تماس‌های ویدیویی گروهی تلگرام، سرانجام در این ماه آغاز می‌شود

مدیر عامل تلگرام، پاول دوروف، امروز اعلام کرد که نسخه iOS تلگرام برای پشتیبانی از تماس‌های ویدئویی گروهی در ماه مه (از هفته آینده، اواسط اردیبهست تا اواسط خرداد) به روز می‌شود. این شرکت در ابتدا قصد داشت تا در سال 2020 ویژگی تماس ویدیویی را به سرویس پیام‌رسانی خود اضافه کند، اما این قول هرگز محقق نشد. البته تلگرام حداقل با افزودن یک ویژگی از تماس ویدیویی سال جدید را جشن گرفت: تماس‌های ویدئویی دوسویه رمزنگاری شده یک به یک در اوت 2020 با این پیامرسان اضافه شد.

به‌روزرسانی برای برقراری تماس‌های ویدیویی گروهی در تلگرام در روزهای پیش رو آغاز می‌شود.
به‌روزرسانی برای برقراری تماس‌های ویدیویی گروهی در تلگرام در روزهای پیش رو آغاز می‌شود.
به‌روزرسانی برای برقراری تماس‌های ویدیویی گروهی در تلگرام در روزهای پیش رو آغاز می‌شود.

 به طور طبیعی و مطابق معمول اعلامیه‌ی دوروف در مورد تاریخ راه‌اندازی ویژگی جدید در کانال تلگرام شخصی وی به اشتراک گذاشته شد. او نوشته است که تماس‌های ویدئویی گروهی دارای موارد زیر است:

اشتراک گذاشتن صفحه، رمزگذاری، حذف نویز و پشتیبانی از نسخه دسکتاپ و تبلت.

این هر آن‌چه را که می‌توانید از یک ابزار کنفرانس ویدیویی مدرن انتظار داشته باشید شامل شده است؛ اما با یک رابط کاربر در سطح تلگرام با سرعت و رمزگذاری بی‌نظیر.

تلگرام در حال حاضر رمزگذاری دوسویه را در تماس تصویری یک‌به‌یک خود ارائه می‌دهد؛ اما، این شرکت صریحاً این ویژگی را در اینجا تأیید نکرده است. تلگرام با استفاده از تغییر روال عادی کار به کار در خانه و تمایل عمومی به برقراری ارتباط ایمن، از آغاز همه‌گیری بسیار رشد کرده است؛ این شرکت اعلام کرد که در آوریل سال 2020 به 400 میلیون کاربر فعال ماهانه رسیده است! در حالی‌که این رقم در سال 2018 به 200 میلیون نفر رسیده بود. برخی از این استقبال به رقیب او واتساپ (WhatsApp) مربوط می‌شود که چگونگی سیاست حفظ حریم خصوصی جدید خود را به مشتریانش ابلاغ کرده است و برخی از کاربران ناراضی را الهام بخشیده تا به ترک برنامه‌ی متعلق به فیس بوک اقدام نموده و برای تلگرام و سیگنال حساب کاربری ایجاد کنند.

واتساپ علی‌رغم این‌که به نظر می‌رسد کمی کمتر از تلگرام زیرک است؛  اما در واقع تلگرام را مجبور کرده است تا با هزینه در زیرساخت‌های خود تماس‌های ویدیویی گروهی رمزگذاری دوسویه را ارائه دهد. جالب است بدانید که شرکت واتساپ تماس ویدیویی و صوتی گروهی خود را در سال 2018 به این برنامه اضافه کرد.