نحوه ساخت آویز گلدان

Image for post
Image for post

اگر شما از علاقه مندان به گل و گیاه باشید پس حتما در جستجوی راهی شیک برای نمایش گیاهان خود هستید. در این مقاله راهی آسان و کم هزینه برای این منظور به شما آموزش میدهم. این چوب لباسی آسان و در عین حال شیک راهی عالی برای خودنمایی دوستان سبزپوست شما است. با منابع بسیار کم و تلاش کم، می‌توانید این چوب لباسی زیبا را در کمتر از یک ساعت درست کنید.

آنچه شما نیاز دارید شامل موارد زیر است:

تجهیزات / ابزار

  • قیچی
    مواد
  • دیسک چوبی خام (اگر رنگی باشد بهتر هم هست) دارای یک سوراخ در مرکز آن
  • 5 رشته بند نخی
  • 2 کلاف نخ گلدوزی
  • 2 تا 3 گیاه گلدانی

دستورالعمل ساخت

1- وسایل خود را جمع آوری کنید

Image for post
Image for post

قبل از شروع هر چیزی را که برای این پروژه نیاز دارید جمع آوری کنید. زیبایی دیسک چوبی این است که چوب خام به تنهایی زیبا به نظر می‌رسد، اما اگر می‌خواهید آن را با دکوراسیون خانه خود رنگ آمیزی کنید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که به آن سنباده سبک بزنید و رنگ کنید. این یک قطعه ارزان و همه کاره است.

 

2- قطعات طناب خود را ببرید

Image for post
Image for post

شما به پنج تکه نخ احتیاج دارید - چهار قطعه در قسمت بیرونی دیسک قرار می‌گیرد تا در جای خود ثابت بماند و یکی از سوراخ مرکزی در وسط دیسک عبور می کند تا ثبات را به آویز اضافه کند. برای تعیین اینکه به چه ابعادی از دیسک نیاز دارید، همه چیز بستگی به این دارد که می‌خواهید آویز چقدر باشد. ما متوجه شدیم که رشته‌های کوتاهتر ثبات بیشتری را ارائه می‌دهند بنابراین توصیه می‌کنیم ابعاد را زیاد بزرگ در نظر نگیرید. هنگامی که یک قطعه را بریدید، تکه بعدی رشته خود را در یک خط قرار دهید و برش دهید. این کار را تکرار کنید تا در مجموع پنج تکه از نخ داشته باشید.

3- نخ ها را در پایین بهم گره بزنید

Image for post
Image for post

در آخر هر پنج رشته را بهم گره بزنید. چهار تکه نخ را بیرون بکشید تا دور دیسک چوبی بپیچند و سپس یکی از تکه های نخ را از سوراخ دیسک چوبی عبور دهید. باز هم ، قطعه میانی فقط به ثبات بیشتر به کل کمک می کند.

 

4- گره زدن رشته ها در بالا

Image for post
Image for post

همه رشته ها را از بالا جمع کنید و تعیین کنید که می‌خواهید گلدان خود را از کجا آویزان کنید (این کار برای تععین ارتفاع آویز است). میزان فاصله شما از دیسک چوبی و گره بالایی بستگی به اندازه گیاهان شما و فضای کافی برای آویزان کردن آن دارد. شما همچنین می‌خواهید فضای کافی داشته باشید تا بتوانید مقداری نخ تزئینی را در زیر گره اضافه کنید تا ظاهر آن تمام شود. قبل از گره زدن، دیسک چوبی را فشار دهید تا مطمئن شوید که روی همه ریسمان‌ها صاف است.


موضوع گلدوزی را اضافه کنید و آویزان کنید

Image for post
Image for post

به عنوان یک جلوه تزئینی زیبا، نخ گلدوزی رنگی را به بالای طناب‌ها بپیچید، اما در زیر گره بالا. آن را با بستن آن از پایین شروع کنید، سپس نخ را بپیچید تا هر میزان رنگ (معمولا یک اینچ یا اینچ و نیم) که دوست دارید. در صورت تمایل، یک نخ رنگ دوم اضافه کنید. آویز گیاه را با گره بالایی از قلاب در سقف یا تزئینات خود آویزان کنید.

وقتی تصمیم می‎‌گیرید چه گلدانی را روی آن قرار دهید، به تعادل نیاز دارید. بنابراین نمی‌توانید یک گلدان واقعاً سنگین را در یک طرف و گیاه سبکتر را در طرف دیگر قرار دهید. قرار دادن دو گیاه با اندازه یکسان ایده آل است اما در صورت نیاز می توانید گیاه کوچکتر را در قسمت جلو قرار دهید.