نحوه نصب روشنایی مسیری (Track Lighting)

نحوه نصب روشنایی مسیری (Track Lighting)
نحوه نصب روشنایی مسیری (Track Lighting)
نحوه نصب روشنایی مسیری (Track Lighting)

روشنایی مسیر چند منظوره، چند جهته و ساده برای نصب، به خوبی در آشپزخانه ها، اتاق های نشیمن، راهروها و قسمت های غذاخوری کار می کند. نورپردازی مسیری نیاز به بازکردن سقف را برای هدایت سیم‌ها در پشت سقف را برطرف می‌کند. پس از نصب، واحدهای نور را می توان 360 درجه چرخاند و حتی می توان آنها را به بخش های مختلف مسیر حرکت داد.

برای نصب روشنایی مسیر فقط به مهارت های اولیه برق نیاز است. هنگامی که به منبع تغذیه موجود از چراغ سقفی دسترسی پیدا کردید، بقیه فقط مربوط به اتصال مسیرها به سقف است. در عرض چند ساعت، نور جهت دار قابل اعتمادی را خواهید داشت که دقیقاً در جایی که به آن نیاز دارید قرار داده شود.

نورپردازی مسیری چیست؟

روشنایی مسیر یک سیستم روشنایی روی سطح است که از ریل یا ریل برای تامین برق در کل خط استفاده می کند. چراغ های جداگانه ای به نام سرهای مسیر را می توان در هر نقطه از مسیر نصب کرد. نورپردازی مسیر به عنوان نور جهت دار طبقه بندی می شود زیرا به جای اتاق به طور کلی، مناطق خاصی را روشن می کند.

قبل از اینکه شروع کنید

روشنایی مسیر به یک مدار روشنایی 120 ولتی تک شاخه ای نیاز دارد که توسط یک کلید دیواری کنترل می شود. طبق قوانین برق اتاق ها باید چراغی داشته باشند که از طریق کلید نزدیک در روشن می شود. در حالی که یک خروجی کنترل‌شده با سوئیچ (با لامپ) با کد پذیرفته می‌شود، اغلب این نیاز با یک چراغ سقفی دائمی برآورده می‌شود - یک نقطه شروع عالی برای روشنایی مسیر.

محل نصب روشنایی مسیری

روشنایی مسیر می تواند از هر جعبه برقی 120 ولتی نصب شده در سقف منشاء گیرد. معمولاً این جعبه در مرکز اتاق قرار دارد. اگر مسیر را در اینجا می‌خواهید، مسیر به‌صورتی که شما انتخاب می‌کنید در بخش‌های 4، 6 یا 8 فوتی از جعبه به بیرون اجرا می‌شود.

ممکن است بخواهید قسمت دیگری از اتاق را روشن کنید، مانند بالای صفحه آشپزخانه. در این صورت مسیر از جعبه سقف مرکزی سرچشمه می گیرد. یک بخش از مسیر به ناحیه ای که می خواهید روشن کنید اجرا می شود. در انتهای مسیر یا یک کوپلر آداپتور T (برای انشعاب در دو جهت مختلف)، یک کوپلر با زاویه راست (برای انشعاب در یک جهت)، یا یک کلاهک خالی (اگر مسیر دیگری وجود ندارد) وجود دارد. قطعه به قطعه اصلی آهنگ اضافه می شود).

نکته

مسیرها معمولاً با یک انتهای مسیر در جعبه برق شروع می شوند - اما همیشه مجبور نیستند. اغلب، آهنگ‌ها می‌توانند روی جعبه الکتریکی قرار بگیرند. اگر می‌خواهید این کار را انجام دهید، دستورالعمل‌های سیستم روشنایی خود را بررسی کنید تا ببینید آیا براکت و سایبان نصب این امکان را می‌دهند.

ملاحظات ایمنی

سرهای مسیر 4 تا 6 اینچ زیر ارتفاع سقف سقوط می کنند. بنابراین، هنگام نصب مسیرها بر روی راهروها و راهروهایی با سقف کمتر از 8 فوت مراقب باشید. روشنایی مسیر نباید بر روی سقف های 7 فوتی یا کمتر نصب شود.

قبل از شروع این پروژه برق را قطع کنید. پس از باز کردن جعبه برق، ابتدا با بررسی یک تستر ولتاژ بدون تماس، بررسی کنید که برق وجود ندارد.

آنچه شما نیاز دارید

تجهیزات / ابزار

مته شارژی
مته ها و درایورها
نردبان 
سیم کش
نوار الکتریکی
دستکش
اره برقی
فایل فلزی
متر نواری
گل میخ یاب
تستر ولتاژ بدون تماس


مواد لازم

کیت سیستم روشنایی مسیر 4 فوتی
پیچ و مهره ها

دستورالعمل ها

طرح‌بندی نورپردازی مسیری

فاصله جعبه تا انتهای مسیر را اندازه بگیرید. برای تعیین موقعیت تیرچه ها در پشت دیواره سقفی از گل میخ یاب استفاده کنید. اگر مسیر مورد نظر مسیر زیر یک گل میخ اجرا شود، می توانید از پیچ های معمولی استفاده کنید. اگر نه، از پیچ و مهره های ضامن استفاده کنید.

اره برش (اختیاری)

اگر مسیر نیاز به کوتاه شدن داشته باشد، بیشتر مسیرها را می توان با اره برقی به اندازه دلخواه برش داد. انتهای بریده شده مسیرها را با سوهان فلزی جدا کنید. اتصالات بن بست را مجدداً نصب کرده و در جای خود پیچ ​​کنید.

چراغ سقف یا صفحه را بردارید

چراغ سقفی موجود و صفحه نصب را بردارید. اگر جعبه به جای چراغ با یک صفحه خالی پوشیده شده است، آن را بردارید. دستگاه تستر ولتاژ غیر تماسی را روی سیم ها اجرا کنید تا مطمئن شوید که برق در جعبه وجود ندارد.

سایبان را از صفحه نصب جدا کنید

صفحه نصب فلزی و سایبان (روکش فلزی یا پلاستیکی) ممکن است برای اهداف حمل و نقل از قبل متصل شوند. آنها را با برداشتن پیچ های اتصال جدا کنید.

اتصال برق Track را به سیم ها وصل کنید

کانکتور پیچشی با سیم باید به سیم های برق جعبه وصل شود. سیم های هم رنگ را وصل کنید: سیاه به سیاه یا قرمز به قرمز. سفید به سفید؛ و مس لخت به مس لخت (یا سبز). درپوش های اتصال سیم ارائه شده را روی سیم ها بچرخانید.

صفحه نصب را نصب کنید

صفحه فلزی نصب چراغ راهنما را با پیچ های ارائه شده به همراه کیت روی جعبه برق نصب کنید.

مکان های سوراخ را علامت گذاری کنید

مسیر را تا سقف نگه دارید. مبا کشیدن علامتی از سوراخ‌های مسیر، مکان‌هایی را برای سوراخ‌های سقف دریل کنید. مسیر را بردارید.

ترک سقفی را نصب کنید

سوراخ های 5/8 اینچی را در محل های مشخص شده دریل کنید. پیچ‌های ضامن را از سوراخ‌های منطبق در مسیر عبور دهید. بال های پیچ و مهره ها را اضافه کنید، آنها را در حدود 1/4 اینچ نخ کنید. پیچ ها را در سوراخ ها فشار دهید. پیچ ها را با مته شارژی در جای خود پیچ ​​کنید و مسیر را در مقابل سقف محکم کنید.

صفحه نصب را به مسیر وصل کنید

مسیر را با پیچ های ارائه شده به صفحه نصب وصل کنید.

اتصال برق Track به Track را نصب کنید

کانکتور برق را در مسیر بپیچانید.

چسباندن سایبان (کاور)

سایبان را روی صفحه نصب بچسبانید یا پیچ کنید. سایبان سیم ها را می پوشاند.

هدهای مسیر و لامپ ها را نصب کنید

سرهای مسیر را روی مسیر بچرخانید و لامپ هایی با اندازه مناسب اضافه کنید. مدار را دوباره روشن کنید و چراغ ها را روی کلید دیواری تست کنید.

چه زمانی با یک متخصص تماس بگیرید

یک برقکار مجاز و واجد شرایط می تواند روشنایی مسیر را برای شما نصب کند. اگر منبع برق موجود نیست، بهتر است یک برقکار استخدام کنید تا به پنل خدمات برق خانه ضربه بزند و یک مدار جدید اضافه کند. مدار جدید باید از سقف یا دیوارها به سوی کلید دیواری مورد نظر هدایت شود. سپس، برق از کلید برق قطع می شود و به سقف می رسد.