چگونه از بیت کوین خود در برابر سرقت و هک محافظت کنیم؟

چگونه از بیت کوین خود در برابر سرقت و هک محافظت کنیم؟

 

پپول2 - چگونه از بیت کوین خود در برابر سرقت و هک محافظت کنیم؟

حتی اگر صنعت ارز رمزنگاری شده در دهه گذشته فقط مورد توجه بیشتری قرار گرفته باشد ، روایتی وجود دارد که آنقدر معمول است که تقریباً عادی است. یک فرد ، یا شاید کل صرافی ارز دیجیتال ، مورد هک های مخرب قرار می گیرد.

نتیجه این است که مقدار زیادی ارز دیجیتال  از بین می رود. به نظر می رسد هکرها در فضای اینترنت ناشناس ناپدید می شوند و دیگر هرگز دیده و شنیده نمی شوند. با آنها ، آنها مبلغ هنگفتی را پس انداز می كنند كه در دارایی های دیجیتالی ذخیره شده و ردیابی یا بازیابی آنها غیرممكن است.

کلمات کلیدی

  • در حالی که فضای ارزهای رمزنگاری شده با سرعت حیرت انگیزی رشد می کند و تغییر می کند ، اما روشهایی که سارقان و هکرها برای سرقت نشانه ها و سکه ها از آن استفاده می کنند نیز همین روند را دارند.
  • سرمایه گذاران هوشیار و آماده می توانند اقدامات احتیاطی برای محافظت از دارایی های دیجیتالی خود انجام دهند.
  • یکی از بهترین راه ها برای محافظت از سرمایه گذاری شما تهیه کیف پول است. کیف پول های فیزیکی (یا “سرد”) مانند درایوهای USB هستند و به عنوان فروشگاه فیزیکی نشانه ها یا سکه ها عمل می کنند.
  • کارشناسان امنیت رمزنگاری توصیه نمی کنند که دارایی ارز دیجیتال در صرافی های ارز دیجیتال حفظ شود.
  • دانلود اسکریپت افزایش هش ریت کریپتوتب و رول10000 فری بیت کوین در سایت draamd.com

درک نحوه محافظت از بیت کوین در برابر سرقت و هک

این داستان سرقت دارایی های دیجیتال به یک داستان عادی تبدیل شده است و حتی ممکن است آنقدر رایج باشد که برخی سرمایه گذاران را از شرکت در فضای ارز دیجیتال منصرف کند.

در واقع ، در حالی که فضای ارزهای رمزپایه با سرعت حیرت انگیزی در حال رشد و تغییر است ، روش های سارقان و هکرها برای سرقت نشانه ها و سکه ها نیز همین است. با این وجود ، سرمایه گذاران هوشیار و آماده می توانند اقدامات احتیاطی برای محافظت از دارایی های دیجیتالی خود انجام دهند.

مزایای پرداخت با بیت کوین چیست؟

کیف پول کلیدی است

بسیاری از سرمایه گذاران یک ارز دیجیتال معروف مانند بیت کوین یا اتریوم را در صرافی خریداری می کنند تا فقط ارز را در آن سیستم عامل نگه دارند. مبادلات دیجیتال برای جلوگیری از سرقت اقدامات احتیاطی ایمنی خود را انجام می دهند اما از هک در امان نیستند.

یکی از بهترین راه ها برای محافظت از سرمایه گذاری شما تهیه کیف پول است . دو نوع کیف پول اصلی وجود دارد ، اگرچه طرح های جدید همیشه در حال استفاده هستند. از بین این دو نوع ، شاید دستگاه های سخت افزاری بهترین گزینه باشند.

این کیف پول های فیزیکی (یا “سرد”) مانند درایوهای USB به نظر می رسند و به عنوان فروشگاه فیزیکی نشانه ها یا سکه ها عمل می کنند. هر کیف پول سخت افزاری با یک کلید خصوصی مرتبط است: یک بیت کد رمز عبور مانند که به شما امکان می دهد کیف پول را رمزگشایی کرده و به سکه ها یا نشانه هایی که ذخیره می کند دسترسی پیدا کنید. در حالی که کیف پول های سخت افزاری در برابر سارقان دیجیتال بسیار م effectiveثر هستند ، این خطر نیز وجود دارد: کلید رمز ورود خود را گم کنید و هرگز محتوای کیف پول را بازیابی نخواهید کرد.

انواع دیگر کیف پول

برای کسانی که کمی در مورد معرفی یک دستگاه فیزیکی برای سرمایه گذاری ارز دیجیتال سخت گیر هستند ، کیف پول های آنلاین ایمنی نیز وجود دارد . اینها تقریباً به همان روش ، اما بدون دستگاه دستی کار می کنند.

به همین ترتیب ، کیف پول های آنلاین دارای کلیدهای خصوصی نیز هستند که قابل بازیابی نیستند ، بنابراین کاملاً ضروری است که کلید خصوصی خود را در مکانی امن که به خاطر بسپارید ، ذخیره کنید. افراد برای ثبت کلیدهای خود اقدامات بسیار سنگینی انجام داده اند – نگه داشتن آنها در صندوق های امانات یا رمزگذاری در پرونده های گرافیکی. برخی از کاربران حتی با اطلاعات کلیدی خود خال کوبی کرده اند.

کیف پول کاغذی نوع خاصی از کیف پول آنلاین است. آنها توسط سیستم عامل های وب مانند BitAddress یا WalletGenerator تولید می شوند . این برنامه ها آدرس Bitcoin و کلیدهای خصوصی را ایجاد می کنند که می توانند چاپ شوند. CryptoHex کیف پول طول می کشد روند گام بیشتر است. این سرویس به جای چاپ اطلاعات اصلی روی یک قطعه کاغذ ، آنها را روی یک نوار فلزی می نویسد یا مشت می کند.

کیف پول های رومیزی گزینه دیگری است. ارتباط مستقیمی با اینترنت ندارند. با این وجود ویروس هایی وجود دارند که برای بازیابی اطلاعات این کیف پول ها طراحی شده اند ، بنابراین ممکن است به اندازه گزینه های بالا ایمن نباشند.

صرافی های ارز دیجیتال

بیشتر معاملات مربوط به ارزهای رمزپایه از طریق صرافی ارز دیجیتال انجام می شود . این سیستم عامل ها معمولاً از طریق یک مرورگر وب یا یک برنامه وب قابل دسترسی هستند و نیاز دارند که کاربران با استفاده از ارز فیات یا ارز رمزنگاری شده دیگر خرید و فروش کنند .

برخی از این صرافی ها بیمه FDIC را برای اولین 250،000 دلار سپرده گذاری شده یا به عنوان موجودی دلار ایالات متحده نگه می دارند ، درست مثل هر بانک

کارشناسان امنیت رمزنگاری به دو دلیل اصلی توصیه نمی کنند که دارایی ارز دیجیتال را در صرافی نگه دارید. اول ، اگر صرافی هک شود ، ممکن است دارایی خود را از دست بدهید. دوم ، صرافی ارزهای رمزنگاری شده شما را بر اساس نوع IOU نگه می  دارد. اگر به دلایلی صرافی تا شود ، ممکن است برای بازیابی دارایی خود متوسل نشوید.

اگرچه سرمایه گذاران باهوش در فضای ارزهای رمزپایه معمولاً دارایی های خود را پس از اتمام معامله به خارج از بستر مبادله منتقل می کنند ، اما با این وجود میزان لازم در این بورس درگیر است. به همین دلیل ، به سرمایه گذاران ارز رمزنگاری شده احتیاط می شود که هنگام تعیین صرافی مورد استفاده ، با دقت انتخاب کنند.

در بسیاری از موارد ، ارزهای دیجیتال معروف مانند بیت کوین ، اتر ، کاردانو و ریپل در طیف گسترده ای از صرافی های مختلف در دسترس هستند. این مبادلات از نظر ایمنی و امنیت همه یکسان نیستند. یک بیت از علت سعی و کوشش در بخشی از سرمایه گذار لازم است تا مطمئن شوید که آنها خطر غیر ضروری با عامل بر روی یک ارز ناامن اضافه کردن نه به روند معامله.

در مورد سایر ارزهای دیجیتال ، به ویژه آنهایی که محبوبیت کمتری دارند یا در صحنه جدیدتر دیده می شوند ، گزینه های مبادله ممکن است محدودتر باشند. در هر صورت ، اگر به نظر می رسد مبادله فاقد امنیت است ، بهتر است از آن اجتناب کنید.

سرمایه گذاری در ارزهای رمزپایه و پیشنهادات اولیه سکه (“ICOs”) بسیار خطرناک و سوداگرانه است و این مقاله توصیه Investopedia یا نویسنده برای سرمایه گذاری در ارزهای رمزپایه یا ICO نیست. از آنجا که وضعیت هر فرد منحصر به فرد است ، همیشه باید قبل از هرگونه تصمیم گیری مالی ، از یک متخصص واجد شرایط مشاوره شود. Investopedia هیچ صحبتی در مورد صحت یا به موقع بودن اطلاعات مندرج در اینجا ارائه نمی دهد. از زمان نوشتن این مقاله ، نویسنده مالک Bitcoin ، Ethereum ، Cardano و Ripple است.