همه چیز در مورد سیگنال های فارکس

سیگنال های فارکس
سیگنال های فارکس
سیگنال های فارکس

مقدمه

سیگنال های فارکس ابزارهای مالی محبوب و نوآورانه ای هستند که به شما درمعاملات جفت ارزهای فارکس کمک می کنند. سیگنال های فارکس، که یا توسط یک برنامه خودکار یا توسط یک معامله گر تولید می شوند، بهترین زمان برای ورود یا خروج از یک معامله را شناسایی می کنند. سیگنال های معاملاتی فارکس اساساً هشداری برای معامله گران، برای ورود یا خروج از یک معامله (طولانی یا کوتاه مدت) هستند. سیگنال های فارکس اغلب بر اساس زمان ها و قیمت های خاص بوده و می توانند از طریق تجزیه و تحلیل فنی یا بنیادی شناسایی شوند. براین اساس است که معامله گر پس از آن تصمیم می گیرد که آیا به سیگنال پاسخ دهد یا ندهد.

لازم به ذکر است که در یک بازار سریع و روان (بازاری که خرید و فروش به آسانی انجام می شود) مانند بازار فارکس، یک سیگنال فارکس تنها در صورتی مفید است که در زمان مناسب مورد استفاده قرار گیرد. اگر سیگنال خیلی دیر دریافت شود، ممکن است غیرقابل اعتماد شود. در ادامه ی این مقاله در مورد انواع سیگنال های فارکس و چگونگی استفاده از آنها در معاملات فارکس توضیح خواهیم داد.

سیگنال های فارکس چه هستند؟

سیگنال های فارکس را می توان به صورت پیشنهادهای «خرید» و «فروش» تعریف کرد و همراه با تحلیل فنی و اساسی، سیگنال های فارکس اطلاعاتی در مورد بهترین زمان و قیمت برای ورود به یک معامله و سود حاصل از حرکت پیش بینی شده در قیمت را ارائه می دهند.

دانستن زمان مناسب برای باز یا بستن یک معامله، کلیدی برای معاملات موفق در فارکس است و بخش بسیار مهمی از یادگیری نحوه تجارت جفت ارزها محسوب می شود. معامله گران حرفه ای سال ها تجربه ی تجزیه و تحلیل الگوهای نموداری، موشکافی رویدادهای جاری و اطلاعیه های خبری را دارند، که به آنها در ارزیابی زمان مناسب برای باز یا بستن معاملات فارکس کمک می کند. تحلیلگران فنی به دنبال سیگنال هایی خواهند بود تا هنگام ورود و خروج از معاملات آنها را راهنمایی کنند.

سیگنال های رایگان فارکس
سیگنال های رایگان فارکس
سیگنال های رایگان فارکس

سیگنال های رایگان فارکس

به طور کلی منابع سیگنال های فارکس بصورت رایگان در یکی از دو منبع زیر قرار می گیرد:

تحلیل فنی

 محبوب ترین منبع سیگنال های فارکس، شاخص های فنی هستند که در نمودارهای قیمت ظاهر می شوند. تجزیه و تحلیل فنی شامل ارزیابی فعالیت تاریخچه ی قیمت ها هستند و شکل پیچیده ای از تجزیه و تحلیل بوده که بر قیمت های قبلی و محدوده ی تاریخچه ی قیمت و پایداری آن تمرکز دارد. تحلیل فنی برای شناسایی روند کوتاه مدت قیمت مناسب تر است، بنابراین به عنوان مثال معامله گرانی که یک استراتژی معاملاتی مانند یک استراتژی اسکلپ در فارکس را ترجیح می دهند، اغلب ازتجزیه و تحلیل فنی استفاده می کنند.

 تجزیه و تحلیل اساسی

 تجزیه و تحلیل اساسی برای سرمایه گذاری های طولانی مدت و بر اساس پشتوانه ی اقتصادی کشورها مناسب است. این امر با شاخص های اقتصادی مانند داده های تورم، خروجی ساخت و سازها و ارقام بیکاری اندازه گیری می شود. بطور مثال، مسلماً انتشار ماهانه ی داده‌های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده که معمولاً در اولین جمعه هر ماه گزارش می‌شود، میزان کل کارمندان حقوق بگیر ایالات متحده، به استثنای کارگران مزرعه، دولت عمومی، غیرانتفاعی و کارگران خانگی خصوصی را نشان می دهد.

انواع سیگنال های فارکس
انواع سیگنال های فارکس
انواع سیگنال های فارکس

انواع سیگنال های فارکس

1- سیگنال های دستی و خودکار فارکس

تفاوت اصلی بین سیگنال های دستی و خودکار فارکس این است که سیگنال های دستی توسط افرادی تولید می شوند که اغلب یک معامله گر حرفه ای هستند. از سوی دیگر سیگنال های فارکس خودکار توسط نرم افزارهای کامپیوتری تولید می شوند که قیمت بازار را بر اساس الگوریتم ها تحلیل می کنند.

2- سیگنال های فارکس رایگان و پولی

برخی از ارائه دهندگان، سیگنال های رایگان (چه به صورت خلاصه و چه برای یک دوره نامحدود زمانی) را ارائه می دهند، در حالی که ارائه دهندگان دیگر سیگنال های فارکس را با هزینه ارائه می دهند.

3- ورود و خروج سیگنال های فارکس

برخی از ارائه دهندگان سیگنال ها، تنها سیگنال های ورود را ارائه می دهند، به این معنی که سیگنال را در زمان ورود به یک پوزیشن، ارائه می دهند. برخی دیگر تنها سیگنال های خروج را ارائه می دهند، یعنی سیگنال مورد نظر برای بستن یک پوزیشن.

4- سیگنال های الگوریتمی فارکس

برخی از معامله گران از ربات های تجاری یا مجموعه ایی از مشاوران متخصص برای تولید سیگنال های فارکس استفاده می کنند. مشاوران متخصص، مجموعه ایی از قوانین یا الگوریتم هایی است که معاملات را در زمان مناسب با معیار های خاص قرار می دهد. مشاوران متخصص می توانند توسط افراد با دانش تکنیکی کافی ایجاد شوند و اغلب بصورت آنلاین به فروش می رسند.

مزایای سیگنال های فارکس
مزایای سیگنال های فارکس
مزایای سیگنال های فارکس

مزایای سیگنال های فارکس

1- در زمان مناسب به کار می آیند. 

در معاملات فارکس، تحقیق و تحلیل، مهارت های بسیار مهمی هستند که نیاز به زمان زیادی دارند. با سیگنال های فارکس، معامله گران لزوماً مجبور نیستند وقت خود را صرف تجزیه و تحلیل نمودارها و الگوها کنند. با این حال، شما هنوز هم باید تحقیقات مستقل خود را انجام دهید و تنها به سیگنال ها اکتفا نکنید.

2- در به حداقل رساندن ضرر و ریسک کمک می کنند. 

سیگنال های فارکس اگر به درستی استفاده شوند، می توانند به شما کمک کنند تا خطر ضرر و زیان را با پیشنهاد زمان مناسب برای ورود یا خروج از یک معامله کاهش داده و در نتیجه حدی برای توقف ضرر و زیان احتمالی در نظر بگیرید.

3- سیگنال فارکس یک منحنی یادگیری سریع است. 

سیگنال های فارکس می توانند به معامله گران کمک کنند تا بفهمند این سیگنال ها چگونه با معاملات خود مطابقت دارند.

آیا سیگنال های فارکس قابل اعتماد هستند؟
آیا سیگنال های فارکس قابل اعتماد هستند؟
آیا سیگنال های فارکس قابل اعتماد هستند؟

آیا سیگنال های فارکس قابل اعتماد هستند؟

به کمک ارائه دهنده گان سیگنال های فارکس مورد اعتماد، سیگنال های فارکس می توانند منبع بسیار قابل اعتمادی از اطلاعات باشند. با این حال، باید توجه داشت که، برخی از خدمات کذایی و با اعتماد کمتر نیز وجود دارند، بنابراین بسیار مهم است که هنگام استفاده از یک ارائه دهنده سیگنال فارکس دقت لازم را داشته باشید.

بزرگترین نقطه ضعف استفاده از سیگنال های تجاری این است که پیش بینی آن همیشه دقیق نیست. با این حال، این خطر را می توان با در نظر گرفتن برخی اقدامات احتیاطی مانند آموزش و تمرین به حداقل رساند. مشتریان کپیتو اینوست می توانند بدون ریسکی برای پول واقعی و با حساب دمو یا آزمایشی ترید کنند. پس همین حالا یک حساب دمو در کپیتو افتتاح کنید.