معرفی شیائومی Mi 11 و MIUI 12.5 در 8 فوریه

پس از عرضه موفقیت آمیز شیائومی می11 در چین، می11 آماده جهانی شدن است این اتفاق در 8 فوریه رخ خواهد داد. هنوز هیچ خبر رسمی در مورد می 11 پرو (یا می 11 لایت) وجود ندارد. اما این بدان معنا نیست که می 11 به تنهایی عرضه می‌شود. این گوشی براساس اعلامیه جهانی با رابط کاربری  MIUI 12.5 به بازار خواهد آمد.

شیائومی در این رویداد جهانی که از ساعت 12:00 به وقت محلی شروع می شود، جزئیات دقیق عرضه جهانی می11 را اعلام خواهد کرد. تاکنون به نظر می رسد اسپانیا تنها کشوری است که آن را تأیید کرده است.

قیمت دقیق می11 در این مراسم مشخص خواهد شد، اما انتظار می‌رود قیمت این گوشی در حدود 800 یورو باشد. جای تعجب نیست چرا که می10 نیز سال گذشته با همین قیمت به بازار عرضه شد، و نسخه پرو آن از 1000 یورو آغاز شد. احتمال اینکه شیائومی برترین مدل خود به جای چین در اروپا رونمایی کند نیز کم است. 

Image for post
Image for post

در مورد رابط کاربری محبوب MIUI همانطور که شماره نسخه نشان می‌دهد، به نظر می‌رسد نسخه 12.5 یک نسخه به روز شده نسبت به نسخه 12.0  و بر پایه Android 11 است. اما شیائومی در این نسخه هم ترفندهای جدیدی در آستین خود دارد. به عنوان مثال، به شما امکان می دهد آیکون برنامه‌های از پیش نصب شده را که استفاده نمی کنید برای مرتب نگه داشتن صفحه اصلی پنهان کنید. مورد جالب‌تر MIUI+ است که این امکان را به شما می‌دهد تا برنامه‌های گوشی را روی صفحه کامپیوتر خود اجرا کنید (که این شامل اجرا چندین برنامه در یک زمان نیز می‌شود)

Image for post
Image for post

در حالی که می 11 با MIUI ۱۲.۵ عرضه می‌شود، ۲۷ گوشی شیائومی وجود دارد که منتظر بروز رسانی به این نسخه هستند. البته در حال حاضر در چین نسخه بتا این نسخه از رابط کاربری آغاز شده‌است. برای فهمیدن نقشه راه دقیق‌تر در بروزرسانی MIUI 12.5 باید منتظر عرضه جهانی در ۸ فوریه باشیم.