6 نکته که قبل از انتخاب تابلو تبلیغاتی باید بدانید

بسیاری از صاحبان مشاغل سنتی از اهمیت انتخاب تابلوی تبلیغاتی آگاهی ندارند یا نسبت به آن بی تفاوت هستند و به مهمترین نکات در انتخاب تابلوهای تبلیغاتی توجه نمی کنند اما در دنیای امروز انتخاب تابلو یکی از مهمترین مراحل شروع یک کسب و کار است.

از آنجا که هر مشاغل برای معرفی خدمات خود به مشتریان به تبلیغات در زمینه های مختلف نیاز دارد ، تبلیغات محیطی و انتخاب تابلوی تبلیغاتی متناسب با سرویس و خدمات خود از مهمترین موارد است. اگر به دنبال راه اندازی کسب و کار هستید ، پیشنهاد می کنیم یک تابلو مناسب برای معرفی خدمات خود و جلب توجه مردم انتخاب کنید.

Image for post
Image for post

 

مزایای استفاده از انواع تابلوی تبلیغاتی

هنگامی که مشتری به منظور خرید یک محصول یا دریافت خدماتی خاص، در شهر تردد می کند اولین راهی که می تواند مغازه یا فروشگاه موردنظر خود را بیابد، توجه به تابلو های تبلیغاتی می باشد.

انواع تابلو مغازه جدید نمایانگر نوع کسب و کار و محصولاتی است که در آن مکان عرضه می شوند؛ بنابراین در وهله اول انتخاب تابلو، معرف حیطه اصلی فعالیت کسب و کار شما خواهد بود. همچنین انواع نمونه تابلو مغازه و شیوه طراحی آن ها، ذوق و سلیقه صاحب مغازه را نشان می دهد.

برخی مشتریان به این طریق به ارتباط بین سلیقه خرید و انتخاب کالای خود و صاحب مغازه پی می برند و متوجه می شوند که به احتمال زیاد محصول موردنظرشان را در آن خواهند یافت؛ بنابراین می توان گفت نوع تابلویی که بر سردر مغازه تان نصب می کنید تأثیر بسیاری بر جذب مشتری و ماندگار ساختن وی دارد.

نکات مهم در انتخاب تابلو های تبلیغاتی

هنگامی که قصد سفارش و خرید یک تابلوی تبلیغاتی برای سردر مغازه خود را دارید توصیه می کنیم قبل از خرید به موارد زیر توجه کنید و همچنین از طراح تابلو بخواهید تا نکات زیر را در طراحی تابلوی موردنظرتان لحاظ کند. البته امروزه بسیاری افرادی که در حیطه طراحی محصولات تبلیغاتی فعالیت می کنند به تمامی اصول و استانداردهای طراحی مؤثر و جذاب محصول آشنایی و علم کافی دارند.

متریال و نوع تابلو از چیست؟

انواع تابلو مغازه از نظر متریال متفاوت هستند همچون چوب ترمووود، تابلو استیل، تابلو فلکسی و مهم ترین آن ها تابلو های چلنیوم است که از فلز آلومینیوم ساخته می شوند. تابلو چلنیوم دارای انواع متفاوتی است و کشوری که این تابلو ها در آن تولید می شود اسپانیا است. اما نکته جالب اینجا است که آن ها توانسته اند در مدت زمان بسیار کوتاهیی محبوبیت زیادی در بین مغازه داران پیدا کنند و آن ها را ترغیب کنند که از تابلو های چلنیوم استفاده کنند. قیمت تابلو مغازه چلنیوم نیز شاید با دیگر انواع تابلو مغازه متفاوت باشد اما از نظر بازخوردی که دارد با بقیه آن ها قابل قیاس نمی باشد.

انتخاب مناسب طرح تابلو

طرح تابلو شما اولین نکته ای می باشد که باید به آن توجه کنید. طرح تابلو باید مفهومی را از کسب و کارتان به مشتری برساند. حتما شما هم دیده اید که بعضی مغازه داران در نوشتن نام مغازه خود به جای حروف الفبا از محصولات خود استفاده کرده اند. این کار باعث می شود که ذهن مخاطب با آن تابلو تعامل بیشتری برقرار کند و آن تابلو در ذهن مشتری به نوعی هک خواهد شد وهمین باعث یادآوری مغازه شما توسط مشتری می شود و مشتری را به فروشگاه شما می کشاند.

انتخاب ابعاد مناسب برای تابلو

باید به این موضوع توجه داشت که از چه ابعادی باید برای نصب تابلو استفاده کرد ؟ گاهی اوقات ابعاد کوچک تر جلب توجه بیشتری نیز می کنند. اگر مغازه شما کوچک باشد استفاده کردن از تابلو های بزرگ و چشمگیر می تواند به صورت برعکس عمل کند و ذوق مشتری را کور کند. چرا که برای مشتریان گویا بودن تابلو بسیار مهم تر از ابعاد آن است پس قبل از این که به این فکر کنید هرچه تابلو بزرگتر و چشمگیر تری را استفاده کنید بهتر است، ابتدا به کسب و کار خود نگاه کنید و مناسب ترین نوع و اندازه را برای خود در نظر بگیرید.

نورپردازی و عنوان مناسب

دو مورد بسیار مهم در انتخاب تابلو مغازه، اتخاب عنوان مناسب و نورپردازی مناسب است. عنوان شما باید طوری باشد که مشتری در نگاه اول گیج نشود و راحت بتواند آن را بخواند و طوری نوشته شود که در ذهن ها هک شود. اگر متن عنوان مناسب باشد، نوبت به نورپردازی مناسب می رسد که کار خود را به انجام برساند. برای نورپردازی تابلو های چلنیوم از لامپ های LED وSMD استفاده می شود که علاوه بر زیبایی و چشم نوازی بسیار زیاد در شب، از مصرف کمتری هم برخوردار می باشند. به همین علت است که در امروزه صنعت تابلوسازی از این نوع تابلو ها و نورپردازی ها بیشتر استفاده می کنند.

توجه به محل نصب و شخصیت مشتریان

قبل از نصب تابلو باید بدانید که مشتریان شما از چه نوع تیپ شخصیتی هستند و در چه مکانی زندگی می کنند تا بتوانید متناسب با سلیقه آن ها تابلو خود را انتخاب کنید. مسلما در یک کشور اروپایی به تابلویی با حروف ایرانی اهمیت داده نمی شود چرا که آن زبان را بلد نیستند. یا نمی توانید در شهر تهران تابلویی را با زبان یکی از اقلیم های کشور طراحی کنید. پس توجه به مکان از این بابت و از سوی دیگر از نظر آب و هوایی نیز باید به انتخاب تابلو توجه کنید. به عنوان مثال اگر در مناطق مرطوب از تابلو های چوبی استفاده کنید، نتیجه خوبی نخواهید گرفت

Image for post
Image for post

توجه به نوع کسب و کار

در ابتدای مقاله عنوان کردیم که انواع تابلو تبلیغاتی مغازه معرف نوع کسب و کار صاحب مغازه می باشد؛ بنابراین بهتر است در بحث طراحی تابلو از المان ها و اکسسوری های مرتبط با نوع فعالیت مغازه استفاده شود تا هم بهترین و مختصرترین معرفی را از مغازه ارائه دهد و هم از فواصل دور هم بتواند مشتری را با محصولات یا خدمات قابل ارائه آشنا کند.

مثلاً یک فروشگاه البسه و پوشاک از المان زیپ بزرگ در طراحی تابلوی نصب شده بر سردر آن استفاده کرده بود که به راحتی مفهوم عرضه پوشاک در آن فروشگاه را به مخاطب القا می کرد و همچنین المانی مؤثر و فراموش نشدنی محسوب میشد.