راهنمای جامع کار با آخرین نسخه کتابخانه قدرتمند Numpy 

امروزه تصور این بسیار دشوار است که یک تجارت مدرن یا کسب‌وکار بر پایه فناوری، از علم داده، هوش‌مصنوعی یا یادگیری‌ماشین بهره نبرد. لذا این فرض محال نیست که بگویم هزاران نفر در حال یادگیری تجزیه‌وتحلیل داده و کار با دیتا هستند. اگر شما هم نیاز به فراگیری دانش کار با داده دارید، لازم است Numpy را درک کرده و نحوه استفاده از آن را بیاموزید. در این آموزش تلاش دارم تمامی آنچه برای کار با این کتابخانه قدرتمند نیاز دارید را ارائه کنم. 

NumPy یک کتابخانه منبع باز پایتون است که تقریباً در هر زمینه علمی و مهندسی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کتابخانه به عنوان یک استاندارد جهانی برای کار با داده‌های عددی در پایتون است. کاربران NumPy از برنامه‌نویسان مبتدی گرفته تا محققان با تجربه که پیشرفته‌ترین تحقیقات و توسعه‌های علمی و صنعتی را انجام می‌دهند، هستند. این کتابخانه به طور گسترده‌ای در Pandas ،SciPy ،Matplotlib  scikit-learn ،scikit-image و سایر بسته‌های علم داده و مهندسی پایتون استفاده می‌شود.

 

The world runs on data and everyone should know how to work with it
The world runs on data and everyone should know how to work with it
The world runs on data and everyone should know how to work with it

آشنایی با دوره

در این سری از مطالب سعی شده نگاه جامعی بر آخرین نسخه از کتابخانه کاربردی Numpy داشته باشم و ابزارهای موجود در آن را بررسی کنیم. چنانچه با مفاهیم پایه‌ای زبان پایتون آشنایی ندارید پیشنهاد می‌کنم دوره مقدماتی پیشین که در همین سایت منتشر کردم را مطالعه کنید:

مطالب گفته شده در این دوره در سه دسته کلی تقسیم‌بندی شده است:

  1. شروع بکار با Numpy، نحوه ایجاد یک شی ndarray و عملیات حسابی بر روی آرایه‌ها
  2. عملیات ریاضی و آماری بر روی آرایه‌ها و ترکیب چند آرایه
  3. عملیات جبری و ماتریسی

فهرست دسترسی به محتوای آموزشی دوره

در ادامه فهرستی از رشته مقالات تهیه شده برای این دوره آورده شده است. با توجه به آن که این فهرست به مرور تکمیل می‌شود؛ با ذخیره کردن این مقاله، نسبت به مطالب جدید یک دسترسی سریع‌تر برای خود ایجاد کنید: