9 ایرادی که در تلویزیون خود با آنها روبرو می‌شوید

وسایل الکترونیکی امروزه به مهمترین بخش زندگی مردم تبدیل شده اند، تلویزیون یکی از وسایلی است که بخش زیادی از وقت و حتی اوقات فراغت ما را به خود اختصاص می دهد و ما را نسبت به مشکلات اطرافمان آگاه می کند. در زمانی که اینترنت و شبکه های اجتماعی جایگاه مهمی در زندگی ما پیدا کرده اند، تلویزیون همچنان جایگاه ویژه و بدون تغییری برای همه دارد.
نقص عملکرد بخشی جدایی ناپذیر از سیستم دستگاه های الکترونیکی است که به مرور زمان هر یک از ما را با مشکلات مختلفی روبرو می کند. 

امروزه با توجه به شرایط سخت اقتصادی، جایگزینی اینگونه وسایل دشوار و برای بسیاری از افراد جامعه غیرقابل دسترس است. گزینه ای که بسیاری از افراد با چنین مشکلاتی به آن متوسل می شوند، تعمیر لوازم خانگی است. 

 تصور کنید تلویزیون شما مشکلی دارد، می خواهید این دستگاه را از اول عوض و تعویض کنید؟ البته در هر سطح مالی ابتدا باید سعی کنید این مشکلات را حل کنید. اگر پس از آن به این نتیجه رسیدید که تعمیر تلویزیون برای شما بسیار گران است یا به سادگی قابل تعمیر نیست، به فکر تعویض این دستگاه برای خانه خود باشید. 

Image for post
Image for post

رفع مشکلات فنی تلویزیون

این مقوله یک کار کاملا حرفه ای است اما متاسفانه در کشور ما چندان مورد توجه قرار نمی گیرد.همانطور که بدن ما دچار مشکل می شود به پزشک متخصص نیاز داریم.رفع عیوب تلویزیون نیز یک کار کاملا حرفه ای است و باید توسط افرادحرفه ای و متخصص تعمیر شود. استاد تی وی مجموعه معتبر در زمینه تعمیر تلویزیون می باشد که شما می توانید کارشناسان فتی تعمیر تلویزیون سونی، ال جی، سامسونگ و... این مجموعه را به خانه ببرید

 یکی از فرهنگ های اشتباهی که در بین افراد جامعه وجود داشته و دارد، آگاهی از مشکلات و تخصص در تعمیر و نگهداری تلویزیون است. این مشکل به اندازه خوددرمانی در حوزه سلامت رایج است، گاهی زمانی که فرد متخصص مراجعه می‌کند که کار از کار گذشته و دیگر امیدی برای تعمیر وسیله الکترونیکی شما وجود ندارد.
لازم به یادآوری است که تلویزیون یک وسیله الکترونیکی است و برای عملکرد خود از برق استفاده می کند، بنابراین می تواند برای شما خطرناک باشد. هر ساله تعداد زیادی از مردم به دلیل عدم آگاهی در این زمینه بر اثر برق جان خود را از دست می دهند.

 علاوه بر این فرهنگ بد، متأسفانه افراد سودجو نیز در این زمینه وجود دارند که نه تنها در این کار تجربه دارند، بلکه اغلب از روش های اشتباه برای آسیب رساندن به دستگاه های شما استفاده می کنند. 

کاربر شما.. در صورت نیاز به استفاده از این سرویس باید دستگاه خود را به یک مرکز مورد اعتماد ببرید تا در ابتدا خیالتان راحت باشد که بهترین خدمات را به شما ارائه دهند و سپس اقدام به تعمیر دستگاه خود کنید. مشکلات را به خوبی حل کنید.

اگرچه همه این مسائل همچنان در بین افراد جامعه وجود دارد، اما خوشبختانه به دلیل استفاده گسترده از اینترنت و شبکه های اجتماعی در سال های اخیر، مردم به سطح بالایی از سواد و درک رسیده اند، به سراغ این مشاغل بروید و در صورت وجود مشکل در دستگاه های الکترونیکی آن ها، آن را به یک مرکز مطمئن ارائه کنند و خودسرانه برای رفع این مشکلات اقدام نکنند. در ادامه این مقاله 9 مشکل رایجی که ممکن است هنگام استفاده از تلویزیون با آن مواجه شوید را شناسایی و بررسی می کنیم.

Image for post
Image for post

تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد.

یکی از رایج ترین مشکلات تلویزیونی که ممکن است با آن مواجه شوید زمانی است که صدا وجود دارد اما تصویر وجود ندارد. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی نور پس زمینه، ورود آب به پایین تلویزیون و یا مشکلات پنل تلویزیون ایجاد شود. البته در بیشتر موارد نور پس زمینه تلویزیون شما دلیل این مشکل است که به دلیل روشنایی صفحه نمایش تلویزیون های LCD و LED است.
اگر صدای تلویزیون شما کار می کند، به این معنی است که برد اصلی سالم است و فقط باید نور پس زمینه تلویزیون را تعمیر کنید. البته در برخی موارد این مشکل در تلویزیون نتیجه خرابی یکی از بردهایی به نام برد T-con است. 

این برد وظیفه پردازش در تلویزیون را بر عهده دارد و گاهی اوقات با خطا مواجه می شود که البته بیشتر علت این مشکل خرابی نور پس زمینه است که قابل تعمیر است.

 

لوگوی تلویزیون هست ولی شبکه‌ای موجود نیست.

مشکل دیگری که ممکن است برخی از کاربران با آن مواجه شوند عدم وجود شبکه در تلویزیون است. هنگامی که این مشکل رخ می دهد، تلویزیون روشن می شود و ممکن است لوگوی آن نمایش داده شود، اما تصاویر شبکه دریافت نمی شود.

 این مشکل ربطی به لوازم الکترونیکی تلویزیون ندارد. ارتقای کیفیت کانال های تلویزیونی از آنالوگ به HD باعث ایجاد وقفه در استقبال کاربران شبکه شد. برای حل این مشکل ابتدا باید بررسی کنید که تلویزیون شما به آنتن متصل است و مثلاً اگر تصمیم به دریافت کانال HD دارید، آیا دستگاه شما قابلیت پخش HD را دارد یا خیر.

 پس از مواجه شدن با این مشکل، باید تلویزیون خود را ریست کنید که معمولا از طریق این مراحل این مشکلات برطرف می شود. اگر تمام این مراحل انجام شده و به نتیجه مطلوب نرسیده اید، بهتر است با یک مرکز معتبر تعمیر تلویزیون تماس بگیرید و از آنها بخواهید که شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

قسمتی از صفحه تلویزیون به رنگ سیاه درآمده.

گاهی اوقات ممکن است یک نقطه سیاه در قسمتی از صفحه نمایش ظاهر شود که می تواند به طور جدی بینندگان تلویزیون را اذیت کند.

 بروز این مشکل تلویزیون به عوامل زیادی بستگی دارد. یکی از فاکتورهای مفید در این زمینه پیکسل سوختگی است. البته اگر این لکه یک نقطه غیر خطی باشد، ممکن است مربوط به خرابی نور پس زمینه تلویزیون شما باشد.
اگر مشکل مربوط به روشنایی تلویزیون است، باید هر چه سریعتر تلویزیون را تعمیر کنید. خرابی نور و ریزش نقاط سیاه روی صفحه مشکلی است که می تواند رشد کند و بعد از مدتی کل صفحه با همین مشکل مواجه شود. 

البته این مشکل می تواند ناشی از معیوب بودن پنل تلویزیون باشد، اما این مشکل نیز قابل رفع است. توجه داشته باشید که پنل های تلویزیون جدید تاریخ انقضا مشخصی دارند و پس از انقضا باید تعویض شوند.

تلویزیون روشن نمی‌شود.

یکی از ایرادات تلویزیون‌های جدید مشکل روشن نشدن خود دستگاه تلویزیون است. علت این مسئله می‌تواند مربوط به خرابی چند قطعه از تلویزیون باشد، ویروسی شدن برد تلویزیون می‌تواند یکی از این مسائل باشد، همچنین خرابی برد پاور تلویزیون و یا CPU مین‌برد می‌تواند از علل روشن نشدن دستگاه تلویزیون باشد.

 غیر از این موارد ممکن است فرسودگی برد پاور دلیل این اتفاق باشد. اگر برد پاور تلویزیون شما با مشکل مواجه باشد نیز می‌توانید آن را تعمیر کرده و با جایگزینی یک برد نو مجدد از دستگاه خود استفاده نمایید. اما به هر دلیلی وقتی تلویزیون شما روشن نشود فقط باید به یک مرکز تعمیر تلویزیون مراجعه کنید تا تکنسین مربوطه پای دستگاه شما آمده و بتواند ایراد را تشخیص و برطرف نماید. تشخیص علت روشن نشدن تلویزیون یک کار کاملاً تخصصی بوده و تنها تکنسین‌های حرفه‌ای می‌توانند از پس این کار برآیند.

Image for post
Image for post

تلویزیون تصویر دارد ولی صدا ندارد

یکی از مشکلاتی که تلویزیون شما ممکن است با آن مواجه شود زمانی است که تلویزیون تصویر دارد اما صدا ندارد. تلویزیون رسانه ای است که صدا و تصویر دارد و بدون دیگری معنای خاصی ندارد.

 تداخل صدای تلویزیون به عوامل مختلفی بستگی دارد. از زیاد بودن صدا گرفته تا اتصال نکردن هدفون به تلویزیون و غیرفعال بودن گزینه بی صدا، بیایید نگاهی به مهم ترین مشکلات تلویزیون که می تواند باعث این موضوع شود بیندازیم. 

ابتدا باید مطمئن شوید که کابل خروجی صدا سالم است و مانعی ندارد یا به اتصال متصل نیست. اگر همه این موارد را بررسی کرده اید و به نتیجه ای نرسیده اید، باید به یک مرکز معتبر تعمیر تلویزیون مراجعه کرده و درخواست تعمیر کنید. تلویزیون شما اگر همه چیز خوب است، معمولاً ربطی به صفحه صدا و مشکل دارد.

تلویزیون به‌صورت کامل تصویر ندارد

معمولاً این خطاهای تلویزیون به دلیل نور پس زمینه معیوب تلویزیون ایجاد می شود، اگرچه نور پس زمینه معیوب به طرق مختلف تلویزیون را تحت تأثیر قرار می دهد.

 هنگامی که تصویری در تلویزیون وجود ندارد، علاوه بر مشکلات فنی در نور پس زمینه، ممکن است در خازن های صوتی و تصویری کابل خروجی انتخاب شده نیز مشکلاتی وجود داشته باشد. 

ابتدا باید خروجی انتخاب شده را تغییر دهید تا مطمئن شوید که مثلا خروجی HDMI مشکلی ندارد. حتی پس از تایید خروجی، خوب است بدانید که علت این مشکل می تواند کم نور شدن لامپ تصویر تلویزیون باشد که قابل تعمیر نیز می باشد.
یکی از اولین موارد عدم وجود تصویر در تلویزیون، مشکل سازگاری است و گاهی اوقات علت این مشکل می تواند چیز دیگری باشد. معمولاً علت این مشکل هر چه که باشد قابل رفع است، فقط باید ابتدا منشا مشکل را پیدا کرده و سپس نسبت به رفع آن اقدام کنید که این امر تنها در حیطه تخصصی تعمیرات تلویزیون است.

روی صفحه‌ تلویزیون خط عمودی افتاده است.

افتادن خط عمودی روی صفحه تلویزیون به دلایل مختلفی بستگی دارد. مشکل اصلی که باعث این مشکل می شود ضربه زدن به صفحه تلویزیون است.

 قرار گرفتن در معرض همیشه برای نمایشگرهای تلویزیون بسیار مضر بوده و امروزه به دلیل کاهش ضخامت صفحه نمایش، حساسیت آن افزایش یافته است.

 تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی در برابر ضربه بسیار حساس هستند و ضربه می تواند آسیب جدی به تلویزیون شما وارد کند. علاوه بر ضربه، عوامل دیگری نیز می تواند در ایجاد خط عمودی دخیل باشد که خوردگی آب یکی از آنهاست، البته این مورد به خصوص برای تلویزیون ها نادر است. 

البته، مشکلات فنی بیشتر نیز می تواند باعث افت خط عمودی تلویزیون شما شود، یک برد T-con معیوب یکی از این موارد است. از مشکلات خروجی CPU، از کار افتادن خازن های پانل گرفته تا نوسانات برق و استفاده نادرست تلویزیون. علاوه بر این، پایان عمر تلویزیون می تواند یکی از دلایل خط افتادن صفحه تلویزیون شما باشد

افتادن خط افقی بر روی صفحه‌ تلویزیون نشانه چیست؟

گاهی ممکن است خط افقی روی صفحه تلویزیون شما ظاهر شود. این نیز یکی از مشکلاتی است که تمامی تلویزیون‌ها ممکن است با آن مواجه باشند.

 افتادن خط افقی روی تلویزیون ممکن است حاصل ضربه خوردگی پنل تلویزیون باشد. زمانی که پنل تلویزیون ضربه بخورد بک لایت با مشکل مواجه شده و این موضوع می‌تواند آسیبی جدی به دستگاه شما وارد کند.

 برای رفع ایرادات تلویزیون خود یک مرکز تعمیراتی معتبر را برگزینید تا بتوانید با اطمینان خاطر دستگاه خود را به آنها بسپارید.

 در مرحله بعد ابتدا باید منشأ مشکل تشخیص‌داده‌شده و تکنسین متخصص در جهت رفع آن اقدام نماید. هرچند ممکن است علت افتادن این خط افقی چیزی جز این باشد ولی این مشکل نیز قابل تعمیر بوده و فقط نیازمند مراجعه به یک مرکز تعمیرات لوازم الکترونیکی است.

صفحه نمایش تلویزیون شکسته است.

شکستگی پنل تلویزیون اتفاقی است که به‌ندرت امکان وقوع آن وجود دارد. شکستگی پنل تلویزیون حاصل ضربه خوردن پنل بوده که به‌خصوص در تلویزیون‌های جدید بسیار حساس‌تر و آسیب‌پذیرتر است. 

اما در صورت رخ‌دادن این مشکل در واقع تلویزیون شما با آسیب جدی مواجه شده و باید هرچه سریع‌تر برای تعویض آن به یک مرکز معتبر تعمیر تلویزیون مراجعه نمایید. پنل تلویزیون قابل تعمیر نیست و در صورت شکستگی باید آن را تعویض نمایید.

کلام آخر
تمام موارد ذکر شده از مشکلاتی است که می‌تواند تلویزیون شما را با آسیب مواجه کرده و شما را از استفاده کردن از آن محروم نماید. مرکز معتبر تعمیر تلویزیون استاد تی وی با مشاوره و راهنمایی درست و ارائه خدمات مناسب تمام نگرانی‌های شما را نسبت به تلویزیونتان از بین می‌برد.