چرا باید از گوشی هوشمند خود بدون قاب استفاده کنید؟

عکس دو آیفون بدون قاب
عکس دو آیفون بدون قاب
عکس دو آیفون بدون قاب

عقل رایج می گوید که باید از گوشی هوشمند گرانبهای آیفون یا اندروید خود با یک قاب محافظت کنید. برای برخی، ایده خوبی است. اما دلایل قوی وجود دارد که چرا اکثر افراد ممکن است نیازی به این کار نداشته باشند. گزینه ها را بررسی میکنیم.

گارانتی ها و پشتیبان گیری ابری به معنای نگرانی کمتر است

برخی از گوشی‌های هوشمند، مانند آیفون، بسیار گران هستند، که باعث می‌شود برخی افراد به طور قابل‌توجهی نگران آسیب‌های ناخواسته ناشی از سقوط یا موارد دیگر باشند. این احتمالاً دلیل اصلی استفاده مردم از قاب برای محافظت از تلفن های خود است. خوشبختانه، برخی از تولیدکنندگان ضمانت‌نامه‌های جامعی را در برابر آسیب‌های تصادفی ارائه می‌کنند، و گزینه بدون مورد را کم خطر می‌کنند.

به عنوان مثال، برنامه AppleCare+ Apple دو حادثه آسیب تصادفی را هر 12 ماه با هزینه خدمات پوشش می دهد: 29 دلار برای آسیب صفحه نمایش/شیشه و 99 دلار برای هر چیز دیگر. بنابراین نیازی نیست که از شکستگی صفحه نمایش آیفون 800 دلاری خود همانطور که بدون AppleCare+ بترسید.

در دنیای اندروید، Google مراقبت ترجیحی را برای تلفن‌های پیکسل خود و سامسونگ Samsung Care+ را برای تلفن‌های هوشمند خود ارائه می‌دهد. هر دو هزینه های مشابهی را برای تعمیر تصادفی ارائه می دهند (مثلاً 29 دلار برای صفحه نمایش های ترک خورده).

و اگر نگران از دست دادن داده‌های خود در صورت آسیب دیدن تصادفی به تلفن خود هستید، گزینه‌های پشتیبان‌گیری ابری خودکار (مانند iCloud+ اپل یا Google One) می‌توانند خیال شما را راحت کنند. اگر گوشی خود را خراب یا گم کردید، می توانید به راحتی از یک نسخه پشتیبان ابری در یک دستگاه جدید یا تعمیر شده بازیابی کنید.

بدیهی است که این برنامه های گارانتی و پشتیبان هزینه اضافی دارند، بنابراین برای همه مناسب نیستند، اما به عنوان بیمه نسبتاً ارزان در برابر آسیب و از دست دادن داده ها عمل می کنند.

تلفن هوشمند خود را رایگان کنید
 

متن زنده آیفون در iOS 15.
متن زنده آیفون در iOS 15.
متن زنده آیفون در iOS 15.

اکنون که نشان داده‌ایم می‌توانید با گارانتی پیشرفته و راه‌حل‌های پشتیبان راحت باشید، می‌توانید از مزایای زندگی بدون کیس لذت ببرید. در اینجا تعداد کمی از آنها هستند:

کوچکتر و سبکتر: 

بدون قاب، گوشی هوشمند شما نازکتر و سبکتر می شود و راحتتر در جیب یا کیف قرار می گیرد. این همچنین به این معنی است که جعبه های لاستیکی روی پارچه گیر نمی کنند یا پرز جمع نمی شوند.
ظاهر بهتر: 

بسیاری از مردم گوشی های هوشمند زیبا می خرند و سپس آنها را در قاب های مشکی عمومی پنهان می کنند. بدون قاب، می توانید رنگ و زیبایی طراحی بومی گوشی هوشمند خود را به دنیا نشان دهید.
بدون تداخل حرکتی: 

برخی از قاب‌های گوشی‌های هوشمند با ژست‌های حرکتی تداخل می‌کنند، به‌ویژه مواردی که شامل کشیدن انگشت از لبه صفحه به داخل است. بدون کیس، انجام آن حرکات بسیار آسان تر می شود.
زباله های کمتر در محل دفن زباله:

 هر ساله، تولیدکنندگان میلیون ها قاب گوشی ایجاد می کنند. آیا اخیراً به قفسه ترخیص هدف محلی خود نگاه کرده اید؟ معمولاً پر از جعبه های دستگاه فروخته نشده است. اگر قاب نخرید، پس از منسوخ شدن تلفنتان، این یک ضایعات کمتر در محل دفن زباله است. اگر افراد زیادی قاب‌ها را نخرند (و گوشی‌ها راحت‌تر قابل تعمیر شوند)، اندازه بازار کیس کوچک می‌شود و ضایعات کلی کیف نیز کاهش می‌یابد.
تداخل شارژ بی سیم کمتر:

 مطمئناً موارد زیادی وجود دارند که با استانداردهای شارژ بی سیم مانند MagSafe و Qi سازگار هستند، اما برخی از آنها نسبت به موارد جایگزین گران تر هستند. بدون قاب، می توانید بدون هیچ مشکلی به صورت بی سیم شارژ کنید.
 

موارد جایگزین: پوسته، برگردان، و محافظ صفحه

پوسته Galaxy S21.
پوسته Galaxy S21.
پوسته Galaxy S21.
 

به جای اینکه آیفون یا دستگاه اندرویدی خود را در یک قاب محفظه کنید، گزینه‌های دیگری وجود دارد که وزن و ضخامت زیادی اضافه نمی‌کنند. برای سفارشی‌سازی ظاهر گوشی، می‌توانید از پوسته‌ها و برگردان‌هایی استفاده کنید که به بدنه گوشی شما سبک (از عجیب و غریب تا باکلاس - و همه چیز در این بین) و محافظت در برابر خراش می‌افزایند.

برای محافظت از صفحه نمایش گوشی خود در برابر ترک و خط و خش، می توانید یک محافظ صفحه نمایش بسیار نازک نصب کنید که یک تکه شیشه یا پلاستیک شفاف است که به سطح صفحه نمایش گوشی هوشمند شما می چسبد. محافظ های صفحه نمایش معمولاً قیمت کمتری نسبت به کیس دارند که مزیت دیگری است.

وقتی باید از کیس استفاده کنید

بیایید با آن روبرو شویم: برای برخی از افراد، قاب گوشی هوشمند هنوز منطقی است. به عنوان مثال، اگر از یک تلفن هوشمند برای ارتباطات ضروری در یک شغل پرمخاطب استفاده می‌کنید، یا به طور منظم از آن در بخشی از وضعیت مرگ و زندگی استفاده می‌کنید که ممکن است در صورت خراب شدن تلفن هوشمند شما، شخصی بمیرد. شما باید از گوشی هوشمند خود محافظت کنید، زیرا نمی توانید فوراً آن را در مواقع اضطراری تعمیر یا تعویض کنید.