بهترین گیاهان داخل منزل و نحوه مراقبت از آنها

از فضای داخلی بی روح داخل سالن خسته می شوید؟ یا شاید اتاق شما یک مانند یک بوم خالی باشد که برای اولین خط رنگی آماده باشد. بهترین گیاهان داخل سالن می توانند جلوه های زیبایی را به آنها بدهند. گیاهانی که دارای فرم آزاد و ارگانیک و در عین حال تمیز و زیبا هستند و خوشبختانه طول عمر آنها بسیار بیشتر از گلهای از شاخه بریده است. اما هنگام در نظر گرفتن گیاهان در طراحی یک اتاق ، باید چند مورد را در نظر گرفت. 

نوع گیاه انتخابی شما باید با فضای داخلی منزل مطابقت داشته باشد. اما در ابتدا ، اگر بخواهید بیش از یک گیاه را در طراحی خود بگنجانید ، چه می کنید؟ توصیه این است که گیاهان را در روشی که به طور طبیعی رشد می کنند گروه بندی کنید.

شما نمی خواهید یک سرخس را یک کنار کاکتوس قرار دهید. علاوه بر این ، گیاهانی که با هم رشد می کنند نیازهای مشابهی دارند و کار را برای سرپرست آسان می کنند. بنابراین، در درجه اول مکان گیاه باید به واسطه نیاز گیاه به نور و بعد سلیقه صاحبخانه تعیین شود. 

در این مقاله، بهترین گیاهان داخل سالن را همراه با نکات مربوط به مراقبت از گیاهان گردآوری کرده‌ام.

1. درختچه انجیر برگ کمانچه ای

این درختچه از یک ساقه بلند و شکیل با برگهای پهن و چرمی برخوردار است. برای استفاده از این گیاه، پیشنهاد می‌کنند "زیر نورگیر یا کنار پنجره". به عبارت دیگر ، تا آنجا که ممکن است نزدیک به نور آفتاب باشد. هر چند وقت یکبار نیز شاخه های بالایی نزدیک به قاب پنجره را هرس کنید. اگر زمستان است و هوا در خانه خشک است این گیاه را تنها یک بار در هفته آب دهید.

درختچه انجیر
درختچه انجیر
درختچه انجیر 

2. فیلودندرون 

این گیاه دارای برگ‌های مشخصی است که به نظر می رسد توسط یک دست دقیق به آرامی بریده شده است.  شما می توانید قسمتهای بالای آن را قطع کنید - به شرطی که ریشه هوا داشته باشد و آن را دوباره بکارید ، به این معنی که اگر یکی از اینها را بخرید ، اگر دوست دارید به راحتی می توانید آن را تکثیر کنید. فیلودندرون را هفته ای یکبار آب دهید.

فیلودندرون
فیلودندرون
فیلودندرون 

3. درخت لیمو مایِر

این درختچه از نوع لیموترش های معروف است که نوع مایر را به آنها اختصاص داده اند، درختان لیمو مایر در محیط داخلی تا زمانی که آفتاب زیادی داشته باشند عملکرد خوبی دارند. این درخت برای مراقب به آب هفتگی احتیاج دارد.

درخت لیمو مایر
درخت لیمو مایر
درخت لیمو مایر

4. کِنتیا پالم 

شاخه های این گیاه تا ارتفاعات زیادی از خاک بیرون می آیند ، سپس به جلو خم می شوند و بی سر و صدا زمین را زیر سایه خود می برند. یکی از نکاتی که باید در نگهداری این گیاه مد نظر قرار دهید نیاز به قضای کافی جهت نگهداری گیاه است. این گیاه به نوری متوسط و آب هفتگی نیاز دارد.

کنتیا پالم
کنتیا پالم
کنتیا پالم

5. کَستیرون 

این گیاه بیشتر برای داشتن شاخ و برگ است ، به این معنی که اگر می خواهید یک گیاه سرسبز و سبز تیره به فضای خود اضافه کنید ، این گیاه برای شما مناسب است. در نور متوسط تا کم خوب عمل می کند و تحمل کم آبی را دارد ، بنابراین اگر هر چند وقت یکبار آبیاری آن را فراموش کنید مشکلی پیش نخواهد آمد. این گیاه را هفته ای یا هر ده روز یکبار آب دهید.

گیاه کَستیرون
گیاه کَستیرون
گیاه کَستیرون

6. لیلی آمازون 

یکی دیگر از گیاهان دارای برگ سبز تیره و گلهای بزرگ و سفید لیلی آمازون است که در تمام زمستان و اوایل بهار شکوفا می‌کند. این گیاه در نور متوسط رشد می کند. برای آبیاری این گیاه اجازه دهید خاک بین هر آبیاری خشک شود زیرا برگها در صورت نیاز آب زیاد  پژمرده می شوند ، اما یک بار در هفته باید کافی برای این گیاه کافیست.

Image for post
Image for post

7. گیاه مار (سانسویریا)

این گیاه  با برگهای شمشیری شکل مانند مارهای جذاب از یک سبد به آرامی از خاک می پیچند ، این گیاه فضای داخلی خانه را زیبا و تعادل خوبی بین نظم و هرج و مرج برقرار می کند.این گیاه را هرجایی که می خواهید قرار دهید و بگذارید خاک بین آبیاری کاملا خشک شود. هر هفته خاک را بررسی کنید تا خاک کرم نزد.

Image for post
Image for post

8. گیاه نیزه آفریقایی (سانسویریای آفریقایی)

برگهای مخروطی این گیاه تصاویری از گل گاو زبان ، ابلیسک و آسمان خراش را به همراه دارد. در هر نوری که دوست دارید قرار دهید. هر چند هفته یکبارآن را آب دهید.

Image for post
Image for post

9. کاکتوس سیب پرو

دمای هوا برای این گیاه مهم نیست. یک کاکتوس به شما این احساس را می دهد که در یک بیابان در وسط خانه خود هستید. این گیاه تمایل چرخش به سمت نور دارد. برای تعادل بخشیدن به آن، گیاه را بچرخانید تا از خورشید دور شود و سپس به عقب برگردد. نور روشن و غیر مستقیم بهترین است، اما کاکتوس سیب پرو می تواند در نور متوسط یا کامل رشد کند. این گیاه را ماهی یکبار آب دهید.

Image for post
Image for post