استانداردهاي موزه مرکز تحقیقاتی و آموزشی در سطح

استانداردهاي موزه دایناسور Philip J. Currie یک مرکز تحقیقاتی و آموزشی در سطح جهانی است که بازدیدکنندگان را به مکان دورافتاده خود با تجربه معماری منحصربه‌فردی از روایت‌ها از طریق تاریخ دیرینه‌شناسی و زمین‌شناسی آلبرتا جذب می‌کند. این موزه که در ومبلی، آلبرتا - شهری با جمعیت 1516 نفر در شرق گراند پریری - واقع شده است، به طور استراتژیک در مجاورت بستر استخوانی Pipestone Creek - متراکم ترین بستر استخوان دایناسورهای جهان و یکی از پنج تخت استخوانی مهم که در تاریخ مدرن کشف شده است، قرار دارد.استانداردهاي موزه این موزه در کنار بزرگراه 43، مسیر کلیدی شمال کانادا و آلاسکا قرار دارد و با شکل پویا خود، علاقه مندان به دایناسورها و مسافران را به خود جذب می کند. در نتیجه، موزه به سرعت به عنوان یکی از اشکال معماری مرزی برای منطقه شناخته شده است.
به عنوان نقطه مقابل طراحی سنتی نمایشگاه جعبه سیاه، معماری یکپارچه با روایت بازدیدکننده است: یک سفر زمانی معکوس از کشف تصادفی تخت استخوان توسط یک معلم مدرسه محلی، از طریق فرآیند دیرینه شناسی بازسازی اسکلت ها، و یک تجربه غوطه ور از زمین ماقبل تاریخ - از جمله دایناسور Pachyrhinosaurauas Lakustai (کشف بزرگ Bonebed). این نمایشگاه با تالار دوون که به دنیای پیش از دایناسورها اختصاص دارد به پایان می رسد. فرم و فضاهای طراحی رقص ساختمان و منعکس کننده این روایت است و شکل ساختارهای موقتی را نشان می دهد که از کارهای میدانی باستان شناسی محافظت می کند.استانداردهاي موزه در بالای زمین، مواد اولیه داخلی منعکس کننده چیزهایی هستند که روی زمین رشد می کنند، در حالی که بتن در سطح پایین تر، وزن زمین و فسیل های مدفون را تداعی می کند. بازدیدکنندگان از نظر فیزیکی به موازات جدول زمانی پایین می آیند و هر بار که گوشه ای تیز را دور می زنند، بیشتر به عقب می روند. در هر فرصتی، نمایش‌هایی از طریق کف‌ها و پنجره‌های شیشه‌ای به آزمایشگاه‌های دیرینه‌شناسی باز می‌شوند و کارهای مهم این مرکز را به نمایش می‌گذارند.
شکل مجسمه ای منحصر به فرد موزه از طریق یک سیستم نوآورانه از ستون های چوبی انبوه همراه با گره هایی که با همکاری نزدیک با مهندسان سازه و سازندگان ساخته شده اند به دست آمد. تیم معماری مدل‌سازی سه بعدی پیچیده و جزئیات گره‌ها را در تقاطع ستون‌ها انجام داد و با سازندگان برای ایجاد سیستمی برای برش هندسه‌های پیچیده به قطعات دوبعدی برش CNC که به هم چسبیده بودند تا قطعات نهایی عظیم را تشکیل دهند، کار کردند. سخت افزار داخلی کششی فولاد در حین ساخت در یک انبار به گره ها وارد شد و در محل به ستون ها متصل شد.استانداردهاي موزه ساختار حاصل برای بیان فضایی موزه ضروری است و نشان دهنده پیشرفت قابل توجهی در فناوری چوب پایدار است.
محیط طبیعی ومبلی با طراحی پایدار در موزه نگهداری می‌شود، از جمله یک سیستم مخزن پیچیده که آب باران را جمع‌آوری می‌کند و آن را برای آبیاری چشم‌انداز اطراف دوباره توزیع می‌کند. اعضای ساختاری عظیم با چوب سوسک کاج کانادایی ایجاد شدند. یعنی درختان آلوده به سوسک کاج که بی فایده شده بودند، برای نجات یافتن،استانداردهاي موزه تحت درمان قرار گرفتند. یک پاکت با کارایی بالا با پنجره‌های سه جداره (برای کاهش اتلاف گرما) و روکش روی (برای تحمل آب و هوای خشن) جزئیات داشت. سیستم‌های مکانیکی هوا را در زیر کف بتنی موزه فراهم می‌کنند تا دما و رطوبت دقیق مورد نیاز برای یک موزه و محیط تحقیقاتی پیشرفته را ایجاد کنند.