10 نوع درب مورد استفاده در منازل

درهای فرانسوی سفید با پرده های قهوه ای رنگ در هر طرف در انتهای اتاق تزئین شده اند
درهای فرانسوی سفید با پرده های قهوه ای رنگ در هر طرف در انتهای اتاق تزئین شده اند
درهای فرانسوی سفید با پرده های قهوه ای رنگ در هر طرف در انتهای اتاق تزئین شده اند


درهای خانه‌های ما فضای داخلی را از بیرون جدا می‌کند، فضاهای داخلی را مشخص می‌کند، حریم خصوصی را اضافه می‌کند، انتقال صدای آهسته را ایجاد می‌کند و خانه‌های ما را با زیبایی و سبک آغشته می‌کند. انواع درب های مورد استفاده در خانه ها را بیاموزید تا در زمان خرید تصمیم درستی بگیرید.

درب های خارجی

همه خانه‌ها دارای درهای ورودی خارجی هستند و همه درهای خارجی دارای چند ویژگی مشابه هستند. هر درب جلوی بیرونی جامد است، نه توخالی. درب به سمت داخل چرخش می کند و برای امنیت بیشتر می توان آن را هم به دستگیره در و هم یک پیچ و مهره تعبیه کرد. 

چوب برای مدت طولانی ماده انتخابی برای درب های جلوی بیرونی بوده است زیرا جامد بوده و هم رنگ پذیر و هم قابل رنگ آمیزی است. اما چوب نیاز به نگهداری منظم دارد. در سال های اخیر، درهای عایق فولادی و فایبرگلاس راه خود را به خانه های بیشتری پیدا کرده اند. در حالی که فولاد و فایبرگلاس ظاهر متفاوتی دارند - آنها باید رنگ آمیزی شوند - سال ها دوام را در برابر عناصر ارائه می دهند.

درب خارجی زرد
درب خارجی زرد
درب خارجی زرد

درب های داخلی

درهای داخلی اتاق ها را از هم جدا می کنند و فضاها را مشخص می کنند. از آنجایی که درهای داخلی برای ایجاد امنیت یا مقاومت در برابر باران و آفتاب لازم نیست، معمولاً وزن سبک‌تری دارند و از مواد کمتری نسبت به درهای خارجی ساخته می‌شوند.

درهای داخلی توخالی ساخته شده از تخته فشرده یا چوب روکش شده رایج هستند و راهی برای تامین اقتصادی درب های زیادی برای خانه هستند. نقطه ضعف درهای توخالی این است که به راحتی آسیب می بینند و سرعت انتقال صدا را کاهش می دهند.

 درهای داخلی تخته فیبر با چگالی متوسط ​​(MDF) با هسته جامد هر دو جنبه منفی را از بین می برند اما سه تا چهار برابر بیشتر از درهای توخالی قیمت دارند.

درب داخلی
درب داخلی
درب داخلی


درب هلندی

درب هلندی نوعی درب خارجی است که به دو نیم تقسیم می شود تا دو نیمه بالا و پایین به طور مستقل عمل کنند. درب همچنین می تواند با دو نیمه قفل شده باز و بسته شود.

در حالی که درهای هلندی جذابیت و شخصیت را به خانه می بخشند، کاملاً کاربردی هستند. اگر بچه‌ها یا حیوانات خانگی دارید، یک در هلندی را می‌توان در نیمه پایینی بسته کرد تا آنها را در داخل خانه و ایمن نگه دارد. با باز بودن نیمه بالایی، همچنان هوای تازه دریافت خواهید کرد. اگرچه دو نیمه مهر و موم شده اند، هوای بیرون همچنان می تواند از آن نشت کند. اگر در منطقه ای زندگی می کنید که شرایط نامناسبی دارد، ممکن است بخواهید درب هلندی را به قسمت محافظت شده خانه خود محدود کنید یا به طور کلی از درب هلندی خودداری کنید.

درب هلندی
درب هلندی
درب هلندی

درب فرانسوی

درب های فرانسوی درب های دوتایی هستند که عمدتا از شیشه های تشکیل شده اند. دو در به داخل باز می شوند. هنگامی که بسته می شود، درهای دوتایی به هم می رسند و یک در به طور ایمن در بالا و پایین چارچوب در وصل می شود.

درهای فرانسوی معمولاً به عنوان درهای بیرونی استفاده می شوند زیرا نور اضافی زیادی به اتاق می دهند - به خصوص زمانی که یک اتاق فاقد پنجره باشد یا پنجره کم باشد. با تمام نوری که می‌دهند، درب‌های فرانسوی به دلیل وجود شیشه‌های درون درها، گرم یا خنک نگه‌داشتن اتاق را سخت‌تر می‌کنند.

درب فرانسوی
درب فرانسوی
درب فرانسوی

درب های پاکتی

درهای پاکتی درب های کشویی داخلی هستند که با باز شدن در دیوار محو می شوند. برای لغزاندن در، چفت را برای استفاده به عنوان دستگیره برگردانید و آن را ببندید. ضامن همچنین میتواند به عنوان یک نوع قفل در یک صفحه گیرنده روی چارچوب در قرار گیرد.

درهای پاکتی در جاهایی که فضا کم است یا زمانی که چرخش در با سایر عناصر اتاق در تضاد باشد، عالی هستند. یکی از جنبه های خسته کننده درهای پاکتی زمانی است که درها از مسیر خارج می شوند. با این حال، اگر با درب ها با ملایمت رفتار شود، باید سال ها خدمات بدون مشکل ارائه دهند.

درب پاکتی
درب پاکتی
درب پاکتی

درب های تاشو

درب های دوقلو درب های داخلی سبک وزنی هستند که به سمت داخل و به سمت کاربر جمع می شوند. با جمع شدن درها، به طور همزمان باز می شوند.

درب های دوتایی معمولا برای پوشاندن لباس ها و کمد لباسشویی استفاده می شود. در حالی که گاهی اوقات درب های دوتایی از مسیر خارج می شوند، به راحتی می توان آنها را مجددا قرار داد. درب های دوتایی نازک هستند و مانع از انتقال صدا نمی شوند.

درب های تاشو
درب های تاشو
درب های تاشو

درب ضد حریق پارکینگ 

اگر خانه شما دارای پارکینگ متصل است، نمی توانید هر نوع درب دلخواه خود را بین خانه و پارکینگ نصب کنید. برای محافظت از خانه در برابر آتش سوزی، اکثر قوانین ساختمانی محلی که بر اساس آیین نامه بین المللی مسکونی (IRC) الگوبرداری شده اند، به درهای توپر یا با هسته لانه زنبوری نیاز دارند که ضخامت آنها کمتر از 1-3/8 اینچ نباشد و حداقل امتیاز آتش سوزی 20 دقیقه داشته باشد.

درب ضد حریق پارکینگ
درب ضد حریق پارکینگ
درب ضد حریق پارکینگ

درب های شیشه ای کشویی

درب‌های شیشه‌ای کشویی درهای بیرونی هستند که معمولاً در پشت یا کنار خانه استفاده می‌شوند و اغلب به پاسیو یا پاسیو باز می‌شوند. یک عرشه درهای شیشه‌ای کشویی نور زیادی را به داخل می‌دهند، اما می‌توانند بادکش نیز باشند. به دنبال یک درب شیشه ای کشویی با مهر و موم های باکیفیت باشید. برای مناطق روشن و آفتابی، فیلم پنجره کنترل حرارت اضافی را انتخاب کنید.

درب حیاط شیشه ای کشویی
درب حیاط شیشه ای کشویی
درب حیاط شیشه ای کشویی

درهای طوفانی

درب های طوفانی درب های تکمیلی هستند که در قسمت بیرونی درب های خارجی نصب می شوند. هدف آنها محافظت از درب در برابر آب و هوای نامساعد و کاهش پیش نویس ها در داخل خانه است.

درهای طوفانی قرار است در اوایل پاییز نصب شوند و در بهار برداشته شوند. در حالی که برخی از صاحبان خانه ممکن است این کار را سالانه مشکل ساز بدانند، مزایای ارائه شده توسط درب طوفانی ارزش آن را دارد.

درب طوفانی
درب طوفانی
درب طوفانی

 درب های اسکرین 

درب های اسکرین درب های سبک وزنی هستند که در قسمت بیرونی درب های خارجی نصب می شوند. درهای پرده ای به هوای تازه و نور اجازه ورود به خانه را می دهند و در عین حال مانع ورود حشرات می شوند.

درهای اسکرین می توانند با محدود کردن استفاده از تهویه مطبوع در مصرف انرژی صرفه جویی کنند. خانه با دو درب اسکرین - یکی در جلو، دیگری در پشت - می تواند از اثر خنک کنندگی کامل نسیم متقاطع بهره مند شود. درب های اسکرین  به دلیل ساختار سبک و صفحه نازک به راحتی آسیب می بینند. بنابراین، برای هر گونه تعمیر بداهه درب اسکرین، حتما یک غلتک اسپلاین و صفحه نمایش اضافی در دسترس داشته باشید.

درهای اسکرین
درهای اسکرین
درهای اسکرین