تست صدای رایگان

برای شروع ، به کلماتی که در آگهی ها زیاد به گوشتون خورده سر بزنیم :

تست صدا رایگان ! !

مسابقه خوانندگی ! !

استخدام خواننده ! !

به تعدادی خواننده نیازمندیم ! !

استدیو فلان ...    ! !

اما نکته اینجاست ؛آیا می توان به اینها اعتماد کرد ؟

افرادی با جمع کردن تجهیزات ابتدایی در یک مکانی مثل خانه یا استدیو های زیرزمینی تلاش بر جذب مخاطب از طریق پیشنهاد هزینه کمتر نسبت به شرکت های رسمی را دارند. می تونیم بگیم که مخاطب های این دسته اغلب از قشری هستند که اطلاعات و تحقیقاتی در زمینه موسیقی ندارند و فقط تمایل به جمع کردن یک موزیک با مبلغ کم را دارند و کیفیت اهمیت چندانی برایشان ندارد.

Image for post
Image for post

ایراد دیگری که به این دسته وارد هست فریب دادن مخاطب با قول شهرت و معروفیت در خوانندگی می باشد.

برنامه های استعدادیابی در تلویزیونی:

هدف برنامه های تلویزیونی  (TV SHOW)استعدادیابی خارجی و حتی شبکه های تلویزیون ایران :چیزی جز تولید محتوا و سرگرمی نیست و تا به حال شاهد برندسازی خواننده توسط این  برنامه ها نبودیم . پس می تونیم بگیم که بهتره این شوها رو فراموش کنید و بابت شرکت در این برنامه ها هزینه های زیاد و زمان زیادی صرف نکنید که به شهرت رسیدن و برند شدن در خوانندگی در پی ندارد و نهایتا پوچ خواهد بود !

تب خوانندگی مخصوصا بین قشر جوان بازار داغی دارد؛ برای جلوگیری از سو استفاده و فرار استعدادها ، وزارت ارشاد  رفتار منعطف و هوشمندانه ای داشته و برخی از موسسات دارای پروانه فعالیت را ،مجاز به انجام تست صدا  جهت جذب استعدادهای داخلی نموده است.

برخی از موسسات مذکور نسبت به سیاست های بازرگانی خود مسیر برگزاری کنسرت را در پیش گرفته و وارد دردسر سروکله زدن با خواننده های نو ظهور نشدند ، در این میان، موسسات  محدود و انگشت شماری به صورت تخصصی و کارشناسانه به امر استعدادیابی مشغول هستند .