آموزش خوانندگی

آموزش خوانندگی برای مبتدی ها

خواننده شدن برای کسانی که هنوز وارد دنیای موسیقی نشدند یک رویا است البته گاهی هم یک کار ساده و پیش پا افتاده است. در واقع هیچ کدام از این ها نیست. بسیاری از افراد فکر می کنند خوانندگی یک استعداد ذاتی مادر زادی است که در برخی وجود داشته و در بعضی دیگر وجود ندارد. در حالی که خواننده شدن هم مثل هر رشته دیگری از یک مجموعه تکنیک ها و اصولی تشکیل شده که اگر اونها رو بدونید قطعا شما و هر علاقه مند دیگه ای میتونه خواننده بشه.

Image for post
Image for post

اصولی مثل تنفس صحیح، نحوه تولید تحریر، نحوه صدا سازی و ... . در این بین اونهایی که جرات می کنند و قدم به دنیای آواز و خوانندگی میذارند هم اگر خوش شانس نباشند به سراغ آموزش های اشتباه میرند و احتمالا کلا نا امید میشن.

اون چیزی که در آموزش خوانندگی مبتدی خیلی اهمیت داره دسترسی و استفاده از آموزش های اصولی و خوبه. در آموزش خوانندگی برای مبتدی ها به شما نکاتی رو میگیم که در ابتدای مسیر خواننده شدن کمک زیادی به شما میکنه.

برای آواز خواندن به تمام وجودتان نیاز دارید

آواز خواندن با نفس کشیدن شروع می شود، هنگامی که شما تصمیم به آواز خواندن میگیرید باید از طریق شکم نفس بکشید پرده دیافراگم پایین رفته و شش ها پر از هوا می شوند و شکم جلو می آید و هنگام بازدم شکم داخل می رود پرده دیافراگم بالا می آید و شش ها خالی می شوند.

Image for post
Image for post

هنگام خروج هوا تارهای صوتی می لرزند و صدا به وجود می آیند. به همین دلیل باید هنگام خوانندگی اگر نشسته هستید در حالت آرامش سر و شانه ها را بالا بگیرید. گردن صاف و شکم آزاد باشد. فک پایینی باید آزاد باشد تا براحتی حرکت کند که در خواندن اهمیت زیادی دارد.

صدای سینه ، میانی و سر

به طور معمول افراد مبتدی با یک نوع صدا و آواز خود آشنا هستند. لازم است بدانید که هر فرد سه صدا می تواند تولید کند صدای سینه، صدای میانی و صدای سر که در مورد این 3 صدا در مقاله های دیگر توضیحات کاملی داده ایم. اگر از این ترکیب صداها به درستی بتونید استفاده کنید بدن شما مانند یک آلت موسیقی مثل یک ساکسیفون یا... عمل خواهد کرد. پس از این خوانندگی عالی رقم خواهد خورد یعنی شرط خواننده شدن شما این است که تمام وجودتان در خدمت موسیقی قرار بگیرد و با تمام وجود بخوانید.