لامپ ادیسون چیست؟

طراحی لامپ ادیسون که به نام آقای توماس ادیسون نامگذاری شده است، بیش از 100 سال است که وجود دارد و همچنان یک انتخاب محبوب در طراحی نورپردازی معاصر است. در این مقاله، ما عاشق یافتن راه‌های جدید برای استفاده از لامپ‌های ادیسون هستیم و در عین حال ایده‌های جدیدی را به شما می‌دهیم تا خانه خود را با آنها سبک کنید.

لامپ ادیسون چیست؟
لامپ ادیسون چیست؟
لامپ ادیسون چیست؟

اصول اولیه لامپ ادیسون

لامپ‌های ادیسون امروزی کپی دقیق لامپ اصلی نیستند. از این گذشته، فناوری فعلی به طور چشمگیری نسبت به نسخه اصلی بهبود یافته است.

با وجود این واقعیت، لامپ های امروزی شبیه لامپ های اصلی ساخته شده اند. آنها لامپ های رشته ای هستند که دارای رشته ها و لنزهای شیشه ای هستند. پس لامپ ادیسون چیست؟ این نوری است که از نظر ظاهری شبیه به چراغ هایی است که بیش از یک قرن پیش استفاده می شد.

لامپ ادیسون شیری
لامپ ادیسون شیری
لامپ ادیسون شیری

چگونه همه چیز تغییر کرده است؟

سال ها پیش، لامپ های ادیسون برای دوام ساخته نشده بودند. اما یکی از مهم ترین تغییرات در طراحی لامپ ادیسون استفاده از فیلامنت LED است. در برخی از لامپ های ادیسون، یک رشته LED وجود دارد که باعث می شود رنگ لامپ شبیه لامپ اصلی باشد. یک لامپ ال ای دی به جای اینکه نور روشن را از بین ببرد، رنگ گرم تری تولید می کند.

اگر می‌پرسید لامپ ادیسون چیست، باید بدانید که نسخه‌های LED فعلی لامپ بیشتر از لامپ‌های رشته‌ای عمر می‌کنند. مانند تمام چراغ های LED، طول عمر چراغ های LED ادیسون حدود پنج برابر بیشتر از لامپ های رشته ای است. آنها همچنین از برق بسیار کمتری نسبت به لامپ های رشته ای استفاده می کنند که باعث صرفه جویی در هزینه های شما در قبض انرژی می شود.

با گذشت زمان، این احتمال وجود دارد که لامپ های LED ادیسون فقط بهبود پیدا کنند. با پیشرفت تکنولوژی، لامپ ها کارآمدتر می شوند. فناوری قبلاً امکان تغییر رنگ نور و کنترل نور خود را از طریق تلفن هوشمند فراهم کرده است.

لامپ های قفسی ادیسون
لامپ های قفسی ادیسون
لامپ های قفسی ادیسون

لامپ های ادیسون در قلب طراحی های نورپردازی مدرن هستند

شاید تعجب کنید که چرا دانستن هر چیزی در مورد طراحی لامپ ادیسون مهم است. یکی، سبک نورپردازی بسیار محبوب است. هم در املاک مسکونی و هم تجاری، لامپ ادیسون رایج است.

اگر می‌خواهید شیک و مد روز باشید، باید چند لامپ ادیسون را در خانه یا محل کار خود بگنجانید. اما با وجود گزینه های بسیار زیاد لامپ در بازار، باید بدانید که به دنبال چه چیزی باشید.

چراغ آویز با روکش پارچه و لامپ ادیسون
چراغ آویز با روکش پارچه و لامپ ادیسون
چراغ آویز با روکش پارچه و لامپ ادیسون

انواع مختلف لامپ‌های ادیسون

انواع مختلفی از چراغ های ادیسون در دسترس شماست. پس از انتخاب یک لامپ، می توانید نورپردازی خود را با سایر ویژگی‌ها، مانند طناب های رنگی، سفارشی کنید. با طراحی لامپ ادیسون تنوع بیشتری نسبت به آنچه تصور می کنید وجود دارد.

یکی از راه‌های منحصربه‌فرد برای افزودن سبک به اتاق، قرار دادن یک لامپ ادیسون در یک لامپ بسته است. در حالی که اکثر افرادی که سعی می کنند تصور کنند لامپ ادیسون چیست، ممکن است به یک لامپ باز آویزان شده از یک نخ یا آویز فکر کنند، می توانید از لامپ در یک لامپ استفاده کنید. فقط باید مطمئن باشید که لامپ انتخابی شما برای فیکسچر درجه بندی شده است.

به هر حال شما انتخاب می کنید که از لامپ های خود استفاده کنید، ظاهر اصلی لامپ مهم است. در اینجا چند گزینه وجود دارد:

لامپ کلاسیک ادیسون
لامپ کلاسیک ادیسون
لامپ کلاسیک ادیسون

لامپ کلاسیک ادیسون

ساده نگه داشتن چیزها اشکالی ندارد. با یک لامپ کلاسیک ادیسون، می توانید سبک لامپ در معرض دید را بپذیرید. این نوع لامپ نیز به خوبی با قفس جفت می شود. این چیزی است که اکثر مردم هنگام تلاش برای توصیف لامپ ادیسون توضیح می دهند.

لامپ ادیسون منحنی
لامپ ادیسون منحنی
لامپ ادیسون منحنی

لامپ ادیسون منحنی

یک لامپ منحنی شبیه به یک لامپ کلاسیک است، اما به جای رشته مستقیم دارای یک رشته خمیده است. در حالی که ظاهر کلی لامپ یکپارچهسازی با سیستمعامل است، رشته منحنی آن پیچ و تاب بی نظیری به آن بخشیده است.

فرانکلین لامپ
فرانکلین لامپ
فرانکلین لامپ

فرانکلین لامپ

جایگزین محبوب دیگر برای لامپ کلاسیک ادیسون لامپ فرانکلین است. این لامپ بزرگتر از نسخه کلاسیک است که جزئیات بیشتری به آن می دهد. به دلیل اندازه آن، لامپ فرانکلین در قفس عالی به نظر می رسد. این یک طراحی جالب لامپ ادیسون است.

لامپ LED ادیسون
لامپ LED ادیسون
لامپ LED ادیسون

لامپ LED ادیسون

همانطور که قبلاً در بخش مربوط به چیستی لامپ ادیسون ذکر شد، این لامپ در نسخه LED موجود است. صرفه جویی قابل توجهی در مصرف انرژی دارد و این فرصت را به شما می دهد که رنگ نور را تغییر دهید.

چگونه می توان از لامپ ادیسون استفاده کرد؟

برخلاف برخی دیگر از وسایل روشنایی، لامپ ادیسون منعطف است و راه های مختلفی وجود دارد که می توانید از آن در خانه خود استفاده کنید. به عنوان مثال، می توانید آن را در یک قفس قرار دهید و به عنوان چراغ آویز آویزان کنید. این اغلب در بالای جزایر آشپزخانه و میزهای اتاق غذاخوری انجام می شود.

هنگام توضیح اینکه لامپ ادیسون چیست، یک کاربرد وجود دارد که باید ذکر شود. لامپ اغلب با دیگران در یک یا چند رشته استفاده می شود. سپس چراغ‌ها را می‌بندند و از سقف آویزان می‌کنند. در پاسیو یا لانایی، این ظاهر محیطی گرم و دلپذیر ایجاد می کند.