10 ارز دیجیتال مهم غیر از بیت کوین

10 ارز دیجیتال مهم غیر از بیت کوین

 

بهترین صرافی ها برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال

بیت کوین نه تنها یک روند یاب بوده و موجی از ارزهای رمزپایه ساخته شده در یک شبکه غیرمتمرکز نظیر به نظیر را ایجاد می کند ، بلکه به استانداردی واقعی برای ارزهای رمزپایه مبدل شده است ، که به یک لژیون پیرو دنباله رو و فریبنده الهام می گیرد.

  • ارز رمزنگاری شده ، به طور گسترده تعریف شده ، ارزی است که به شکل توکن یا “سکه” در می آید و در یک دفتر توزیع شده و غیرمتمرکز وجود دارد.
  • فراتر از آن ، حوزه ارزهای رمزپایه از زمانی که بیت کوین بیش از یک دهه پیش راه اندازی شده است ، به طرز چشمگیری گسترش یافته است و توکن دیجیتال عالی بعدی ممکن است فردا منتشر شود.
  • بیت کوین همچنان از نظر سرمایه بازار ، پایگاه کاربری و محبوبیت ، هدایت بسته ارزهای رمزپایه را به عهده دارد.
  • ارزهای مجازی دیگری مانند Ethereum در حال استفاده برای ایجاد سیستم های مالی غیرمتمرکز برای افرادی است که به محصولات مالی سنتی دسترسی ندارند.
  • برخی از altcoin ها مورد تأیید قرار می گیرند زیرا دارای ویژگی های جدیدتری نسبت به بیت کوین هستند ، از جمله توانایی انجام معاملات بیشتر در ثانیه یا استفاده از الگوریتم های اجماع مختلف مانند اثبات سهام .

دانلود اسکریپت افزایش هش ریت کریپتوتب و رول10000 فری بیت کوین در سایت draamd.com

ارزهای رمزپایه چیست؟

قبل از اینکه نگاهی دقیق به برخی از این گزینه های بیت کوین بیندازیم ، بیایید قدم برداریم و به طور خلاصه مقصود از اصطلاحاتی مانند ارز رمزپایه و آلت کوین را بررسی کنیم ارز رمزنگاری شده ، به طور گسترده تعریف شده ، پول مجازی یا دیجیتال است که به شکل توکن یا “سکه” در می آید. در حالی که برخی از ارزهای رمزپایه با کارت های اعتباری یا سایر پروژه ها وارد دنیای فیزیکی شده اند ، اکثریت عمده کاملاً نامشهود باقی مانده اند.

“رمزنگاری” در ارزهای رمزپایه به رمزنگاری پیچیده ای اشاره دارد که امکان ایجاد و پردازش ارزهای دیجیتال و معاملات آنها را در سیستم های غیرمتمرکز فراهم می کند. در کنار این ویژگی مهم “رمزنگاری” این ارزها ، تعهد مشترک به عدم تمرکز است. ارزهای رمزنگاری شده معمولاً به عنوان کد توسط تیم هایی که مکانیزمی برای صدور ایجاد می کنند (اغلب ، البته نه همیشه ، از طریق فرایندی به نام “استخراج”) و سایر کنترل ها ، ساخته می شوند.

ارزهای رمزپایه تقریباً همیشه به گونه ای طراحی می شوند که از دستکاری و کنترل دولت عاری باشند ، اگرچه با محبوبیت بیشتر ، این جنبه بنیادی صنعت مورد انتقاد قرار گرفته است. ارزهای مدل شده از بیت کوین در مجموع altcoins و در برخی موارد ” shitcoins ” نامیده می شوند و اغلب سعی کرده اند خود را به عنوان نسخه های اصلاح شده یا بهبود یافته بیت کوین معرفی کنند. در حالی که برخی از این ارزها ممکن است از ویژگی های چشمگیری برخوردار باشند که بیت کوین از آن برخوردار نیست ، اما منطبق بر سطح امنیتی که شبکه های بیت کوین به دست می آورند هنوز توسط یک altcoin دیده نشده است.

در زیر ، مهمترین ارزهای دیجیتال غیر از بیت کوین را بررسی خواهیم کرد. اول اینکه ، یک نکته مهم: غیرممکن است که لیستی از این دست کاملاً جامع باشد. یکی از دلایل این واقعیت این است که از ژانویه 2021 بیش از 4000 ارز رمزپایه وجود دارد. در حالی که بسیاری از این رمزنگاری ها از نظر دنباله داری و معامله ای بسیار کم و یا بدون آن هستند ، برخی از آنها محبوبیت زیادی در بین جوامع اختصاصی حامیان و سرمایه گذاران دارند.

فراتر از آن ، حوزه ارزهای رمزپایه همیشه در حال گسترش است و توکن دیجیتال عالی بعدی ممکن است فردا منتشر شود. در حالی که بیت کوین به عنوان یک پیشگام در دنیای ارزهای رمزپایه دیده می شود ، تحلیلگران رویکردهای بسیاری برای ارزیابی توکن ها غیر از BTC را در پیش می گیرند. به عنوان مثال معمول است که تحلیلگران از نظر سرمایه بازار اهمیت زیادی به رتبه بندی سکه نسبت به یکدیگر می دهند. ما این را مورد توجه قرار داده ایم ، اما دلایل دیگری نیز وجود دارد که ممکن است یک توکن دیجیتال نیز در لیست موجود باشد.

1. اتریوم (ETH)

1 - 10 ارز دیجیتال مهم غیر از بیت کوین

اولین جایگزین بیت کوین در لیست ما ، Ethereum یک پلتفرم نرم افزاری غیرمتمرکز است که امکان ساخت و اجرای قراردادهای هوشمند و برنامه های غیرمتمرکز (dapps) را فراهم می کند بدون هیچ گونه خرابی ، تقلب ، کنترل یا دخالت شخص ثالث. هدف پشت Ethereum ایجاد مجموعه ای غیرمتمرکز از محصولات مالی است که هرکسی در جهان می تواند آزادانه به آن دسترسی داشته باشد ، صرف نظر از ملیت ، قومیت و مذهب. این جنبه برای برخی از کشورها تأثیرات بیشتری را ایجاد می کند ، زیرا افرادی که فاقد زیرساخت های دولتی و شناسه های دولتی هستند می توانند به حساب های بانکی ، وام ها ، بیمه یا انواع دیگر محصولات مالی دسترسی پیدا کنند.

برنامه های کاربردی در Ethereum بر روی اتر ، رمز رمزگذاری مخصوص پلتفرم آن ، اجرا می شوند. Ether مانند وسیله نقلیه ای برای حرکت در بستر Ethereum است و بیشتر توسط توسعه دهندگانی که به دنبال توسعه و اجرای برنامه های داخل Ethereum هستند ، یا اکنون توسط سرمایه گذاران که به دنبال خرید سایر ارزهای دیجیتال با استفاده از اتر هستند ، به دنبال آن هستند. اتر ، که در سال 2015 راه اندازی شد ، در حال حاضر پس از بیت کوین دومین ارز بزرگ دیجیتال با سرمایه بازار است ، اگرچه با اختلاف قابل توجهی از ارز رمزپایه غالب عقب است. از ژانویه 2021 ، کلاه بازار اتر تقریباً 19 درصد از اندازه بیت کوین است.

در سال 2014 ، Ethereum پیش فروش اتر را آغاز کرد که پاسخ طاقت فرسایی دریافت کرد. این کمک می کند تا عصر عرضه اولیه سکه (ICO) آغاز شود . طبق گفته Ethereum ، می توان از آن برای “کدگذاری ، تمرکززدایی ، امنیت و تجارت تقریباً در هر مورد” استفاده کرد. در پی حمله به سازمان خودمختار غیرمتمرکز (DAO) در سال 2016 ، Ethereum به Ethereum (ETH) و Ethereum Classic (ETC) تقسیم شد. از ژانویه 2021 ، سرمایه بازار Ethereum (ETH) 138.3 میلیارد دلار و ارزش توکن 1218.59 دلار است.

در سال 2021 ، اتریوم قصد دارد الگوریتم اجماع خود را از اثبات کار به اثبات سهام تغییر دهد. این حرکت به شبکه Ethereum اجازه می دهد تا خود را با انرژی بسیار کمتر و سرعت معامله بهبود یافته اجرا کند. اثبات سهام این امکان را برای شرکت کنندگان در شبکه فراهم می کند تا اتر خود را در شبکه “مشارکت” کنند. این فرآیند به امنیت شبکه و پردازش معاملات رخ داده کمک می کند. به کسانی که این کار را می کنند پاداش اتر می دهند ، شبیه حساب سود. این یک جایگزین برای سازوکار اثبات کار بیت کوین است ، جایی که ماینرها برای پردازش معاملات به بیت کوین بیشتری پاداش می دهند.

2. Litecoin (LTC)

کوین2 1 - 10 ارز دیجیتال مهم غیر از بیت کوین

Litecoin که در سال 2011 راه اندازی شد ، از جمله اولین ارزهای رمزپایه ای بود که ردپای بیت کوین را دنبال کرد و اغلب به آن “نقره طلای بیت کوین” گفته می شود. این توسط چارلی لی ، فارغ التحصیل MIT و مهندس سابق گوگل ایجاد شده است.

Litecoin مبتنی بر یک شبکه پرداخت جهانی منبع باز است که توسط هیچ مرجع مرکزی کنترل نمی شود و از “scrypt” به عنوان اثبات کار استفاده می کند ، که می تواند با کمک CPU های درجه مصرفی رمزگشایی شود. اگرچه Litecoin از بسیاری جهات مانند بیت کوین است ، اما سرعت تولید بلوک آن سریع تر است و از این رو زمان تأیید تراکنش سریع تری را ارائه می دهد. به غیر از توسعه دهندگان ، تعداد بیشتری از بازرگانان هستند که Litecoin را قبول می کنند. از ژانویه 2021 ، سرمایه بازار Litecoin 10.1 میلیارد دلار و ارزش توکن 153.88 دلار است که این ششمین ارز رمزنگاری شده در جهان است.

3. کاردانو (ADA)

کاردانو یک ارز رمزنگاری شده “اثبات سهام ما” است که با رویکرد تحقیق محور توسط مهندسان ، ریاضیدانان و کارشناسان رمزنگاری ایجاد شده است. این پروژه توسط شارل هوسكینسون ، یكی از پنج عضو بنیانگذار اولیه Ethereum ، بنیان گذاشته شد. پس از اختلاف نظر در جهت اتریوم ، او رفت و بعداً به ایجاد کاردانو کمک کرد.

تیم پشتیبان کاردانو بلاکچین خود را با آزمایشات گسترده و تحقیقات بررسی شده توسط همکاران ایجاد کرد. محققان این پروژه بیش از 90 مقاله در مورد فناوری بلاکچین در طیف وسیعی از موضوعات نوشته اند. این تحقیق ستون فقرات کاردانو است.

با توجه به این روند دقیق ، به نظر می رسد Cardano در میان همتایان اثبات سهام خود و همچنین سایر ارزهای رمزپایه بزرگ برجسته است. Cardano همچنین “قاتل Ethereum” لقب گرفته است ، زیرا گفته می شود زنجیره بلوک آن توانایی بیشتری دارد. با این اوصاف ، کاردانو هنوز در مراحل اولیه است. در حالی که این شرکت Ethereum را به عنوان مدل اجماع اثبات سهام شکست داده است ، اما هنوز هم از نظر کاربردهای مالی غیرمتمرکز باید راه طولانی را طی کند.

کاردانو با ایجاد محصولات مالی غیرمتمرکز مشابه Ethereum و همچنین ارائه راه حل هایی برای همکاری زنجیره ای ، تقلب در رأی دهندگان و ردیابی قرارداد حقوقی ، از جمله موارد دیگر ، سیستم کار مالی جهان است. از ژانویه 2021 ، سرمایه کاردانو 9.8 میلیارد دلار است و یک ADA با قیمت 0.31 دلار معامله می شود.

4. Polkadot (DOT)

Polkadot یک ارز رمزنگاری شده منحصر به فرد برای اثبات سهام است که هدف آن ارائه همکاری با سایر زنجیره های بلوکی است. پروتکل آن برای اتصال بلاک چین های مجاز و بدون مجوز و همچنین اوراکل ها طراحی شده است تا به سیستم ها اجازه دهد زیر یک سقف با هم کار کنند.

جز core اصلی Polkadot زنجیره رله آن است که امکان همکاری شبکه های مختلف را فراهم می کند. همچنین این امکان را برای “parachains” یا بلاک چین های موازی با نشانه های بومی خود برای موارد خاص استفاده فراهم می کند.

جایی که Polkadot با Ethereum تفاوت دارد این است که توسعه دهندگان می توانند به جای ایجاد برنامه های کاربردی غیرمتمرکز در Polkadot ، بلاکچین خود را ایجاد کنند و در عین حال از امنیتی که زنجیره Polkadot از قبل برخوردار است نیز استفاده کنند. با استفاده از Ethereum ، توسعه دهندگان می توانند بلاکچین های جدید ایجاد کنند اما باید اقدامات امنیتی خود را ایجاد کنند ، که می تواند پروژه های جدید و کوچکتر را برای حمله باز بگذارد ، زیرا هرچه بلاکچین بزرگتر باشد ، از امنیت بیشتری برخوردار است. این مفهوم در Polkadot به عنوان امنیت مشترک شناخته می شود.

Polkadot توسط گاوین وود ، یکی دیگر از اعضای بنیانگذاران اصلی پروژه Ethereum که نظرات مختلفی در مورد آینده پروژه داشت ، ایجاد شد. از ژانویه 2021 ، سرمایه بازار Polkadot 11.2 میلیارد دلار است و یک DOT با 12.54 دلار معامله می شود.

5. بیت کوین کش (BCH)

کش2 - 10 ارز دیجیتال مهم غیر از بیت کوین

بیت کوین کش (BCH) جایگاه مهمی در تاریخ آلت کوین ها دارد زیرا یکی از قدیمی ترین و موفق ترین هارد فورک های بیت کوین اصلی است. در دنیای ارزهای رمزنگاری شده ، یک چنگال در نتیجه بحث و مجادله بین توسعه دهندگان و استخراج کنندگان اتفاق می افتد. با توجه به غیرمتمرکز بودن ارزهای دیجیتال ، به دلیل اجماع عمومی ، باید تغییرات عمده در کد موجود در رمز یا سکه موجود انجام شود. مکانیسم این فرآیند با توجه به ارز رمزنگاری شده خاص متفاوت است.

وقتی جناح های مختلف نتوانند توافق کنند ، گاهی اوقات ارز دیجیتال تقسیم می شود ، زنجیره اصلی به کد اصلی خود وفادار می ماند و زنجیره جدید به عنوان نسخه جدید سکه قبلی شروع به کار می کند ، با تغییر در کد آن.

BCH در آگوست 2017 زندگی خود را در نتیجه یکی از این شکاف ها آغاز کرد. بحثی که به ایجاد BCH منجر شد مربوط به بحث مقیاس پذیری بود. شبکه بیت کوین محدودیتی در اندازه بلوک ها دارد: یک مگابایت (MB). BCH اندازه بلوک را از یک مگابایت به هشت مگابایت افزایش می دهد ، با این ایده که بلوک های بزرگتر می توانند تراکنش های بیشتری را درون خود داشته باشند و بنابراین سرعت تراکنش افزایش می یابد. همچنین تغییرات دیگری ایجاد می کند ، از جمله حذف پروتکل شاهد تفکیک شده که بر فضای مسدود تأثیر می گذارد. از ژانویه 2021 ، سرمایه بازار BCH 8.9 میلیارد دلار و ارزش هر رمز 513.45 دلار است.

6. Stellar (XLM)

Stellar یک شبکه بلاکچین باز است که برای ارائه راهکارهای شرکتی با اتصال موسسات مالی به منظور انجام معاملات بزرگ طراحی شده است. معاملات عظیم بین بانک ها و شرکت های سرمایه گذاری – که معمولاً چندین روز به طول می انجامد ، با درگیر شدن تعدادی واسطه و هزینه های هنگفتی انجام می شود – اکنون می تواند تقریباً بلافاصله و بدون واسطه انجام شود و هزینه آن برای کسانی که معامله می کنند کم و زیاد است.

در حالی که Stellar خود را به عنوان یک بلاکچین سازمانی برای معاملات سازمانی معرفی کرده است ، اما هنوز هم یک بلاکچین باز است که توسط هر کسی قابل استفاده است. این سیستم امکان معاملات مرزی بین ارزها را فراهم می کند. واحد پول بومی Stellar لومنس (XLM) است. این شبکه برای استفاده از Lumens به کاربران نیاز دارد تا بتوانند در شبکه معاملات انجام دهند.

Stellar توسط Jed McCaleb عضو بنیانگذار آزمایشگاه Ripple و توسعه دهنده پروتکل Ripple تاسیس شد. وی سرانجام نقش خود را با ریپل ترک کرد و به همکاری بنیاد توسعه ستاره ای پرداخت. سرمایه Stellar Lumens 6.1 میلیارد دلار است و از ژانویه 2021 0.27 دلار ارزیابی می شود.

7.پیوند زنجیره ای

Chainlink یک شبکه غیرمتمرکز اوراکل است که فاصله بین قراردادهای هوشمند مانند قراردادهای Ethereum و داده های خارج از آن را از بین می برد. خود بلاکچین ها توانایی اتصال به برنامه های خارجی را به روشی مطمئن ندارند. سخنان غیرمتمرکز Chainlink به قراردادهای هوشمند امکان برقراری ارتباط با داده های خارج را می دهد تا قراردادها بر اساس داده هایی که خود Ethereum نمی تواند به آنها متصل شود ، اجرا شود.

وبلاگ Chainlink جزئیات موارد استفاده برای سیستم خود را شرح می دهد. یکی از موارد استفاده فراوانی که توضیح داده می شود ، نظارت بر منابع آب برای آلودگی یا سافون غیر قانونی در برخی از شهرها است. می توان سنسورهایی را برای نظارت بر مصرف شرکت ها ، جداول آب و سطح آب محلی تنظیم کرد. یک سخنرانی Chainlink می تواند این داده ها را ردیابی کرده و مستقیماً با یک قرارداد هوشمند تغذیه کند. این قرارداد هوشمند می تواند برای اجرای جریمه ها ، انتشار هشدارهای ناشی از سیل به شهرها یا شرکت های فاکتور با استفاده از مقدار زیادی از آب یک شهر با داده های دریافت شده از طریق اوراکل تنظیم شود.

Chainlink توسط سرگئی نظروف به همراه استیو الیس ساخته شد. از ژانویه 2021 ، سرمایه بازار Chainlink 8.6 میلیارد دلار است و ارزش یک LINK 21.53 دلار است.

2 - 10 ارز دیجیتال مهم غیر از بیت کوین

8. سکه Binance (BNB)

Binance Coin یک ارز رمزپایه سودمند است که به عنوان روش پرداخت هزینه های مرتبط با تجارت در صرافی Binance عمل می کند. کسانی که از رمز به عنوان وسیله پرداخت صرافی استفاده می کنند می توانند با تخفیف تجارت کنند. بلاک چین Binance Coin همچنین بستری است که صرافی غیرمتمرکز Binance روی آن کار می کند. صرافی Binance توسط Changpeng Zhao تاسیس شد و یکی از پرکاربردترین مبادلات در جهان بر اساس حجم معاملات است.

Binance Coin در ابتدا یک رمز ERC-20 بود که با استفاده از بلاک چین Ethereum کار می کرد. سرانجام شبکه اصلی خود را راه اندازی کرد. این شبکه از یک مدل اجماع اثبات سهام استفاده می کند. از ژانویه 2021 ، بایننس 6.8 میلیارد دلار سرمایه بازار با یک BNB با ارزش 44.26 دلار دارد.

9. اتصال به اینترنت (USDT)

Tether یکی از اولین و محبوب ترین ها در میان گروه های به اصطلاح Stablecoin بود ، ارزهای رمزنگاری شده که هدف آنها این است که ارزش بازار خود را به ارز یا نقطه مرجع خارجی دیگری کاهش دهند تا نوسانات را کاهش دهد. از آنجا که بیشتر ارزهای دیجیتال ، حتی ارزهای اصلی مانند بیت کوین ، دوره های مکرر بی ثباتی را تجربه کرده اند ، Tether و سایر پول های ثابت سعی در نوسان قیمت ها دارند تا کاربرانی را که ممکن است محتاط باشند جلب کنند. قیمت Tether مستقیماً به قیمت دلار آمریکا گره خورده است. این سیستم به کاربران این امکان را می دهد تا انتقال ارز از ارزهای رمزپایه دیگر به دلار آمریکا را به موقع تر از تبدیل واقعی به ارز معمولی انجام دهند.

Tether که در سال 2014 راه اندازی شد ، خود را “یک پلت فرم با قابلیت بلاکچین طراحی شده برای استفاده آسان از ارزهای فیات به روش دیجیتالی” توصیف می کند. به طور موثر ، این ارز رمزنگاری شده به افراد امکان می دهد تا از شبکه بلاکچین و فن آوری های مربوطه برای معامله در ارزهای سنتی استفاده کنند در حالی که نوسانات و پیچیدگی های اغلب مرتبط با ارزهای دیجیتالی را به حداقل می رسانند. از ژانویه 2021 ، Tether سومین ارز رمزنگاری شده بزرگ با ارزش بازار است ، با کل سقف بازار 24.4 میلیارد دلار و ارزش توکن 1 دلار.

10. واحد پول (XMR)

مونرو یک ارز امن ، خصوصی و غیرقابل ردیابی است. این ارز رمزنگاری شده در آوریل 2014 راه اندازی شد و خیلی زود مورد توجه علاقه مندان و جامعه رمزنگاری قرار گرفت. توسعه این ارز رمزنگاری شده کاملاً مبتنی بر اهدا و جامعه محور است. Monero با تمرکز زیادی بر تمرکززدایی و مقیاس پذیری راه اندازی شده است و با استفاده از تکنیک ویژه ای به نام “امضاهای حلقه ای” حریم خصوصی کامل را امکان پذیر می کند.

با استفاده از این تکنیک ، گروهی از امضاهای رمزنگاری ظاهر می شود ، از جمله حداقل یک شرکت کننده واقعی ، اما واقعی را نمی توان جدا کرد زیرا همه معتبر به نظر می رسند. به دلیل مکانیزم های امنیتی استثنایی مانند این ، مونرو یک شهرت ناخوشایند ایجاد کرده است – با عملیات جنایتکارانه در سراسر جهان مرتبط است. گرچه این یک نامزد اصلی برای انجام معاملات مجرمانه به صورت ناشناس است ، اما حریم خصوصی موجود در مونرو همچنین برای مخالفان رژیم های ستمشاهی در سراسر جهان مفید است. از ژانویه 2021 ، سرمایه بازار مونرو 2.8 میلیارد دلار و ارزش توکن آن 158.37 دلار است.