نحوه رنگ آمیزی درب فلزی

درب های فلزی مانع خوبی در برابر آب و هوا، مقاوم در برابر حشرات و یک عامل بازدارنده خوب برای ورود هستند. با این حال، حتی قوی ترین درب فلزی نیز با گذشت زمان بخشی از درخشش خود را از دست می دهد. رنگ آمیزی درب فلزی به درخشش و جذابیت خود برای افزایش جذابیت جدی کمک می کند.

نحوه رنگ آمیزی درب فلزی
نحوه رنگ آمیزی درب فلزی
نحوه رنگ آمیزی درب فلزی


قبل از اینکه شروع کنید

تصمیم بگیرید که آیا می خواهید درب را روی لولاهای آن بگذارید یا آن را بردارید. برداشتن درب و رنگ آمیزی آن به صورت مسطح ترجیح داده می شود زیرا این کار چکه ها را به حداقل می رساند و به شما امکان می دهد به نقاط سخت برسید.

نکته منفی این است که درهای ورودی فلزی بسیار سنگین هستند و به سختی قابل جداسازی و تعویض هستند. بعلاوه، باید کار نقاشی را ظرف یک روز به پایان برسانید یا در صورت تکمیل نشدن پروژه، برنامه‌هایی برای بستن امن خانه خود در پایان روز داشته باشید.

اگرچه برداشتن درب مقداری زمان و تلاش نیاز دارد، اما این روش توصیه شده است، زیرا درب شما روکش تمیزتر و صاف تری خواهد داشت.

بهترین نوع رنگ برای درب های فلزی

بهترین نوع رنگ
بهترین نوع رنگ
بهترین نوع رنگ 

برای رنگ آمیزی درب ورودی فلزی خود از دو یا چند لایه رنگ اکریلیک-لاتکس خارجی با کیفیت بالا استفاده کنید. جلای رنگ براق تر تمیزتر می شوند و ماندگاری بیشتری دارند. برای درب ورودی خود از رنگ نیمه براق یا براق استفاده کنید. بسیاری از درهای خارجی جدید از قبل آماده شده اند. اگر چنین است، می توانید رنگ را مستقیماً روی درب بمالید. اگر سطح درب فلزی خام است یا دارای بخش های خالی است، قبل از  رنگ آستر بزنید.

ملاحظات ایمنی

رنگ روی هر دری که سالها پیش رنگ شده است ممکن است حاوی سرب باشد، ماده ای خطرناک که در صورت سمباده زدن یا ساییدن با نفس کشیدن و نداشتن ماسک وارد ریه های شما خواهد شد.

تجهیزات و ابزارهایی مورد نیاز 

  • غلتک
  • قلم مو 2 اینچی
  • سنباده
  • سطل
  • چسب کاغذی
  • دستکش آشپزخانه
  • دستمال 


مواد

  • رنگ لاتکس اکریلیک خارجی
  • حلال (تینر )
  • ضد زنگ (در صورت نیاز)

دستورالعمل ها

درب را از لولا در بیاورید 

Image for post
Image for post

برای لولاهایی با پین های قابل جابجایی، یک مجموعه میخ یا یک میخ را به صورت وارونه در پایین لولا قرار دهید و به آرامی با چکش به سمت بالا ضربه بزنید. سپس پین را با دست بردارید.

برای لولاهایی با پین‌های غیرقابل جدا شدن، در را باز کنید و بلوک‌هایی را زیر درب قرار دهید تا از آن حمایت کنند. هنگامی که لولاها را از چارچوب در باز می کنید، از دستیار بخواهید که در را نگه دارد.

درب را صاف بخوابانید

با کمک یک شخص، درب را روی یا یک میز بزرگ ببرید. اگر از میز استفاده می کنید، بلوک های کوتاه را زیر درب قرار دهید تا درب برای دسترسی بهتر به لبه های آن بلند شود. دستمالهای قدیمی را روی بلوک های قرار دهید تا از آسیب دیدن در جلوگیری شود.

باز کردنن یراق آلات

دستگیره در، قفل و تمام تجهیزات مربوط به درب را باز کنید. شماره درها، لولاها، قاب اسلات پستی و هر چیز دیگری که رنگ نمی شود را بردارید.

پاکسازی درب

سفید کننده را همراه با کمی پودر رختشویی در یک سطل آب گرم حل کنید. با پوشیدن دستکش آشپزخانه، درب، به خصوص قسمت بیرونی آن را کاملاً بشویید. بعد از اتمام آبکشی کنید.

درهایی که قبلاً رنگ شده اند ممکن است رنگ پوسته یا ترک خورده داشته باشند. این رنگ را خراش دهید یا سمباده بزنید، اما این کار را با دقت انجام دهید تا فلز خراشیده نشود. درهای آستر کاری شده کارخانه را سمباده نزنید. پس از سنباده زدن یا تراشیدن رنگ درب را دوباره تمیز کنید.

پرایمر را اعمال کنید

اگر درب فلزی شما نیاز به آستر دارد، ابتدا آستر را برس بزنید تا قسمت‌های باریک یا روی قسمت‌های بافت یا قالب‌گیری شده بمالید. سپس با رول فوم روی یک تا دو لایه آستر بچرخانید. اجازه دهید پرایمر حدود 30 تا 60 دقیقه بین لایه ها خشک شود.

رنگ درب

ابتدا درب را با کت رنگی رنگ کنید و ابتدا رنگ را روی قسمت های باریک یا ناهموار بمالید. از فوم غلتک برای مناطق بزرگتر و مسطح استفاده کنید. غلتک را تا حد امکان خشک نگه دارید تا از پوشش صاف و بدون چکه اطمینان حاصل کنید.بعد از اینکه حدود دو تا سه ساعت اجازه دادید لایه اول خشک شود، در را با یک لایه دوم دوباره بپوشانید.

نصب یراق آلات 

دستگیره در، لولاها و سایر یراق آلات را نصب کنید. در را با کمک یک شخص سوار کنید تا در را در جای خود نگه دارید.