نکاتی که باید در استخدام فریلنسرها در نظر گرفت

گاهی اوقات شما برای انجام کار خود نیاز به نیروی بیشتری دارید یا اینکه شما برای انجام این کار تخصص ندارید یا می‌خواهید کسب وکار خود را گسترش دهید. بنابراین شما تصمیم می‌گیرید که یک فریلنسر استخدام کنید و این زمانی است که ممکن است به مشکل بر بخورید.

بسیاری از افراد در هنگام استخدام فریلنسرها واقعاً نمی‌دانند که درگیر چه چیزی هستند. یک فریلنسر خوب می‌تواند یک حلقه نجات باشد، کسی که واقعاً می‌تواند به شما کمک کند از حجم کار خود کم کنید و جلوتر بروید.

انتخاب یک فرد نادرست می‌تواند پول و زمان شما را هدر بدهد و هزینه بیشتری را برای شما در پی خواهد داشت تا اینکه خودتان این کار را انجام دهید. هیچ فرمول یا معادله‌ای بدون خطا وجود ندارد اما اگر بدانید باید از چه اشتباهاتی اجتناب کنید، می توانید تصمیم آگاهانه بگیرید. در ادمه 4 مورد از اشتباهاتی آورده شده است که با رعایت آنها میزان خطای شما در انتخاب شخص مناسب به شدت کاهش خواهد یافت.

توقعات من غیر معقول است و من پولی ندارم کی می تونی شروع کنی؟
توقعات من غیر معقول است و من پولی ندارم کی می تونی شروع کنی؟
توقعات من غیر معقول است و من پولی ندارم کی می تونی  شروع کنی؟

1. استخدام ارزانترین گزینه‌ای که پیدا کردید

من فهمیدم پول روی درخت رشد نمی‌کند. شما سعی می‌کنید مسئولیت پذیر باشید. اما اگر ارزانترین گزینه را استخدام کنید ، احتمالاً پرداخت هزینه شما از راه های دیگر منجر به زیان شما خواهد شد.
در مورد هزینه‌های فریلنسر اطلاع کاملی پیدا کنید. قبل از تصمیم گیری برای استفاده از فرد مورد نظر، به كل سابقه و سطح تجربیات فریلنسر مورد نیاز خود نگاه كنید و فقط كسی را انتخاب نكنید که دستمزد کمتری را مطالبه کند. یک فریلنسر با کیفیت مورد نیاز شما و با قابلیت برآورده ساختن نیازهای شما، نرخ خدمات را از بازار دریافت می‌کند.

یک جمله قدیمی در این مورد وجود دارد  "شما آنچه را که برای آن پرداخت می‌کنید می گیرید." حاضر باشید تا کمی بیشتر برای کیفیت هزینه کنید. قیمت بالا لزوماً به معنای کیفیت بهتر نیست، اما شاخص خوبی است.

به دنبال کیفیت باشید
به دنبال کیفیت باشید
به دنبال کیفیت باشید

2. ساخت ریزمدیریت بخشی از فرایند

شما احتمالاً هرگز با فریلنسر خود رو در رو ملاقات نکرده‌اید و می‌توان به راحتی مدیریت این کار را انجام داد. قابل درک است - بالاخره پول و کار شماست و شما آن را به شخصی می دهید که نمی شناسید. تمایل به رفتار با آنها مانند یک کارمند است.

آنها سعی می‌کنند کار شما را به نحو احسن انجام دهند زیرا احتمالاً تعدادی از مشتری‌ها را مدیریت می‌کنند و هرچه بیشتر وقت خود را صرف کنید، احتمال شروع کار شما برای این کار بیشتر است. آنها ممکن است از شما بخواهند که هزینه مکالمه، تجدید نظر یا جلسات اضافی را پرداخت کنید و حتی اگر این کار را نکنند، این احتمال وجود دارد که دوباره با شما کار نکنند زیرا شما بیش از ارزش کار مشکل دارید.

فریلنسرها هستند تا زندگی و کار شما را آسان تر کنند، نه سخت تر. استخدام شخصی که برای انجام کار به طور مستقل به او اعتماد ندارید، هدر دادن پول برای شما و اتلاف وقت برای هر دوی شماست.

میکرو منیجمنت کار را برای فریلنسرها دشوار می کند
میکرو منیجمنت کار را برای فریلنسرها دشوار می کند
میکرو منیجمنت کار را برای فریلنسرها دشوار می کند

3. ارائه 100 درصد پیش پرداخت (اولین بار)

تعداد زیادی از فریلنسرهای درخشان آنلاین وجود دارند. متاسفانه عکس این نیز صادق است. بعضی از افراد پول شما را می‌گیرند و به شما کار غیر استاندارد می دهند یا بدتر از آن ، هرگز هیچ چیز را به شما پس نمی دهند.

ارائه پرداخت کامل قبل از اتمام کار روش خوبی برای سرقت است. در همان زمان، یک فریلنسر خوب احتمالاً قبل از اولین کار به عنوان حسن نیت، تقاضای پرداخت جزئی می‌کند. باقیمانده مبلغی را به آنها پرداخت کنید تا پس از اتمام کار به آنها پرداخت شود. این یک حد وسط خوب است که هم از شما و هم از کارگر آزاد شما محافظت می کند.

در اینجا اعتماد مهم است. پس از ایجاد رابطه، در صورت تمایل به کار با ساختارهای مطمئن پرداخت کنید. اما با چیزی شروع نکنید که بتواند شما را متضرر کند. این "اولین قرار ملاقات" شما است. شما در حال شناختن آنها هستید. پرداخت خود را بر این اساس تنظیم کنید.

هرگز تمام مبلغ پرژه را یکجا در ابتدا پرداخت نکنید.
هرگز تمام مبلغ پرژه را یکجا در ابتدا پرداخت نکنید.
هرگز تمام مبلغ پرژه را یکجا در ابتدا پرداخت نکنید.

4- در تعیین پیش بینی‌های شفاف برای پروژه شما ناموفق است

کارمندی که سالها با شما کار کرده است ممکن است هنگام دستورالعملهای مبهم منظور شما را بداند. یک فریلنسر هیچ سرنخی نخواهد داشت. اگر نمی دانید چه می خواهید ، آنها نمی توانند آن پروژه را به شما بدهند.

چگونه می توانید از یک فریلنسر انتظار داشته باشید که جزئیات مبهم را ارائه دهد؟

اگر خلاصه‌ای از پروژه را به آنها ارائه دادید، انتظار داشته باشید چیزی را که دوست ندارید پس بگیرید. این به معنای تجدید نظر بیشتر، زمان بیشتر، ناامیدی بیشتر است. فریلنسرها ذهن خوان نیستند. از آنها نخواهید که باشند. به آنها رهنمودهای محکم و خلاصه‌ای از پروژه را بدهید تا محصول نهایی بهتری دریافت کنید.

یافتن فریلنسر مناسب
استخدام اولین فریلنسر آنلاین می‌تواند یک چالش باشد. همچنین می‌تواند برای تجارت شما بسیار مفید باشد. یک فریلنسر خوب می تواند تیم شما را تقویت کند و قابلیت‌هایی را به شما ارائه دهد که در غیر این صورت هرگز نخواهید داشت.

این اشتباهات را نکنید

تعداد زیادی از افراد دیگر وجود دارند و شما این فرصت را دارید که از آنها دوری کنید. به مراحل استخدام خود بپردازید و از قبل اخطار داده و متوجه شوید که می توانید با فریلنسرهای با کیفیت بالا و نه فقط با هنرمندان کلاهبرداری شبانه روزی یا تازه کارها رابطه برقرار کنید.