برترین مشاوره آسانسور کدامند؟

یک  شرکت مشاوره آسانسور یا چند کابین آسانسور (جعبه های فلزی) بالا و پایین می روند.
نیروی ماندگاری که کابین آسانسور را متعادل می کند.
موتور الکتریکی که کابین آسانسور را به سمت بالا و پایین حرکت می دهد و شامل یک سیستم ترمز است.
سیستمی از کابل ها و قرقره های فلزی محکم که بین کابین آسانسور و موتورها حرکت می کند.

Image for post
Image for post


در صورت شکسته شدن کابل ها، چندین سیستم ایمنی برای محافظت از کابل های داخل آسانسور وجود دارد.
در ساختمان‌های بزرگ، این یک سیستم کنترل الکترونیکی است که از الگوریتم‌های آسانسور (نوع پیچیده‌ای از منطق ریاضی) برای هدایت اتاق‌های آسانسور به طبقات مناسب استفاده می‌کند تا اطمینان حاصل شود که بسیاری از افراد به سریع‌ترین و بهترین راه (مخصوصاً در ابعاد بسیار بزرگ) سوار و پیاده می‌شوند. ساختمان ها و ساختمان های شلوغ در ساعات شلوغی مهم هستند).
سیستم‌های هوشمند به گونه‌ای طراحی شده‌اند که افراد زیادی را در ابتدای روز بالا و پایین می‌برند و در پایان روز بالعکس.

آسانسورها چگونه از انرژی استفاده می کنند؟
از نظر علمی، آسانسورها با انرژی کار می کنند. برای بالا رفتن از پله ها از طبقه همکف تا طبقه هجدهم، باید وزن بدن خود را در جهت مخالف نیروی گرانش نزولی حرکت دهید.

انرژی ای که برای این فرآیند صرف می کنید اغلب به انرژی بالقوه تبدیل می شود، بنابراین بالا رفتن از پله ها انرژی بالقوه شما را افزایش می دهد و پایین رفتن از پله ها انرژی بالقوه شما را کاهش می دهد.

این مثالی از قانون بقای انرژی در عمل است. شما در واقع انرژی بالقوه بیشتری در بالای ساختمان دارید تا در پایین، حتی اگر تفاوتی با آن احساس نکنید.

برای یک دانشمند، آسانسور صرفاً وسیله ای است که انرژی بالقوه یک فرد را بدون نیاز به تأمین آن افزایش یا کاهش می دهد. آسانسور وقتی بالا می روید انرژی بالقوه شما را می دهد، وقتی پایین می روید انرژی بالقوه شما را می گیرد.

در تئوری، این بسیار ساده به نظر می رسد: آسانسور نیازی به صرف انرژی زیادی ندارد، زیرا همیشه همان مقدار را که پایین می آید برمی گرداند. اما متاسفانه، به این سادگی نیست.

اگر همه آسانسورها یک آسانسور ساده با محفظه متحرک قرقره باشند، انرژی قابل توجهی برای بلند کردن افراد مصرف می کند، اما هیچ راهی برای برگشت انرژی وجود ندارد. وقتی مردم پایین می آیند، انرژی به سادگی با اصطکاک کابل ها و ترمزها از بین می رود.

انواع آسانسور

انواع آسانسور
انواع مختلفی از آسانسور وجود دارد که می توان در موقعیت های مختلف برای اهداف مختلف از آنها استفاده کرد.

آسانسورهای مسافربری:
آسانسورهای مسافربری برای حمل افراد طراحی شده اند و می توانند اشکال مختلفی داشته باشند. از آنجایی که این آسانسورها مسافران را حمل می کنند، شرایط و مقررات خاصی باید برای اطمینان از ایمنی آنها در نظر گرفته شود. آنها می توانند در اندازه های مختلف قرار بگیرند و تعداد زیادی مسافر را حمل کنند.

این آسانسورها را می توان با طرح های مختلف در داخل و خارج کابین تجهیز کرد تا با طراحی و سبک فضای اطراف سازگار شوند. این آسانسورها را می توان در موقعیت های مختلفی استفاده کرد، از مراکز خرید گرفته تا اقامتگاه های خصوصی.

آنها همچنین سریعتر از انواع دیگر آسانسورها حرکت می کنند زیرا اغلب در ساختمان های بلند که مسافران می توانند از چندین طبقه عبور کنند استفاده می شود.

این آسانسورها ممکن است تجهیزات دیگری مانند صفحه تلویزیون، بلندگوهای موسیقی یا تبلیغات صوتی و تصویری نیز داشته باشند.

آسانسورهای شیشه ای:
آسانسور شیشه ای نوعی آسانسور مسافربری است که دارای در و دیوار شیشه ای می باشد. آنها را می توان در هر موقعیتی که از آسانسور مسافری معمولی استفاده می شود استفاده کرد، اما آنها به عنوان یک جایگزین زیباتر ارائه می شوند. آنها اغلب برای زیبایی خود انتخاب می شوند. در حالی که آنها وسیله حمل و نقل را فراهم می کنند، می توانند راهی برای حفظ سبک ساختمان نیز باشند.

کابین شیشه ای از نوعی شیشه به نام لمینت (شیشه جلو) ساخته شده است که این نوع شیشه در برابر ضربه بسیار مقاوم است و در اثر ضربه بسیار قوی شکسته نمی شود و در جای خود باقی می ماند.

آسانسورهای خدماتی:
آسانسورهای خدماتی برای حمل مسافر طراحی نشده اند، اما معمولاً برخی از کالاهای آنها را حمل می کنند. این بدان معناست که این آسانسورها نباید استانداردهای لازم برای آسانسورهای مسافری را داشته باشند.

بالابر غذا:
آسانسور مواد غذایی اغلب در آشپزخانه ها، رستوران ها، هتل ها و ... استفاده می شود. این آسانسور کوچک برای حمل غذا از آشپزخانه به قسمت خدمات استفاده می شود. همچنین می توان از آنها در محیط های دیگر مانند بیمارستان ها یا ادارات استفاده کرد.

بالابر دستی:
بالابرهای دستی برای حمل کالاهای بزرگ در قفسه هایی با چرخ و مبلمان طراحی شده اند. آنها معمولاً در یک فروشگاه یا هر محیط دیگری که ممکن است برای حمل و نقل کالا بین طبقات مورد نیاز باشد یافت می شوند.

آسانسور برای افراد معلول:
ویلچرها می توانند انواع مختلفی داشته باشند و به دسته های مختلفی تقسیم می شوند، در حالی که هدف آنها حمل و نقل افراد دارای مشکلات حرکتی است.

آسانسور