نگاهی بر پیکاپ وانت الکتریکی 

شرکت جنرال موتورز یکی از معتبرترین و پیشروترین شرکت ها در عرصه طراحی و ساخت انواع خودروها بویژه خودروهای الکتریکی می باشد.
پیکاپ وانت یکی از خودرو های الکتریکی طراحی شده توسط جنرال موتورز است که قرار است در آینده ای نزدیک تولید شده و راهی بازار شود. این ماشین الکتریکی منحصر به فرد ساختاری و ابعادی شبیه به GMC دارد و قرار است تا با مارک شورولت تولید شود.
چراغ های ال ای دی این پیکاپ به صورت باریک و اسپرت با یک نوار به هم متصل شده است که ظاهری جدیدی نسبت به دیگر خودروهای GMC به این ماشین الکتریکی داده است.
در قسمت داخلی خودرو یک نمایشگر لمسی بزرگ طراحی شده که اطلاعات مکانی، آب و هوا و .... را در اختیار کاربران می گذارد و همچنین مجهز به سیستم سرگرمی، دستیار صوتی، سیستم رانندگی خودران(سوپرکروز) می باشد.
بر اساس طراحی این مدل انتظار می رود که پیکاپ وانت الکتریکی ۸۰۰ اسب بخار نیرو، ۹۸۰۰ پوند فوت گشتاور، ۳ موتور الکتریکی داشته باشد و شتاب صفر تا صد آن حدود ۴ ثانیه باشد.
پیکاپ وانت الکتریکی یک طراحی جدید از نسل خودروهای الکتریکی است که در بازار های جهانی رقبای سرسختی همچون سایبرتراک، نیکولا بجر و ... را در کنار خود مشاهده می کند.

نویسنده 

سید صالح فتوحی