حروف برجسته استیل


حروف برجسته استیل در دسته حروف­های فلزی قرار دارد که از ابتدای ساخت تابلوهای مدرن، مورد استفاده قرار می­گرفته. با وجود آن­ که امروزه حروف ­های برجسته جدید از جمله چلنیوم، پلاستیکی و سایر حروف ­های فلزی ماننند برنجی، مسی و آهنی به بازار آمدند، حروف­ های استیل به علت طرح و ساختارهای زیبا و جدید، طرفداران زیادی دارند و در طرح­ها و رنگ­های زیبا و متنوع تر تولید می­شوند.

در گذشته دستگاه­های پیشرفته برای برش زدن این ورق­ها موجود نبود و به علت کمبود امکانات از قیچی دستی استفاده می­کردند که باعث کیفیت پایین و کم شدن زیبایی حروف می­شد. امروزه با استفاده از دستگاه­های لیزری، به راحتی و بدون نقص این ورق­ها را برش میزنند که زیبایی حروف را دو چندان می­کند.

حروف برجسته استیل
حروف برجسته استیل
حروف برجسته استیل

مزایای حروف برجسته استیل :

از مزایای حروف برجسته فلزی می­توان به زیبایی چشمگیر، استقامت زیاد، دوام و ماندگاری طولانی اشاره کرد که اگر در طراحی و ساخت آن دقت شود، در اثر ریزش آب و باران، در گرما و سرما، کدر و مات نمی­شود و زنگ نخواهد زد.

گروه تابلو سازی کسا با در اختیار داشتن دستگاه برش لیزر فلزات و همچنین دستگاه جوش لیزر فلزات ، این امکان را فراهم نموده که سرعت اجرای پروژه به طرز چشمگیری افزایش یابد . همچنین وجود دستگاه حروفساز فلزات در این مجموعه  هم سرعت و هم دقت و ظرافت اجرا را بالا برده است.

مزایای استفاده از حروف برجسته استیل

داری استقامت و دوام در برابر ضربات حین نصب و شرایط محیطی
دارای تنوع رنگ بالا نسبت به سایر حروف . رنگ های طلایی، مسی و برنزی جزء رنگ های بورس و جدید هستند که تنها قابلیت اجرا در حروف برجسته استیل را دارند.
دارای جذابیت های فوق العاده در شب و روز. همانطور که می دانید، خیلی از تابلوهای حروف برجسته بیشتر در شب دارای جذابیت های بصری هستند. این در حالی است که تابلوهای حروف برجسته استیلی علاوه بر اینکه ئر شب دارای جذابیت های فوق العاده ای هستند، به دلیل براق بودن در طول روز نیز جذابیت های خاص خود را دارند.
امکان اجرای طرح های مختلف و جذاب در این حروف
یکی از مزیت های بسیار عالی و مورد توجه این حروف این است که در برابر شرایط جوی زنگ زده و یا مات نمی شوند.
جنس این حروف به گونه ای است که بسیار در برابر گرما و رطوبت مقاوم هستند.
به دلیل اینکه جنس استیل در این حروف قابلیت انعطاف بیشتری نسبت به سایر جنس ها دارد، محدودیتی در تنظیم ارتفاع لبه وجود ندارد.
همانطور که قبلا جنس های استیل را مشاهده کردید می دانید که جنس استیل نیاز به رنگ آمیزی و پرداخت کاری ندارد.
یکی از ویژگی هایی که اخیرا مورد توجه قرار گرفته این است که قابلیت تمیز شدن آسان این حروف است که در بقیه حروف این قابلیت کمتر وجود دارد.
همانطور که در قبل هم به آن اشاره کردیم، یکی از کاربردهای اصلی و بسیار مورد توجه، استفاده از این حروف در ساخت و طراحی تابلوهای تبلیغاتی می باشد.
کاربرد دیگری که امروز به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرد، استفاده از این تابلوها برای ساخت تابلوهای راهنمای شهری است که کاربرد فراوانی برای اتوبان های شهری دارد.
استفاده از این حروف برای ساخت تابلوهای تجاری که معمولا برای دفاتر تجاری مورد استفاده قرار می گیرد.
یکی از استفاده های بسیار پرکاربرد این حروف در ساخت تابلوهای بانکی و تابلوهای سردر منازل مسکونی و اداری است.

همچنین بخوانید: 6 نکته که قبل از انتخاب تابلو تبلیغاتی باید بدانید

انواع حروف برجسته استیل

حروف برجسته استیل نئون

حروف برجسته استیل ترکیبی

حروف برجسته استیل وکیوم

حروف لبه سوئدی

متریال و عناصر مورد استفاده در حروف برجسته استیل

همانطور که می دانید فلز به کار رفته در این تابلوها استیل است. فلز استیل از ترکیبی از فولاد، کربن و کروم ساخته شده است. به همین علت است که مقاومت بالایی در برابر شرایط محیطی و همچنین زنگ زدگی و کدر و مات شدن دارد. البته همانطور که در مطالب قبل هم به آن اشاره شد، برای افزایش تنوع در این حروف معمولا ترکیب استیل با سایر متریال هم استفاده می شود.

Image for post
Image for post

نورپردازی و منبع تغذیه حروف برجسته استیل

برای نور پردازی این تابلوها معمولا از سیستم های اس ام بلوکی استفاده می شود. این  سیستم های نورپردازی هم دارای کیفیت بسیار بالایی هستند و هم اینکه دارای هزینه های مناسبی باشند. به همین علت بسیار مورد توجه بوده و کاربرد فراوانی دارند.

مزیت اصلی این سیستم های نورپردازی این است که در تمامی نقاط برجسته، تابش نور به صورت یکدست صورت می گیرد، به طوری که حتی در قسمت های لبه حروف هم تابش نور یکسان می باشد. البته و استفاده از لامپ های نئون، سیستم های نوراندریک و اس هم در هم اخیرا استفاده فراوانی در نورپردازی این تابلوها داشته است.

http://lifestylebeauty.loxblog.com/post/8/حروف%20برجسته%20استیل.htm