قطر الکترود جوشکاری و سیم جوش

موارد تاثیر گذار در گزینش الکترود جوشکاری به شرح زیر می باشد:
ترکیب فلز مبنا

برای نمونه با الکترود ۶۰۱۳ توانایی جوشکاری یک چدن را نداریم. برای این کار میبایست از الکترود چدن کمک بگیریم.در ادامه با انواع مختلف الکترودها بیشتر آشنا می شویم.
نوع جوشکاری:

 بعضی از الکترودها حالت های خاصی از جوشکاری هستند.به طور مثال در حالت تخت Flat نمی توانیم برای مدل Over head بهره ببریم.
اهمیت اتصال جوش:

 باید به نوع انجام جوشکاری دقت کرد. برای مثال جوشکاری سازه ای بزرگ همانند اسکلت ساختمان است یا جوشکاری لوله گاز و یا کاری سبک تر می باشد.
مقدار نفوذ جوش:

 برای جوشکاری لوله و مخازن از جوش نفوذی استفاده می شود که مقدار الکترود میبایست براساس مقدار نفوذ جوش تهیه شود.
هزینه اجرای جوشکاری با توجه به هزینه پروژه، الکترود مورد احتیاج تهیه می شود.

Image for post
Image for post


تبحر جوشکار:

امکان دارد جوشکار قادر به جوشکاری با برخی از الکترودها نباشد. به همین علت میبایست الکترودهایی تهیه شود که جوشکار قادر به کارکردن با آنها باشد تا جوشکاری صورت گیرد.
۶۰۱۳ که با نام الکترود همه کاره از آن یاد می کنیم.این الکترود در بیشتر کارهای آهنگری استفاده می شود.
۷۰۱۸ الکترود قلیایی حساس به رطوبت بوده و قبل از استفاده میبایست پیش گرمایش بشود.کاربرد این الکترود در کشتی سازی و لوله های فشار بالا می باشد.
۶۰۱۰ الکترودی است با قوس نفوذی که از موارد کاربرد آن می توان به لوله های فشار بالا و مخزن های تحت فشار استفاده کنیم.
قطر الکترودها:
۲,۵ کوچکترین اندازه الکترود است که عمدتا با آمپر ۶۰ تا ۹۰ جوشکاری شده، همچنین برای جوش لوله گاز و آب خانگی( فشار پایین) و جوشکاری آهن های ۲ و ۳ میلی متری مورد استعمال قرار می گیرند.
۳,۲۵ در بازار با نام الکترود شماره ۳ معرفی شده است و برای فلزات ۵ میلی متر به بالا مورد استفاده قرار می گیرد. آمپر مورد نیاز برای جوشکاری این الکترود روی جعبه ی محصول درج شده است.
الکترودهای ۴ و ۵ برای استفاده در اسکلت های ساختمان انتخاب می شوند و استفاده های محدودی دارند.
گزینش درست الکترود به منظور کار
برگزیدن درست الکترود جهت جوشکاری وابسته به نوع قطب و حالت درز جوش می باشد. برای نمونه در یک درز V شکل با زاویه کمتر از ۴۰ درجه با ضخامت بالا حداکثر با قطر اینچ که برابر ۲میلی متر باشد در اولین رده ی گرده جوش مورد استعمال قرار می گیرد تا تماما در عمق جوش نفوذ کند.اما در صورتی که از الکترودی با قطر بیشتر کمک گرفته شود. کمی تفاله درون ریشه جوش می ماند که از توانایی و مستحکم بودن جوش می کاهد.
گزینش درست الکترود(از لحاظ قطر)
باید دقت داشت همواره قطر الکترود از ضخامت فلز جوشکاری کمتر بوده، اگرچه در برخی از کارخانه های تولیدی تعدادی از جوشکاران از الکترود با ضخامت بیشتر از ضخامت فلز کمک می گیرند.دلیل این کار این است که سرعت کار بیشتر باشد اما این کار نیازمند تبحر بالای جوشکار است.
گزینش درست قطر الکترود وابسته به نوع قطب (+ و _ ) بودن و حالت درز جوش دارد.برای نمونه برای درز V شکل با زاویه کمتر از ۴۰ درجه، باید حداکثر از الکترود با قطرپنج شانزدهم اینچ برای ردیف اول گرده جوش کمک گرفت تا تماما توانایی جوش دادن عمق درز را داشت.در صورتی که از الکترودهای با قطر بیشتر کمک بگیریم کمی تفاله در جوش می ماند که سبب کاهش قابل مشاهده میزان توانایی و مستحکم بودن جوش می شود.زمان جوشکاری گهگاه جرقه هایی در محیط دور و بر ایجاد می شود که ۴ علت دارد. در ادامه به آنها می پردازیم.
ایجاد میدان مغناطیسی و نبود کنترل قوس الکتریکی
زیاد بودن فاصله الکترود نسبت به سطح کار
آمپر زیاد از حد یا آمپر بالایی که ضروری نیست.
نداشتن گزینش قطب درست برای جوشکاری
هر پاکت الکترود افزون بر نام تجاری الکترود، طبقه بندی الکترود را حداقل براساس یکی از استانداردهای مهم انجام دهد.
شماره ساخت، تاریخ تولید به منظور اطلاع از طول مدت زمان ماندگی الکترود در کارخانه، بازار یا انبار و… روی پاکت نوشته و مهر می کنند.

Image for post
Image for post


قطر سیم مغزی الکترود به مصرف کننده درکاربرد درست آن با دقت داشتن به ضخامت فلز، زاویه سیار، ترتیب پاس و…. کمک می کند.
گونه ی جریان برق از این جهت که جریان دائم می باشد یا متناوب، توانایی جوش با موتور ژنراتور یا ترانسفور ماتور،و یا اینکه هردو و طی جریان دائم گونه اتصال قطبی باید به عبارت یا نشانه روی جلد ثبت شود.حالت یا حالات مناسب که الکترود در این شرایط مناسب است روی پاکت درج می شود.
ثبت حدود میزان جریان برق(براساس آمپر) به منظور گزینش اولیه ( تنظیم موشکافانه ی شدت جریان برق ضمن جوشکاری،که با در نظر گرفتن موارد مختلف صورت می گیرد) بسیار حیاتی است.وزن الکترودها و تعداد الکترودهای درون هر بسته به روی پاکت یا برچسب آن درج شده.ثبت موارد ذکر شده که پیش از این به آنها اشاره کردیم، با در نظر گرفتن تمامی استانداردها الزامی است.
خاصیت های مکانیکی و شیمیایی، وضعیت ذوب و کیفیت عالی، شیوه نگهداری و انبار کردن آنها، درجه حرارت خشک کردن، موارد استفاده خاص، برخی دیگر از توصیه ها را روی پاکت برای اطلاعات مصرف کننده چاپ و مهر می زنند.

سیم جوش چیست؟

در انجام برخی از انواع جوشکاری ها احتیاج به یک ماده جهت پرکردن فضاهای خالی داریم که به آن سیم جوش گفته می شود. سیم جوش ها دارای ترکیبات شیمیایی شبیه به فلز پایه هستند و در انواع مختلفی متناسب با فلزهای آهنی و غیر آهنی وجود دارند. در حالت کلی سیمجوش ها به دو نوع سیم جوش های توپر (Solid Wires) و سیم جوش های تو پودری (Cored Wires) تقسیم بندی می شوند.

Image for post
Image for post


ویژگی های سیم جوش چیست؟

نفوذ عمیق:

 سیم جوش ها می توانند نفوذ عمیقی در ریشه جوش داشته باشند. این ویژگی باعث شده است بتوان از این نوع جوشکاری برای ساخت و اتصال سازه های نازک نیز استفاده کرد.

کاهش عیوب جوشکاری:

 به دلیل وجود دی اکسید کننده ها با سطوح مختلف در انواع سیم جوش، عیوب ناشی از جوشکاری مثل تخلخل کاهش پیدا می کند. همچنین وجود این دی اکسید کننده ها باعث می شود قبل از شروع جوشکاری احتیاج کمتری به تمیز کاری داشته باشیم.

مکانیسم تغذیه: 

سیم جوش های توپر از مکانیسم تغذیه متفاوتی نسبت به بقیه روش های جوشکاری استفاده می کنند. به این صورت که سیم، به کمک یک تزریق کننده خودکار یا Automatic Feeder به داخل حوضچه مذاب هدایت می شود. این نوع جوشکاری نیاز به مهارت زیاد و یک جوشکار حرفه ای دارد.

سرعت بالای جوشکاری:

 جوشکاری هایی که با استفاده از سیم جوش انجام می شوند، جزو جوشکاری های سرعت بالا به حساب می آیند. دلیل سرعت بالای این نوع جوشکاری ها، نرخ رسوب بالاتر سیم جوش است. این ویژگی سبب شده است ارائه خدمات جوشکاری با سیم جوش، طرفداران بسیاری پیدا کند.

Image for post
Image for post

مراقبت از سیم جوش: 

برای بهبود عملکرد سیم جوش و افزایش طول عمر آن، لایه ای از مس به عنوان پوشش رویش قرار داده می شود. مراقبت از این پوشش مسی بسیار اهمیت دارد زیرا در صورت وجود هر گونه نا همراستایی، ممکن است سایش در پوشش ایجاد شود.

سرباره ها: 

همانطور که گفتیم وجود دی اکسید کننده ها می تواند تاثیرات مثبتی در روند جوشکاری داشته باشد. اما دی اکسید کننده همچنین می توانند منجر به ایجاد تکه های کوچک جدا شده یا همان Small Isolated Patches شود، که ممکن است باعث بروز عیوب جوشی شوند.