Apple AirTag چیست؟

دسته کاملاً جدید محصولات اپل با نام AirTag یک ردیاب بی سیم کوچک و زیبا است که برای کمک به شما در یافتن هر چیزی طراحی شده است. این گجت به اندازه کافی کوچک است بطوریکه می‌تواند در کوچکترین جیب کوله پشتی شما قرار بگیرید و به کلیدها، چمدان‌ها و سایر موارد متصل شود.

Image for post
Image for post


در این مقاله نحوه کار کردن  و همه چیزهایی که باید در مورد این ابزار بدانید وجود دارد.

AirTag ریز و سبک و دایره‌ای شکل است، این ابزار دارای قطر 1.26 اینچ (31.9 میلی متر) و وزن 11 گرم است. از یک طرف صاف، سفید براق و از طرف دیگر گنبدی شکل مانند یک قرص نعناع فلفلی وسوسه انگیز است.
بلوتوث، U1  NFC فناوری‌هایی هستند که در هر AirTag تعبیه شده است. انرژی آنها توسط یک باتری CR2032 تامین می‌شود که به گفته اپل، یک سال دوام دارد و قابل تعویض توسط کاربر است.

Image for post
Image for post

AirTag چگونه کار می‌کند؟ 

خب بلوتوث فقط یک سیگنال برد کوتاه است، بنابراین فقط در مواقعی که AirTag در نزدیکی است استفاده می‌شود. اما نکته هوشمندانه این است که فقط باید نزدیک هر دستگاه Apple باشد، نه دستگاه شما. بنابراین، اگر AirTag را در حالت گمشده قرار دهید، یک سیگنال بی صدا را به صدا در می‌آورد و وقتی مثلاً شخصی با آیفون از کنار آن رد می شود، با آن ارتباط برقرار می‌کند. مالک iPhone این را نمی‌داند. در پس زمینه، تلفن بی سر و صدا این پیام را ارسال می‌کند که AirTag شما دیده شده است. این پیام ارسال شده به iCloud در حساب شما ارسال می‌شود و به شما این امکان را می‌دهد تا از جدیدترین مکان مطلع شوید. این ویژگی هوشمندانه است زیرا هیچ کس دیگری جزئیات مربوط به شما یا اموال شما را نمی داند.

Image for post
Image for post

استاکرها چطور؟ 

 اگر کسی AirTag خود را به داخل کیف شما بیندازد تا برگه های شما را نگه دارد، iPhone شما متوجه می شود که یک تازه وارد با شما سفر می‎‌کند و به شما هشدار می‌دهد. اگر بعد از سه روز هنوز نتوانید شخص اشغالگر را پیدا کنید ، سیگنالی به شما کمک می‌کند تا آن را پیدا کنید. ضمناً، اپل می‌تواند آن تنظیم سه روزه را تنظیم کند، در AirTag تعبیه نشده است. اگر آن را پیدا کردید، می توانید از برنامه Find My برای غیرفعال کردن آن استفاده کنید.

جستجوی دقیق در عمل با AirTag

آیا برای گوشی های اندرویدی قابل مشاهده نیست؟ تقریبا، اما نه کاملا.

 اگر مالک Android هستید و با AirTag روبرو هستید، می توانید آن را بر روی تلفن خود بزنید و از طرف NFC پیامی برای شما ارسال می کند و توضیح می دهد متعلق به چه کسی است و چگونه می توانید با آنها تماس بگیرید.

چه چیزی لازم دارم این با هر iPhone ، iPad و iPod touch با iOS 14.5 یا iPad 14.5 سازگار است. اگر آیفون 11 ، 11 پرو ، 11 پرو مکس یا آیفون 12 ، 12 مینی ، 12 پرو یا 12 پرو مکس دارید ، علاوه بر این Precision Finding نیز دریافت می شود که از تراشه U1 در آن آیفون های موجود در AirTag استفاده می کند. این به شما کمک می کند AirTag خود را با صدا، بازخورد بصری و موارد لغوی پیدا کنید.

کی و چقدر؟ آنها اکنون در معرض فروش قرار دارند که از امروز جمعه ، 30 آوریل در دسترس است. قیمت هر کدام 29 دلار است، در حالی که یک بسته چهار بسته ای 99 دلار به شما بازگشت. می توانید آنها را با حروف اول یا شکلک حکاکی کنید.