کفش خود را چطور انتخاب کنیم

کفش خود را چطور انتخاب کنیم

باید دقت کنید و کفش را خوب انتخابش کنید. بله شماها را عرض می‌کنم. همین شماهایی که دارید این مطلب را می‌خوانید. یک لحظه صبر کنید. لطفاً تا آخر ادامه دهید. شوخی که نیست! ناسلامتی قرار است وقت‌های زیادی را با هم بگذرانید. باید فکر کنید بعد حساب‌شده و براساس یکسری قواعد تصمیم بگیرید. عزیزان من مسئله مهمی است. بی‌بروبرگرد! چی؟ منظورم چیست؟ معلوم است دیگر کفش و انتخاب درست در خرید کفش ! بله همین کفشی که در طول روز همراه و یاور خیلی از ماهاست. ما دانش‌آموزان و دانشجویان و کارمندان و ورزشکاران و… بله کفش جزئی جداناشدنی از استایل و پوشش ماست. باید که از لحاظ رنگ یا مدل با دیگر پوشش و لباس‌های ما هماهنگ باشد. باید که مناسب محل و مکانی که در آن‌جا استفاده می‌شود، باشد. اصلاً نظر مرا می‌خواهید کفش نشانه‌ی شخصیت ماست پس بجاست اگر تأکید می‌کنم در انتخاب و خرید کفش دقت کنید. هر کفشی مناسب هر جایی و هر شخصی نیست. کفش انواع مختلفی دارد: کفشی کوهنوردی، کفشی کتانی یا ورزشی، کفشی تابستانه یا صندل، کفشی زمستانه یا پوتین، کفشی مهمانی، کفشی اسپرت، کفشی طبی و…

Image for post
Image for post

 

در قدیم هم انواع مختلفی از کفش‌ها مورد استفاده قرار می‎گرفته همچون گیوه، نعلین، اروسی و… که با پیشرفت علم و تکنولوژی و به فراخور زمان تغییر شکل داده و به صورت کنونی درآمده است.

با همین حساب سرانگشتی دستمان می‌آید که بله! هر چیزی را بهر جایی ساختن! مثلاً تصور کنید پسر جوانی که یک قرار کاری یا مصاحبه‌ی مهمی دارد و با کفش اسپرت مردانه به محل قرار رفته است، چقدر می‌تواند روی کارفرما تأثیر بگذارد نسبت به جوان دیگری که با کفش رسمی مردانه و واکس‌زده و براق در محل قرار حاضر شده است؟ آن هم در دنیایی که ما آدم‌ها عقلمان به چشممان است و همیشه از روی ظاهر آدم‌ها قضاوت و پیش‌داوری کرده‌ایم؟! یا تصور کنید خانمی که با دوستانش قرار کوهنوردی گذاشته و با یک جفت کفش پاشنه‌بلند شیک و کفش مجلس زنانه سر قرار با دوستانش حاضر شده است. حتی اگر این مسئله را هم در نظر بگیریم که این خانم با این کفش‌ها بسیار خوشتیپ هم شده ولی این کفش مناسب این قرار نیست. حتی اگر همین خانم قرار بود به جای کوهنوردی به مهمانی هم برود، باز کفش‌های مهمانی انواع مختلفی دارد و شرایط خاص خودش را می‌طلبد. بله به همین راحتی که نیست. بیراه نگفته‌اند که پا قلب دوم انسان است. نمی‌شود که سرسری گرفت. چراکه اگر سرسری بگیریم دچار رنج و عذاب می‌شویم و سلامتی‌مان به خطر می‌افتد. کفش مهمانی هم علاوه‌بر عنصر زیبایی که بله بسیار مهم است، باید درست و حساب‌شده انتخاب شود. بر این اساس که زمان مهمانی کم است یا طولانی؟ قد شخص کوتاه است یا بلند یا وزنش زیاد است یا نه؟ به طور کلی خانم‌ها بهتر است اگر کفش‌های پاشنه‌بلند هم می‌پوشند، از پاشنه‌های خیلی بلند و نوک‌تیز استفاده نکنند. پاشنه‌ی عریض و کلفت بهتر و راحت‌تر از این‌گونه کفش‌هاست. کفش در درجه‌ی اول باید راحت و سبک و انعطاف‌پذیر و صد‌البته که زیبا باشد. هنگام خرید باید کفشی را انتخاب کنید که بعد از چند ساعت متوالی که پا در آن است، بوی بد ندهد. نوک کفش نباید تنگ باشد و به اصطلاح انگشتان را مچاله کند. با این تصور که بعداً کفش جا باز می‌کند، نباید کفشی با سایز کوچک‌تر یا تنگ‌تر گرفت. بهتر است در زمان خرید کفش به‌خصوص بچه‌ها حضور داشته باشند چراکه به خیلی از سایزها هم نمی‌توان اطمینان کرد. کفشی تنگ و نامناسب و سفت و خشک باعث درد در ناحیه پا و کمر همچنین باعث به وجودآمدن تاول‌های دردناک در نواحی پا شده و در مواردی کفش‌های غیر استاندارد باعث ایجاد خار پاشنه و بسیاری دیگر از بیماری‌ها می‌شود. حتی پوشیدن کفش نامناسب احتمال و ریسک زمین‌خوردن و شکستگی در اعضای بدن را برای شخص بالا می‌برد.

Image for post
Image for post

 

در نهایت این که خرید کفش و انتخاب درست آن بسیار مهم و حیاتی است. خالی از لطف نیست که اشاره کنیم که حتی در ادبیات هم چندین ضرب‌المثل در رابطه با کفشی داریم مانند: لنگه کفشیدر بیابان غنیمت است، تهی پای رفتن به از کفشی تنگ و پا تو کفشی دیگران کردن و…

کوتاه‌ کلام این‌که عزیزان من در انتخاب و خرید کفش عجله نکنید ولی دقت کنید و با توجه به پول و هزینه‌ای که صرف می‌کنید، کفشی را انتخاب کنید که در عین داشتن ظاهر خوب و زیبا از کیفیت بالایی هم برخوردار باشد و مناسب تیپ و شخصیت شمای نوعی نیز باشد. حال که فروشگاه‌های عرضه‌کننده‌ی کفش هم بسیار زیاد است و همچنین فروشگاه اینترنتی کفش کاژمد Kazhmod دست شما برای انتخاب یک انتخاب خوب باز است. بهترین انتخاب‌ها از آن شما همراهان گرامی!

Image for post
Image for post