طرز تهیه آش ماکارونی با دستگاه رشته بری:

طرز تهیه آش ماکارونی با دستگاه رشته بری:

همان مقدار خمیر (150 گرم) را با دست در همان زمان - حدود 15 دقیقه - در دو ورقه دایره ای نازک پهن کردم. نمی توان انکار کرد که استفاده از وردنه از نظر فیزیکی کار سختی بود و دستگاه ورقه های نازک تری از ماکارونی را راحت تر تولید می کرد. اما وردنه نتایجی داد که من از آن بسیار راضی بودم. مطمئناً آنقدر نازک بود که تالیاتل و انواع دیگر ماکارونی تخت درست کرد.

Image for post
Image for post

بریدن آن

با قیمت دستگاه رشته بری خانگیسورپرایز دوم هنگام بریدن پاستا رخ داد. همانطور که انتظار دارید، با استفاده از دستگاه برای برش تالیاتل، نوارهای باریک و تمیز با لبه های کاملاً موازی تولید شد. برش با دست با چرخاندن ورق پاستا مانند رول سوئیسی انجام می شود، سپس آن را برش می دهیم و رشته های گرد شده را تکان می دهیم. برش با دست بسیار ساده و سریع بود - بسیار ساده تر از مدیریت یک دست دستگاه، اگرچه بدون شک تغذیه نوارهای بلند پاستا به داخل دستگاه و در عین حال گرفتن محصول نهایی با دقت در همان زمان با تمرین آسان تر می شود. برش با دست همچنین به من امکان کنترل دقیق روی پهنای روبان های ماکارونی را داد - تالیاتل باریک، فتوسین پهن تر یا پاپاردل بسیار پهن.

و ماکارونی دست برش زیباتر به نظر می رسید. بی نظمی به آن شخصیت بیشتری می بخشید و مطمئناً هنگام پختن و انباشته شدن در بشقاب جذاب تر به نظر می رسید. ماکارونی برش ماشینی در مقایسه بسیار بالینی به نظر می رسید.

مزایا و معایب

این دستگاه از 150 گرم خمیر تالیاتل بسیار بیشتری تولید کرد - نوارهای نازک تر و باریک تر و تعداد بیشتری از آنها. با این حال، ماکارونی رول شده ماشینی به قدری نازک بود که پختن آن بسیار آسان بود (دفعه بعد روی دستگاه 7 یا 8 تنظیم می کنم). یکی دیگر از مضرات ماکارونی نازکتر این بود که نسبت به ماکارونی ضخیم تر و اشتها آور کمتر به نظر می رسید. ماکارونی دستی لقمه بیشتری داشت و بافت خشن تری نسبت به ماکارونی ماشینی داشت - مناسب برای سرو با پستو، پارمزان و فلفل سیاه.

استفاده از دستگاه برای شکل دادن به برخی از انواع پاستا ضروری نیست (یا ممکن است). همانطور که در ویدیوی زیبای این پست وبلاگ درست کردن ماکارونی مشاهده می کنید، برای درست کردن اورکیت یا کاوالتی دوست داشتنی، خمیر را به شکل سوسیس در می آورند و تکه های کوچکی از آن برش می دهند و به شکل له می کنند. (از دستور پخت ماکارونی بدون تخم مرغ برای این کار استفاده کنید – به زیر مراجعه کنید.) در غذاهای سنتی با فلفل، آنچوی و کلم بروکلی، یا در ماکارونی فلفل، گوجه فرنگی و ریحان نایجل اسلیتر به طرز لذیذی جویده می شود.

نتیجه گیری

بنابراین اگر کنجکاو هستید، ارزشش را دارد که پاستا را تهیه کنید، حتی اگر تمام چیزی که دارید یک وردنه باشد. بسیار سرگرم کننده است و ماکارونی بسیار خوشمزه و خوراکی درست می کند. اگر می‌خواهید مرتباً یا در مقادیر زیاد آن را بسازید، یک ماشین از تلاش فیزیکی شما صرفه‌جویی می‌کند. اما فکر می‌کنم همیشه ترجیح می‌دهم آن را با دست برش بزنم تا از زیبایی ظاهری آن لذت ببرم. بوون اشتها!

چگونه آن را درست کنیم

دستور پخت ماکارونی تخم مرغ:

دستور العمل خمیر ماکارونی تنوع زیادی دارد. برخی نمک و روغن زیتون اضافه می کنند، برخی از انواع مختلفی از آرد استفاده می کنند که می توانید در اکثر سوپرمارکت های بزرگ پیدا کنید. من از یک دستور پخت سنتی استفاده کردم - برای هر نفر به 1 تخم مرغ و 100 گرم آرد گندم دوروم نیاز دارید که به آن آرد سمولینا یا "سمولا دی گرانو دورو" نیز گفته می شود که در اغذیه فروشی های ایتالیایی موجود است.

دستور العمل های ماکارونی بدون تخم مرغ

همچنین می توانید خمیر بدون تخم مرغ درست کنید، به عنوان مثال 350 گرم آرد سمولینا، 1 قاشق چایخوری نمک و آب داغ به اندازه ای که خمیر سفت درست شود (150-175 میلی لیتر). کار کردن با این ماکارونی مانند ماکارونی تخم مرغ آسان است و می توان آن را به همان روش باز کرد. طعم غنی ماکارونی تخم مرغی را ندارد، اما ماکارونی انتخابی برای اورکیت و دیگر انواع پاستاهای جنوب ایتالیاست.

خمیر کردن

در این ویدیو پل مرت نحوه مخلوط کردن و ورز دادن خمیر ماکارونی را نشان می دهد. همه انواع خمیر را باید حدود 10 دقیقه ورز دهید، سپس در پلاستیک بپیچید و بگذارید 20 دقیقه یا بیشتر استراحت کند.

نورد و برش

صدها ویدیوی آنلاین وجود دارد که در آن خمیر و ماکارونی درست می شود. دنیای شگفت انگیزی که باید کشف شود. نکته مهم این است که پس از رول کردن، ماکارونی باید بلافاصله برای شکل های ماکارونی پر شده مانند تورتلینی کار شود، اما برای چیزهایی مانند تالیاتله و اسپاگتی، خمیر رول شده باید قبل از برش دادن به مدت 20 دقیقه بماند تا خشک شود تا برش نخورد. رشته های پاستا به هم چسبیده