تاریخچه کیا اپتیما + مروری بر امکانات اپتیما 2022

اگر به دنبال یک خودروی پیشرفته با سبک و فناوری جدید هستید، کیا اپتیما 2022 یک انتخاب عالی است. در اینجا تاریخچه مختصری از جایی است که این خودرو شروع به کار کرد.

 

تاریخچه خودرو کیا اپتیما

این تاریخچه ای مختصر برای عاشقان برند کیا است.

تاریخچه خودرو کیا اپتیما
تاریخچه خودرو کیا اپتیما
تاریخچه خودرو کیا اپتیما

 

نسل اول کیا اپتیما

کیا اپتیما یک سدان سایز متوسط ​​است که مدت هاست گزینه محبوب خریداران خودروهای آمریکایی بوده است. این اولین بار در سال 2000 به عنوان یک مدل 2001 معرفی شد و در سطوح مختلف با موتورهای چهار یا شش سیلندر در دسترس بود.

در طول چند سال آینده، اپتیما به‌روزرسانی‌های ممتازی از جمله چرخ‌های بزرگ‌تر، سیستم صوتی ارتقا یافته و موتورهای قدرتمندتر را دریافت کرد.

 

نسل دوم کیا اپتیما

در سال 2005، کیا نسل دوم مدل اپتیما را معرفی کرد. آن را با یک ظاهر طراحی جدید و ویژگی های برتر جدید از جمله تودوزی چرمی اختیاری ارائه شد. این نسل شاهد سطوح اضافی تریم، موتورهای بهبود یافته و ویژگی های ایمنی به روز شد. در سال 2010، هر مدل اپتیما به صورت استاندارد با راه‌اندازی از راه دور عرضه شد.

 

نسل سوم کیا اپتیما

یک Optima کاملاً بازطراحی شده در سال 2011 معرفی شد. دارای ظاهری شیک و مدرن با طراحی جدید جلوپنجره Kia Tiger Nose است. در داخل، فناوری بیشتری دارد.

سیستم اطلاعات سرگرمی UVO برای اولین بار برای مدل سال 2013 در دسترس بود. گزینه های دیگر شامل دوربین پشتیبان، استارت دکمه ای، ناوبری، گرمکن و خنک کننده صندلی های جلو و گرمکن صندلی های عقب بود.

کیا همچنین ظاهری اسپورت به اپتیما بخشیده است، به خصوص در مدل های SX که دارای اسپویلر عقب، شیفترهای پدال، جزئیات تریم مشکی و صفحات اسکاج نورانی بودند.

 

نسل چهارم کیا اپتیما

در سال 2016، اپتیما وارد چهارمین نسل خود شد. امسال شاهد پیشرفت های قابل توجهی در پیچیدگی، ویژگی های برتر و ویژگی های ایمنی پیشرفته بودیم.

این امکانات به اپتیما کمک کرد تا بازار را بیشتر کند. در سال 2018، کیا Android Auto™ و Apple CarPlay® را به عنوان ویژگی‌های استاندارد به همراه نظارت بر نقاط کور اضافه کرد.

خریداران همچنین می‌توانند تیپ جدید اسپرت S را انتخاب کنند. برای مدل سال 2019، اپتیما با ظاهری تازه و یک سیستم اطلاعات سرگرمی به روز عرضه شد.


Image for post
Image for post

اگر شما هم این خودرو فوق العاده را در ایران خریداری کرده اید و گاها در پیدا کردن لوازم یدکی آن دچار مشکل هستید، پیشنهاد می کنم نگاهی به لینک زیر بیاندازید:

انواع لوازم یدکی کیا اپتیما


امکانات خودرو کیا اپتیما

کیا اپتیما دارای کابین جادار، سیستم اطلاعات سرگرمی کاربرپسند، سواری ابریشمی، و امتیاز ایمنی استثنایی است، اما با مصرف سوخت کمتر از حد متوسط ​​و موتور پایه فقط کافی، آن را مهار می‌کند.


1. سیستم اطلاعات سرگرمی بصری

2. کابین زیبا و جادار

3. تنه بزرگ

4. سواری ملایم

5. مصرف سوخت پایین تر

6. موتور پایه فلان

7. چابک تر از رقبا

 

منبع: