نحوه‌ی ساخت جا کلیدی زیبا

Image for post
Image for post

جا کلیدی یک کاردستی عالی برای دکوراسیون منزل برای مبتدیان و هنرمندان با تجربه است! با لیستی از روش‌های آسان برای کار با مواد و مراحل ساده به سرعت جمع می‌شود و تقریباً شکست نمی‌خورد. روی دیوار آویزان شده و جلوه ای مدرن به راهرو یا اطراف درب ورودی می‌بخشد و این یک راه عالی برای نگه داشتن کلیدها در دست و منظم است! اگر می‌خواهید برخی از ویژگی‌های سفارشی را اضافه کنید افزودن رنگ به چوب یا دانه‌های چوبی در سایه‌ای که خانه شما را تکمیل می‌کند، در نظر بگیرید. همچنین می‌توانید کلیدهای سفارشی با الگوهای سرگرم کننده برای زیبایی آن اضافه کنید!

Image for post
Image for post

آنچه شما نیاز دارید

تجهیزات / ابزار

  • چسب تفنگی (حرارتی) 
  • قیچی

مواد

  • یک تخته چوبی کوچک
  • چهار بلوک چوبی (تقریبا 2.5 سانت)
  • بند نازک چرمی
  • مهره‌های چوبی در اندازه های مختلف
  • نوار آویزان عکس فرمان

دستورالعمل ها


1- مواد لازم را آماده کنید

هنگام جمع آوری مواد خود مطمئن شوید که یک تخته یا پلاک چوبی کوچک را انتخاب می‌کنید که متناسب با بلوک‌های چوبی شما باشد. به تعداد کلیدهای بلوک چوبی به علاوه یک عدد اضافی نیاز دارید. بنابراین به دنبال یک تکه چوب باشید تا بلوک‌ها را روی آن نصب کنید و طول آن به اندازه‌ای باشد که بتواند همه بلوک های شما را در خود جای دهد. آنها باید در یک امتداد قرار بگیرند، نه اینکه روی هم قرار بگیرند.

همچنین باید مطمئن شوید که طناب چرمی را انتخاب کرده‌اید که به اندازه کافی نازک باشد و در صورت دو برابر شدن آن از سوراخ‌های مهره شما عبور کند، زیرا باید در هر مهره دو رشته قرار دهید.

 

Image for post
Image for post

 

2- چرم را از طریق کلیدها بکشید

برای شروع ، طول چرم را که برای هر کلید حدود 20 تا 25 سانت است برش دهید. روی هر کلید یک تکه چرم را از سوراخ عبور دهید.

Image for post
Image for post

 

3- مهره‌ها را به ترتیب اضافه کنید

سپس چند مهره را به بند چرمی ببندید. شما باید مطمئن شوید که دو سر چرم از سوراخ مهره وارد شده است. همچنین مطمئن شوید که ابتدا بزرگترین مهره را به هم متصل کرده‌اید. به تعداد بزرگترین مهره‌ها به ترتیب بزرگترین تا کوچک تر اضافه کنید.

Image for post
Image for post

 

4- گره بند نافی

حالا با جمع آوری هر دو انتهای چرم‌ها  یک گره بند نافی در انتهای مهره‌‌ها ایجاد کنید. مطمئن شوید که مهره‌ها را نزدیک به گره نگه داشته‌اید و یک فاصله بزرگ روی طناب چرمی بین مهره‌ها و کلید بگذارید. این جایی است که سیم بین بلوک‌ها می‌چسبد تا کلید را آویزان کند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که فضای ترک شده شما به اندازه کافی طولانی است تا بین بلوک‌ها شکاف داشته باشد.

Image for post
Image for post

 

5- برای همه کلیدها تکرار کنید

حالا مراحل قبلی را با سایر کلیدهایی که می‌خواهید آویزان کنید تکرار کنید. هنگامی که همه آنها گره خوردند، انتهای آنها را کوتاه کنید تا همه آنها یکسان باشند.

Image for post
Image for post

 

6- بلوک‌ها را روی تخته پشتی بچسبانید

حالا شروع به چسباندن بلوک‌های خود به تخته پشتی کنید. باز هم به تعداد کلیدهایی که نیاز دارید به علاوه یک بلوک اضافی نیاز دارید. توصیه می‌کنم ابتدا همه بلوک‌ها را به صورت خطی روی تخته چوبی خود قرار دهید تا فاصله مناسب را بیابید. شما می‌خواهید بلوک‌ها به طور مساوی از هم فاصله داشته باشند و بین هر بلوک فضای کافی برای کشیدن طناب‌های چرمی وجود داشته باشد. آنها همچنین باید به اندازه کافی نزدیک باشند تا مهره چوبی کلیدها را در جای خود نگه دارد و از بین بلوک‌ها عبور نکند. هنگامی که فاصله خود را تنظیم کردید از چسب تفنگی  برای چسباندن بلوک‌ها به تخته پشتی یکی یکی استفاده کنید.

Image for post
Image for post

 

7- چسباندن بلوک‌ها را به پایان برسانید

به چسباندن بلوک‌های خود ادامه دهید تا همه آنها را روی تخته پشتی نصب کنید.

Image for post
Image for post

 

8- آویز دیوار را اضافه کنید

برای این کار از یک تکه چسب دو طرفه باید استفاده کنید. روکش پشت را از یک طرف بردارید و قسمت چسبناک را به مرکز پشت تخته پشتی فشار دهید. 30 ثانیه نگه دارید.

Image for post
Image for post

 

9- نصب روی دیوار

هنگامی که چسب دو طرفه به پشت چسبیده است، روکش پشت دیگر را جدا کنید. سپس طرف چسبناک را به دیوار فشار دهید و هر دو نوار را به تخته پشتی چوب وصل کنید. 30 ثانیه فشار دهید. نگهدارنده کلید شما باید به صورت متحرک و بدون آسیب به دیوار چسبانده شود! کلیدهای خود را آویزان کنید!

Image for post
Image for post