمی‌کند.

 

 هنگام رانندگی صدای جیغ فلزی می شنوید
صدای جیغی که با زدن ترمز متوقف می شود احتمالاً نشانگر سایش لنت ترمز شماست. این نشانگرها از فولاد ساخته شده‌اند و وقتی لنت‌های ترمز شروع به فرسودگی می‌کنند، فولاد با روتور تماس پیدا می‌کند و صدای جیغ فلزی فوق‌العاده‌ای را ایجاد می‌کند. در برابر اصرار برای روشن کردن رادیو مقاومت کنید و این را نادیده بگیرید، زیرا رها کردن آن منجر به آسیب روتور می شود - که واقعاً حساب بانکی شما را بازگرداند.

 

 هنگامی که ترمز را می زنید، صدای ساییدن به گوش می رسد
بله، دلایل بی‌گناهی وجود دارد که هنگام ترمز صدای خراش را می‌شنوید. می تواند به سادگی گیرکردن شن در واحد کولیس باشد. اما همچنین می تواند یک پرچم قرمز باشد که می گوید شما نیاز به سرویس ترمز خود دارید. اگر لنت های ترمز خود را فرسوده کرده اید، ممکن است شیارهایی در روتور ترمز ایجاد کنید. یا شاید کفشک ترمز در حال زنگ زدن و خراشیدن روی سایر قطعات فلزی خودرو باشد. حتی می تواند نشان دهد که روغن کاری کافی در ترمزهای درام عقب وجود ندارد. صرف نظر از این که چه چیزی است، اگر ترمزهای شما در حال ترمز هستند، این چیزی است که باید به سرعت آن را قبل از پرداخت صورت حساب بزرگتر تعمیر کنید.

 

هنگام ترمز کردن، فرمان شما می لرزد
لرزش در فرمان معمولاً توسط روتور ناهموار ایجاد می شود. این می تواند نتیجه زنگ زدگی یا فقط سایش عادی خودرو باشد. این امر در خودروهایی که چندین هزار مایل را طی کرده اند بسیار رایج است و نادیده گرفتن آن در دراز مدت هزینه بیشتری را برای شما به همراه خواهد داشت.

 

نه 6: متوجه می شوید که وسیله نقلیه شما در حال نشت مایعات است
ترمزهای شما نیروی خود را از سیلندر اصلی می گیرند که مایع ترمز را نیز نگه می دارد. هر بار که ترمز را فشار می دهید، مایع ترمز از لوله هایی عبور می کند که فشار هیدرولیک ایجاد می کند و مطمئن می شود که ترمزها کار خود را انجام می دهند. این علامت را نادیده نگیرید، زیرا اگر مایع کافی از دست بدهید، فشار کافی برای فعال کردن لنت ترمز وجود نخواهد داشت.

 

چراغ ترمز شما روشن می شود
مطمئنا، این یکی واضح است، اما شایان ذکر است زیرا گاهی اوقات رانندگان آن را نادیده می گیرند. خودروهای جدیدتر دارای چراغ هشدار ترمز هستند که در صورت بروز مشکل روشن می‌شود و رانندگان باید زمان بگذارند تا معنی چراغ‌های داشبوردشان را بدانند تا بدانند در مورد آن چه باید بکنند.

 

چه چیزی بر طول عمر ترمزهای شما تأثیر می گذارد؟
 

البته، هدف بیشتر افراد این است که ترمزهایشان تا زمانی که ممکن است بین تعمیرات و بازدیدهای تعمیر و نگهداری سالم بماند. عادات رانندگی شما مستقیماً بر طول عمر ترمزهای شما تأثیر می گذارد، بنابراین ترفندهایی را بیاموزید تا ترمزهای خود را طولانی تر نگه دارید - و این نکات را با سایر رانندگان خانه خود به اشتراک بگذارید.

تا حد امکان از تردد توقف و حرکت خودداری کنید. رانندگی در شهر برای ماشین شما سخت تر است و بدیهی است که هرچه بیشتر از ترمزهای خود استفاده کنید، سریع تر فرسوده می شوند. اگر بتوانید کارپول کنید یا راه‌های دیگری برای کاهش مدت زمانی که ماشینتان در این نوع ترافیک می‌گذراند بیابید، ترمزهای شما به شما پاداشی طولانی‌تر برای عمر می‌دهد. اگر نه، پس مطمئن شوید که خودروی خود را هر سال برای عیب یابی هر گونه مشکل بازرسی می کنید.
سوار ترمز نشوید نگه داشتن یک پا روی ترمز در بیشتر مواقع عادت بدی است که برای آن هزینه خواهید کرد. این عمل باعث سایش و پارگی سریع تر ترمزها می شود و همچنین گرمای اضافی زیادی تولید می کند - که می تواند روتورهای شما را منحرف کند.
عادات رانندگی تهاجمی را از دست بدهید. رانندگی تهاجمی مانند استارت زدن و ضربه زدن به ترمز از بسیاری جهات برای خودروی شما سخت است. برای لاستیک ها یا مسافت پیموده شده بنزین شما خوب نیست. اما به خصوص برای ترمزهای شما سخت است و آنها را سریعتر از بین می برد.
ماشین خود را اضافه بار نکنید آیا با صندوق عقب خود مانند یک واحد ذخیره سازی رفتار می کنید و آن را پر از "مواد"ی می کنید که نمی دانید کجا نگه دارید؟ این تمرین احتمالاً روی مسافت پیموده شده بنزین شما تأثیر می گذارد و همچنین روی ترمزهای شما سخت است. هر چه خودروی شما وزن کمتری تحمل کند، استرس کمتری به ترمز خود وارد می کنید.
مراقبت از ترمزهای خود و اطمینان از اینکه سرویس ترمز منظم دارید، بهترین راه برای ایجاد یک محیط امن تر پشت فرمان است. دانستن اینکه به دنبال چه علائم هشدار دهنده ای باشید و چگونه می توانید سایش و پارگی ترمزهای خود را کاهش دهید، در درازمدت باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شما می شود - و همچنین رانندگی را لذت بخش تر می کند.