مصرف کاکائو راه حلی برای کاهش وزن 

کاکائو یک از محصولات پلانتیشن و پرطرفدار است که اکثرا در کشورهای آمریکای لاتین و آفریقا همچون برزیل، جامائیکا و... کشت و پرورش داده می شود.
از کاکائو خام فراوردهای های متنوعی همچون شکلات ها، پودر و... تولید می شود که هر کدام خواص مربوط به خود را دارا می باشند. محققان دانشگاه پنسیلوانیا در تحقیقات خود متوجه شدند  مصرف مواد غذایی که دارای کاکائو می باشد برای کاهش وزن بسیار کمک کننده است.
این محققان برای مدت هشت هفته مواد غذایی دارای کاکائو را به موش های آزمایشگاهی که مبتلا به چاقی بودند تزریق کردند و متوجه شدند که کاکائو به میزان قابل توجهی چربی کبد موش های چاق را کاهش داده است.
محققان دانشگاه پنسیلوانیا بیان می کنند که مصرف کاکائو  افراد را از ابتلا به بیماریهای قلبی، سرطان، زوال عقل و سکته مغزی تا حد زیادی مصون می دارد.
مصرف کاکائو مانع از عضم چربی ها و کربوهیدرات شده و به دین گونه در کاهش وزن بسیار مفید می باشد. کاکائو سرشار از فیبر، آهن و مواد شیمیایی مغذی می باشد.
توصیه می شود برای کاهش وزن باید شکلات های تلخ، ساده و با قند کم مصرف شوند و این نوع شکلات های کاکائویی می توانند جایگزین کیک ها و شیرینی ها شوند که مقدار زیادی کربوهیدرات و چربی دارند البته در مصرف کاکائو باید اعتدال رعایت شود و افراد چاق برای کاهش وزن در کنار مصرف کاکائو باید حتما ورزش بکنند تا مثمر ثمر واقع شود.