آنچه در مورد آلت کوینها باید بدانید

آنچه در مورد آلت کوینها باید بدانید

 

3 - آنچه در مورد آلت کوینها باید بدانید

آلت کوین ها چیست؟

آلت کوین ها ارزهای دیجیتالی غیر از بیت کوین ( BTCUSD ) هستند. آنها ویژگی های مشترکی با بیت کوین دارند اما از جهات دیگر نیز متفاوت هستند. به عنوان مثال، برخی آلت کوین ها از مکانیزم اجماع متفاوتی برای تولید بلوک ها یا اعتبارسنجی تراکنش ها استفاده می کنند. یا با ارائه قابلیت های جدید یا اضافی، مانند قراردادهای هوشمند یا نوسان قیمت پایین، خود را از بیت کوین متمایز می کنند .

تا نوامبر 2021، بیش از 14000 ارز دیجیتال وجود دارد. طبق CoinMarketCap، بیت کوین و اتر به تنهایی نزدیک به 60 درصد از کل بازار ارزهای دیجیتال را در نوامبر 2021 تشکیل می دادند. 1 به اصطلاح آلت کوین بقیه را تشکیل می داد. از آنجایی که آنها اغلب از بیت کوین مشتق می شوند، حرکات قیمت آلت کوین تمایل به تقلید از مسیر بیت کوین دارد. با این حال، تحلیلگران می‌گویند بلوغ اکوسیستم‌های سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال و توسعه بازارهای جدید برای این سکه‌ها، تغییرات قیمت آلت‌کوین‌ها را مستقل از سیگنال‌های تجاری بیت‌کوین خواهد کرد.

کلمات کلیدی

 • واژه آلت کوین به همه ارزهای دیجیتال به غیر از بیت کوین اطلاق می شود.
 • تا نوامبر 2021، بیش از 14000 ارز دیجیتال وجود دارد. با توجه به CoinMarketCap، altcoins برای نزدیک به 60٪ از کل بازار cryptocurrency به در نوامبر 2021. اختصاص 1
 • برخی از انواع اصلی آلت‌کوین‌ها شامل ارزهای دیجیتال مبتنی بر استخراج، استیبل کوین‌ها، توکن‌های امنیتی و توکن‌های ابزار هستند.
 • آلت کوین‌ها ممکن است در آینده فقط شامل ارزهای دیجیتال مبتنی بر استخراج غیر از بیت‌کوین باشند، زیرا استفاده با فناوری همچنان در حال توسعه است.
 • سولانا و Binance سکه در میان بزرگترین altcoins توسط سرمایه بازار به عنوان نوامبر 2021. شد

آشنایی با آلت کوین ها

«آلت کوین» ترکیبی از دو کلمه «جایگزین» و «کوین» است و شامل همه جایگزین های بیت کوین می شود. چارچوب اصلی بیت کوین و آلت کوین ها مشابه است. بنابراین، آنها کد را به اشتراک می گذارند و مانند سیستم های همتا به همتا یا مانند یک رایانه غول پیکر که قادر به پردازش مقادیر زیادی داده و تراکنش ها به طور همزمان است، عمل می کنند. در برخی موارد، آلت‌کوین‌ها با تبدیل شدن به روشی ارزان برای تراکنش‌های دیجیتال، آرزوی تبدیل شدن به بیت‌کوین بعدی را دارند.

اما بین بیت کوین و آلت کوین ها نیز چندین تفاوت وجود دارد. بیت کوین یکی از اولین تکرارهای یک ارز دیجیتال است و فلسفه و طراحی آن معیاری برای توسعه سایر سکه ها است. با این حال، اجرای آن دارای کاستی های متعددی است. به عنوان مثال، اثبات کار (PoW) – مکانیزم اجماع مورد استفاده برای ایجاد بلوک ها – انرژی بر و زمان بر است. قابلیت های قرارداد هوشمند بیت کوین نیز محدود است.

پس از معرفی آن در سال 2009، بیت کوین اولین کاربرد گسترده اثبات کار (PoW) شد. 2 PoW اساس بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر را نیز تشکیل می دهد و امکان اجماع امن و غیرمتمرکز را فراهم می کند.

آلت کوین ها برای ایجاد مزیت رقابتی، محدودیت های درک شده بیت کوین را بهبود می بخشند. چندین آلتکوین از روش اجماع اثبات سهام (PoS) برای به حداقل رساندن مصرف انرژی و زمان لازم برای ایجاد بلاک ها و اعتبارسنجی تراکنش های جدید استفاده می کنند.

به عنوان مثال، اتر ، دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان از نظر ارزش بازار ، به عنوان گاز (یا پرداخت هزینه های تراکنش) در قراردادهای هوشمند در بلاک چین اتریوم استفاده می شود. همانطور که راه اندازی بسیار مورد انتظار اتریوم 2.0 نشان داد، آلت کوین ها عموماً به انتقادات سنتی بیت کوین مانند مقیاس پذیری و پایداری می پردازند. 3

آلت کوین ها با متمایز کردن خود از بیت کوین به این شیوه، بازاری برای خود ایجاد کرده اند. این به نوبه خود سرمایه گذارانی را جذب کرده است که پتانسیل را در آنها به عنوان جایگزینی برای بیت کوین می بینند. سرمایه‌گذاران انتظار دارند که با جذب آلت‌کوین‌ها و جذب کاربران بیشتر و افزایش قیمت، سود ببرند.

آلت کوین ها چیست؟

انواع آلت کوین ها

آلت کوین ها بسته به عملکرد و مکانیسم های اجماع، طعم ها و دسته بندی های مختلفی دارند. در اینجا خلاصه ای کوتاه از برخی از موارد مهمتر آورده شده است:

ممکن است یک آلتکوین در بیش از یک دسته قرار گیرد.

مبتنی بر معدن

همانطور که از نام آنها مشخص است، آلت کوین های مبتنی بر استخراج استخراج می شوند. اکثر آلتکوین های مبتنی بر استخراج از PoW استفاده می کنند، روشی که توسط آن سیستم ها با حل مشکلات دشوار برای ایجاد بلوک ها، سکه های جدید تولید می کنند. نمونه‌هایی از آلت‌کوین‌های مبتنی بر استخراج عبارتند از Litecoin ، Monero ، و ZCash . اکثر آلتکوین های برتر در اوایل سال 2020 در دسته ماینینگ قرار گرفتند . جایگزین آلت کوین‌های مبتنی بر ماینینگ، از پیش طراحی شده و اغلب بخشی از یک پیشنهاد اولیه سکه (ICO) است. چنین سکه‌هایی از طریق الگوریتم تولید نمی‌شوند، بلکه قبل از اینکه در بازارهای ارزهای دیجیتال فهرست شوند، توزیع می‌شوند. یکی از نمونه‌های سکه پیش‌فرض، XRP ریپل است .

استیبل کوین ها

تجارت و استفاده از ارزهای دیجیتال از زمان عرضه با نوسانات مشخص شده است. هدف استیبل‌کوین‌ها کاهش این نوسانات کلی با پیوند دادن ارزش خود به سبدی از کالاها، مانند ارزهای فیات ، فلزات گرانبها، یا سایر ارزهای دیجیتال است. این سبد به‌عنوان ذخیره‌ای برای بازخرید دارندگان در صورت شکست ارز دیجیتال یا با مشکل مواجه می‌شود. نوسانات قیمت برای استیبل کوین ها نباید از محدوده باریکی فراتر رود.

stablecoins قابل توجه عبارتند از تتر است USDT ، DAI MakerDAO، و USD سکه (USDC). در ماه مارس 2021، پردازش پرداخت غول شرکت ویزا ( V ) اعلام کرد که آن را شروع حل و فصل برخی از معاملات در شبکه های خود در USDC بر Ethereum بلاکچین ، با قصد دارد ظرفیت حل و فصل stablecoin بیشتر بعد از آن در 2021.

توکن های امنیتی

توکن های امنیتی مشابه اوراق بهاداری هستند که در بازارهای سهام معامله می شوند با این تفاوت که منشأ دیجیتالی دارند. توکن‌های امنیتی شبیه سهام سنتی هستند و اغلب به صاحبان سهام به شکل مالکیت یا پرداخت سود سهام وعده می‌دهند. چشم انداز افزایش قیمت برای چنین توکن هایی یک جاذبه بزرگ برای سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در آنها است.

در سال 2021، شرکت کیف پول بیت کوین Exodus یک پیشنهاد توکن Reg A+ واجد شرایط کمیسیون بورس و اوراق بهادار را با موفقیت تکمیل کرد و 75 میلیون دلار سهام عادی را برای تبدیل به توکن در بلاک چین Algorand فروخت. 5 این یک رویداد تاریخی است زیرا این اولین اوراق بهادار دارایی دیجیتال است که سهام را در یک شرکت صادرکننده مستقر در ایالات متحده ارائه می دهد.

آنچه در مورد آلت کوینها باید بدانید

سکه های میم

همانطور که از نام آنها پیداست، میم کوین ها از یک شوخی یا برداشتی احمقانه از سایر ارزهای رمزنگاری معروف الهام گرفته شده اند. آن‌ها معمولاً در مدت زمان کوتاهی محبوبیت پیدا می‌کنند، که اغلب به‌صورت آنلاین توسط اینفلوئنسرهای برجسته ارزهای دیجیتال و سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی که تلاش می‌کنند از دستاوردهای کوتاه‌مدت بهره‌برداری کنند، تبلیغ می‌شوند.

به عنوان مثال، ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت تسلا، شرکت ( TSLA ) و علاقه‌مند به ارزهای دیجیتال، به طور مرتب توییت‌های رمزآلودی درباره سکه‌های میم پیشرو Dogecoin ( DOGEUSD ) و Shiba Inu ارسال می‌کند که اغلب قیمت‌های آن‌ها را به میزان قابل توجهی تغییر می‌دهد. در اکتبر 2021، پس از اینکه ماسک تصویری از حیوان خانگی خود فلوکی، توله سگ شیبا اینو، در تسلا را توییت کرد، شیبا در یک دوره 24 ساعته 91 درصد افزایش یافت. 6 بسیاری از افزایش شدید این آلت‌کوین‌های خاص در ماه‌های آوریل و مه 2021 به‌عنوان «فصل سکه‌های میم» یاد می‌کنند که صدها مورد از این ارزهای دیجیتال بر اساس حدس و گمان‌های خالص، درصد سود زیادی را به ثبت رسانده‌اند .

عرضه اولیه سکه (ICO) معادل صنعت ارزهای دیجیتال با عرضه اولیه عمومی (IPO) است. شرکتی که به دنبال جمع آوری پول برای ایجاد یک سکه، اپلیکیشن یا سرویس جدید است، یک ICO را به عنوان راهی برای جمع آوری سرمایه راه اندازی می کند.

توکن های کاربردی

توکن های Utility برای ارائه خدمات در یک شبکه استفاده می شوند. به عنوان مثال، ممکن است از آنها برای خرید خدمات، پرداخت هزینه های شبکه یا بازخرید پاداش استفاده شود. برخلاف توکن‌های امنیتی، توکن‌های ابزار سود سهام پرداخت نمی‌کنند یا در سهام مالکیت شرکت نمی‌کنند. Filecoin، که برای خرید فضای ذخیره سازی در شبکه استفاده می شود، نمونه ای از توکن های کاربردی است.

آیا آلت کوین ها سرمایه گذاری خوبی هستند؟

بازار آلتکوین ها در حال ظهور است. این یک جفت نابرابر است. تعداد آلت‌کوین‌های فهرست‌شده در بازارهای ارزهای دیجیتال در دهه گذشته به سرعت افزایش یافته است و سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی را به خود جذب کرده است که به شدت بر روی تغییرات قیمت خود شرط‌بندی می‌کنند تا سودهای کوتاه‌مدت جمع کنند. اما چنین سرمایه گذارانی سرمایه لازم برای تولید نقدینگی کافی در بازار را ندارند. بازارهای نازک و فقدان مقررات باعث نوسانات نقره ای در ارزش گذاری آلت کوین می شود.

مورد اتر اتریوم را در نظر بگیرید که در 12 ژانویه 2018 به اوج قبلی خود یعنی 1299.95 دلار رسید. تنها چند هفته بعد، به 597.36 دلار کاهش یافت و در پایان سال، قیمت اتر به 89.52 دلار سقوط کرد. با این حال، آلتکوین تنها دو سال بعد در نوامبر سال 2021 به قیمت‌های رکورد بالای 4750 دلار رسید. معاملات زمان‌بندی شده می‌توانند سود سرشاری را برای معامله‌گران فراهم کنند.

اما یک مشکل وجود دارد. بازارهای ارزهای دیجیتال هنوز به بلوغ نرسیده اند. علیرغم چندین تلاش، هیچ معیار یا معیار سرمایه گذاری تعریف شده ای برای ارزیابی ارزهای دیجیتال وجود ندارد. در بیشتر موارد، بازار آلت کوین توسط گمانه زنی هدایت می شود. چندین مورد از ارزهای دیجیتال مرده، آنهایی که نتوانستند کشش کافی به دست آورند یا به سادگی پس از جمع آوری پول سرمایه گذاران ناپدید شدند، وجود دارد.

بنابراین، بازار آلت‌کوین برای سرمایه‌گذارانی است که می‌خواهند ریسک بزرگ فعالیت در یک بازار غیرقابل تنظیم و نوظهور را که مستعد نوسان است، بپذیرند. آنها همچنین باید بتوانند استرس ناشی از نوسانات قیمت را کنترل کنند . برای چنین سرمایه‌گذارانی، بازارهای ارزهای دیجیتال می‌توانند بازدهی عالی ارائه دهند.

آنچه در مورد آلت کوینها باید بدانید

طرفداران

 • آلت‌کوین‌ها «نسخه‌های بهتر» بیت‌کوین هستند زیرا هدف آن‌ها رفع کاستی‌های ارز دیجیتال است.
 • آلت کوین ها، مانند استیبل کوین ها، به طور بالقوه می توانند وعده اصلی بیت کوین را مبنی بر رسانه ای برای تراکنش های روزانه محقق کنند.
 • برخی از آلتکوین‌ها، مانند اتر اتریوم و کاردانو ADA، قبلاً در بین موسسات اصلی مورد توجه قرار گرفته‌اند و در نتیجه ارزش‌گذاری بالایی دارند.
 • سرمایه گذاران می توانند از بین طیف گسترده ای از آلتکوین ها که عملکردهای مختلفی را در اقتصاد کریپتو انجام می دهند، انتخاب کنند.

منفی

 • آلت کوین ها در مقایسه با بیت کوین بازار سرمایه گذاری کوچک تری دارند. از نوامبر 2021، بیت کوین حدود 42 درصد از کل بازار ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص داده است.
 • فقدان مقررات و معیارهای تعریف شده برای سرمایه گذاری به این معنی است که بازار آلت کوین با سرمایه گذاران کمتر و نقدینگی ضعیف مشخص می شود. در نتیجه، قیمت‌های آن‌ها در مقایسه با بیت‌کوین بی‌ثبات‌تر است.
 • تمایز بین آلتکوین های مختلف و موارد استفاده مربوط به آنها همیشه آسان نیست و تصمیمات سرمایه گذاری را دشوارتر و گیج کننده تر می کند.
 • چندین آلتکوین «مرده» وجود دارد که در نهایت منجر به کاهش دلار سرمایه‌گذاران شد.

آینده آلت کوین ها

بحث در مورد آینده آلتکوین ها و در واقع ارزهای دیجیتال در شرایطی که منجر به صدور یک دلار فدرال در قرن نوزدهم شد، سابقه ای دارد. در آن زمان، اشکال و انواع مختلفی از ارزهای محلی در ایالات متحده در گردش بود. هر کدام ویژگی های منحصر به فردی داشتند و توسط سازهای متفاوتی پشتیبانی می شدند. به عنوان مثال، گواهی های طلا توسط سپرده های طلا در خزانه داری پشتیبانی می شد. اسکناس های ایالات متحده برای تأمین مالی جنگ داخلی مورد حمایت دولت قرار گرفت.

بانک های محلی نیز ارز خود را منتشر می کردند که در برخی موارد با پشتوانه ذخایر ساختگی پشتیبانی می شد. این تعدد ارزها و ابزارهای مالی به موازات وضعیت فعلی در بازارهای آلتکوین است. امروزه هزاران آلتکوین در بازارها موجود است که هر کدام ادعا می کنند هدف و بازار متفاوتی را ارائه می کنند.

بعید است که وضعیت فعلی در بازارهای آلتکوین به یک ارز دیجیتال واحد تبدیل شود. اما همچنین این احتمال وجود دارد که اکثریت بیش از 1800 آلتکوین فهرست شده در بازارهای رمزنگاری زنده نمانند. بازار آلت‌کوین‌ها حول مجموعه‌ای از آلت‌کوین‌ها – آنهایی که دارای کاربرد و موارد استفاده قوی هستند – که بر بازارها تسلط خواهند داشت، ادغام می‌شود.

برای سرمایه گذارانی که به دنبال تنوع در بازارهای رمزنگاری هستند، آلت کوین ها روشی ارزان برای گسترش افق های خود فراتر از بیت کوین هستند. افزایش‌ها در بازارهای ارزهای دیجیتال بازدهی چند برابر بازدهی تولید شده توسط بیت‌کوین را ایجاد کرده‌اند. اما ریسک‌هایی در سرمایه‌گذاری آلت‌کوین وجود دارد که یکی از مهم‌ترین آنها عدم وجود مقررات است. بلوغ بازارهای ارزهای دیجیتال احتمالاً پیچیدگی و سرمایه بیشتری را به صنعت وارد می کند و راه را برای مقررات و نوسانات کمتر هموار می کند.

سرمایه گذارانی که به دنبال تنوع در بازارهای رمزنگاری هستند، باید آلت کوین ها را بررسی کنند و بازدهی را که اغلب چند برابر بیت کوین است، تولید کنند.

آنچه در مورد آلت کوینها باید بدانید

 

آلت کوین چیست؟

واژه آلت کوین به ارزهای دیجیتال غیر از بیت کوین (و گاهی اوقات غیر از اتر) نیز اشاره دارد. چنین سکه هایی با گسترش قابلیت های خود و رفع کاستی های خود، خود را از بیت کوین متمایز می کنند.

هزینه آلت کوین چقدر است؟

آلت کوین ها محدوده قیمتی بسیار وسیعی از چند سنت تا هزاران دلار دارند. به عنوان مثال، در نوامبر 2021، اتریوم در حدود 4500 دلار معامله می شد، در حالی که XRP ریپل، ششمین ارز دیجیتال ارزشمند، با قیمت 1.10 دلار معامله می شد.

کدام آلت کوین بهترین سرمایه گذاری است؟

بر اساس ارزش بازار، اتر بزرگترین و معتبرترین آلتکوین است. 7 قابلیت‌های قرارداد هوشمند آن موارد استفاده ثابت شده است، و بخشی از اتریوم است، که مسلماً یکی از پیچیده‌ترین پلتفرم‌های بلاک چین در زمان‌های اخیر است.

آیا آلت کوین ها سرمایه گذاری خوبی هستند؟

آلت کوین ها بسیاری از ریسک های سرمایه گذاری مشابه مرتبط با بیت کوین را دارند. علاوه بر این، بسیاری از altcoins کوچک هستند غیرنقدی . اما آلت کوین های معتبر مانند اتر و XRP رقبای بیت کوین هستند.

خط پایین

آلت کوین ها جایگزین خوبی برای سرمایه گذاران بازار ارزهای دیجیتال هستند که علاقه مند به تنوع بخشیدن به سبدهای خود هستند. اگرچه برخی از آنها، مانند اتر اتریوم، با نام قابل تشخیص هستند، اما اکثریت بیش از 10000 آلتکوین موجود در آنجا هنوز باید نشانی از خود بر جای بگذارند. آلت کوین ها نماینده پتانسیل ارزهای دیجیتال برای تغییر شکل امور مالی مدرن هستند. اما سرمایه گذاران باید قبل از سرمایه گذاری در آنها تحقیقات خود را انجام دهند. خطرات مرتبط با آلتکوین ها مشابه یا – در برخی موارد – بیشتر از ریسک های سرمایه گذاری بیت کوین است.