لیزر موهای زائد مردان چگونه انجام می شود؟

چرا آقایان به لیزر موهای زائد مردان رو می آورند؟

 انگار همین چند سال پیش بود که استفاده از روش‌های درمانی برای از بین بردن موهای زائد، فقط به خانم‌ها اختصاص داشت. کلینیک‌های پزشکی و متخصصان زیبایی همه توجه خود را به بانوانی معطوف کرده بودند که به عنوان مشتری به آنها مراجعه می‌کردند و در این راستا، فقط و فقط این گروه را از مشتریان را در معرض تبلیغات مربوط به خدماتی مثل اپیلاسیون و از بین بردن موهای زائد به وسیله لیزر قرار می‌دادند.

اما امروزه، وضعیت خیلی تغییر کرده و هر روز تعداد بیشتری از مردان به فکر از بین بردن موهای ناخواسته می‌افتند و می‌خواهند از شر موهای صورت،سینه یا کمر خود خلاص شوند.

 گاهی اوقات، آقایان به دنبال از بین بردن کامل موهای زائد  نیستند و فقط می‌خواهند ضخامت،سرعت رشد وتراکم مو های بدن خود را کمتر کنند. لیزر برای این افراد هم کارگشاست.

دربسیاری موارد،مردانی که ازدردسرهای روشهای موقت رفع موهای زاید،مثل شیوکردن یااپیلاسیون نظیر :  موهای زیرپوستی،سوزش وخارش هنگام درآمدن مجددموها وجوش وکورک ولک پوست …به ستوه آمده اند؛متقاضی لیزرموی زایدهستند.گاهی اوقات هم عفونت های قارچی ومیکروبی درسطح پوست افرادپرمو، انجام لیزرموی زائدراالزامی می کند.

لیزر موهای زائد مردان ورزشکار
لیزر موهای زائد مردان ورزشکار هم روز به روز طرفداران بیشتری پیدا می‌کند. به طور مثال، کسانی که بدنسازی کارمی کنندوبه دنبال زیبایی اندام هستند؛ورزشکاران حرفه ای دربسیاری ازرشته های ورزشی مثل دوچرخه‌سواری،کشتی،بوکس،شنا و…. هم از دیگر مراجعه‌کنندگان به کلینیک‌های لیزر درمانی هستند .

جالب است بدانید مردان برای سهولت در اصلاح موهای صورت خود نیز به لیزر درمانی روی می‌آورند. با ضعیف کردن فولیکول مو، اصلاح روزانه ساده‌تر خواهد شد و دیگر خبری از موهای زیرپوستی که باعث ایجاد تورم و حتی عفونت در پوست می‌شوند نخواهد بود.

در نهایت، هر مردی که قصد استفاده از این خدمات را دارد، ابتدا باید درک دقیقی از روند انجام آن و نتایجی که می‌تواند در پی داشته باشد به دست آورد.

لیزر موهای زائد مردان، بدون درد است؟
بسیاری از مراجعه‌کنندگان به کلینیک‌های لیزر از اینکه روال کار لیزر موهای زائد مردان چه اندازه بدون درد است، واقعاً غافلگیر می‌شوند. 

لیزر موهای زائد مردان
لیزر موهای زائد مردان
لیزر موهای زائد مردان

مردان زیادی وجود دارند که داستان‌های ترسناکی درباره اپیلاسیون و سایر روش‌های دردناک برای از بین بردن موهای زائد شنیده‌اند و به همین خاطر به طور کلی از لیزر فراری هستند چون فکر می‌کنند لیزر باعث ایجاد سوزش و درد وحشتناک می‌شود. این ترس کاملاً قابل درک است، خصوصاً برای مردان که حجم انبوهی از مو روی بدن خود دارند.

با این حال، باید توجه کرد که از بین بردن موهای زائد به وسیله لیزر، واقعاً بدون درد است. در این روش غیرتهاجمی، خبری از ایجاد بریدگی و شکاف، سرنگ‌های ترس‌آور، موچین یا موم داغ نیست.

لیزر موهای زائد به وسیله لیزر، سریع است
روند این کار بسیار سریع است و در واقع طی از بین بردن موهای زائد با لیزر، هیچ زمانی هدر نمی‌رود. بسته به اندازه موضعی که قرار است تحت درمان قرار بگیرد، هر جلسه لیزر درمانی ممکن است بین 10 دقیقه تا یک ساعت به طول بیانجامد. البته باید توجه داشت که برای کسب نتیجه نهایی مطلوب، این درمان باید چندین جلسه ادامه پیدا کند. 

لیزر موهای زائد بدن
لیزر موهای زائد بدن
لیزر موهای زائد بدن

اما زمان قابل قبول هر جلسه باعث می‌شود تا به راحتی بتوانید جلسات لیزر درمانی را در برنامه زمانی خود جای دهید.

پزشک یا اپراتور متخصص، با دقت تمام دستگاه را بالای سطح پوست حرکت می‌دهد تا مطمئن شود که هیچ نقطه‌ای جا نمی‌افتد و همه فولیکول‌های مو لیزر دریافت کرده‌اند.پس از لیزر موهای زائد ، شما می‌توانید کارهای روزانه‌تان را به طور عادی ادامه دهید و احتیاج به استراحت نخواهید داشت، اما مراقب باشید که موضع تحت درمان را در برابر نور خورشید قرار ندهید و تا چند روز تمرینات شدید بدنی نداشته باشید.

دوستان عزیز بخاطر داشته باشید که دستگاه لیزر علاوه بر اینکه برای از بین بردن موهای زائد بدن مفید می باشد مناسب از بین بردن جای جوش صورت و جوش صورت می باشد . برخی از دوستان برای اینکه از شر جوش های صورت خود بوسیله لیزر خلاص شوند اول پاکسازی پوست انجام می دهند و سپس برای درمان جوش اقدام می کنند و در پایان لیزر موها زائد بدن انجام می دهند.