کسب درآمد از توییتر

اخیرا توییتر قابلیتی را به نام Super Follows رو عرضه کرده است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا محتواهایشان رو به صورت پولی در این پلتفرم عرضه کنند. با کمک این سرویس که مشابه و رقیب سرویسهایی مانند Patreon و OnlyFans است، تولیدکنندگان محتوا می‌توانند توییت‌ها، عکس‌ها و ویدیوهاشون رو به طور انحصاری برای مشترکین ماهیانه خودشان منتشر کنند و از این راه درآمد کسب کنند.

این کاربران می‌توانند مبلغ اشتراک ماهیانه را 3، 5 و 10 دلار در ماه تعیین کنند، تا فالوورها با پرداخت این مبالغ برای هر تولیدکننده محتوا به طور ماهیانه، به محتوای اون دسترسی پیدا کنند.

Image for post
Image for post

فالوورهایی که اشتراک هر تولیدکننده محتوا رو خریده باشند و اصطلاحا آن کاربر را با عنوان سوپرفالو دنبال می‌کنند، با داشتن برچسب سوپرفالوور از بقیه فالوورها متمایز می‌شوند و صاحب پیج می‌تواند مشترکین خود را به راحتی از باقی دنبال کنندکان تمایز دهد. مثلا وقتی آن‌ها برای توییتی کامنت یا ریپلای می‌دهند، صاحب پیج با دیدن این برچسب آنها را سریعتر پیدا می‌کند و جوابشان سریع‌تر می‌دهد.

توییتر از اشتراک پرداختی به این کاربران تنها 3 درصد کارمزد برای انجام تراکنش‌ها می‌گیرد. ولی زمانیکه درآمد این کاربران به 50 هزار دلار رسید، کارمزد توییتر از 3 درصد به 20 درصد افزایش پیدا خواهد کرد.

Image for post
Image for post

این قابلیت در حال حاضر تنها برای عده کمی از کاربران در امریکا فعال شده و تنها آنها می‌توانند بر روی پروفایل‌شان قابلیت سوپرفالو رو فعال کنند. بقیه کاربران با ثبت نام در این طرح می‌توانند در آینده به آن دسترسی پیدا کنند. برای اینکار کاربر آمریکایی باید حداقل 10 هزار فالوور داشته باشند و حداقل 25 توییت در ماه گذشته زده باشند.