داشبورد بانک مرکزی را معرفی می کنیم
 

Image for post
Image for post


شورای جهانی طلا داشبورد بانک مرکزی را راه اندازی می کند، قیمت طلا ابزاری مبتنی بر وب که امکان مقایسه ذخایر طلای بانک مرکزی در مناطق مختلف، سطح درآمد، ترتیبات ارزی و سایر شاخص های کمی و کیفی را فراهم می کند.
داشبورد بانک مرکزی این امکان را برای کاربران فراهم می کند تا روند موجودی ذخایر طلا و ارز را در بسیاری از نقاط برتر تجسم کنند. داشبورد با پشتیبانی از یک سیستم فیلتر بصری، به کاربران این امکان را می دهد که به سرعت داده های ذخیره طلا را بین همتایان بانک مرکزی که یک یا چند ویژگی مشترک دارند، بازیابی و مقایسه کنند. این گزینه را در اختیار کاربران قرار می دهد:
برای تجسم روند ذخایر طلا و ارز بانک مرکزی بین دوره های زمانی سه ماهه و سالانه را انتخاب کنید
انتخاب کنید که داده‌ها در یک نقطه زمانی ثابت (عکس فوری)، در یک دوره زمانی (محدوده تاریخ)، یا در دو نقطه زمانی مختلف (مقایسه تاریخ‌ها) نمایش داده شوند. قیمت لحظه ای طلا
ذخایر طلا را بین گروه‌های مختلف بانک‌های مرکزی که بر اساس پارامترهای تعریف‌شده توسط کاربر انتخاب شده‌اند، مقایسه کنید
با استفاده از افسانه نمودار پویا، کشورها را از مقایسه اضافه یا حذف کنید.
در هسته خود، عملکرد اصلی داشبورد بانک مرکزی ارائه یک راه آسان برای کاربران برای بازیابی اطلاعات ذخیره طلا در مورد گروه منتخبی از همتایان بانک مرکزی است. کاربر می تواند انتخاب خود را با استفاده از عملگرهای منطقی AND/OR انتخاب کند. اپراتور AND فهرستی از بانک های مرکزی را برمی گرداند که معیارهای دو یا چند پرس و جو را برآورده می کنند. به عنوان مثال، استفاده از اپراتور AND برای کشورهایی که دارای ویژگی درآمد بالا هستند، همانطور که توسط بانک جهانی تعریف شده است، و در خاورمیانه و شمال آفریقا واقع شده اند، بانک های مرکزی عربستان سعودی، قطر، امارات متحده عربی و سایرین را برمی گرداند. . در مقابل، اپراتور OR را می‌توان در جایی استفاده کرد که کاربر فهرست ترکیبی از بانک‌های مرکزی را می‌خواهد که ویژگی‌های مشترک دارند - برای مثال، در دو منطقه. در مثال زیر، با استفاده از اپراتور OR، آسیای شرقی و آسیای جنوب شرقی داده‌های بانک‌های واقع در هر دو منطقه را برمی‌گردانند: چین، ژاپن، سنگاپور، مالزی و غیره. سایت طلا
و یا مثالها:
داشبورد با مجموعه ای از فیلترهای از پیش تعریف شده ارائه می شود تا تطبیق پذیری سیستم فیلتر را به نمایش بگذارد و روندهای موجود در ذخایر طلای بانک مرکزی را برجسته کند. چهار فیلتر از پیش تعریف شده عبارتند از:
اقتصادهایی با سطح ذخایر بالا
این فیلتر کشورهایی را که دارای ذخایر ارزی بالاتر از سطح مورد نیاز برای مقاصد احتیاطی هستند، نشان می‌دهد که توسط متریک ARA EM صندوق بین‌المللی پول نشان داده شده است. معیار IMF ARA یک شاخص جامع برای کفایت سرمایه است. به عنوان یک قاعده کلی، ذخایر 100 تا 150 درصد از متریک ARA EM کافی در نظر گرفته می شود. کشورهای تولید کننده نفت و طلا از این مقایسه مستثنی شده اند زیرا ملاحظات مدیریت ذخایر آنها می تواند با سایر کشورهای جهان متفاوت باشد.


رژیم های نرخ ارز شناور و شناور آزاد


این نشان دهنده کشورهایی است که از ترتیبات نرخ ارز شناور یا شناور آزاد استفاده می کنند. این کشورها معمولاً ذخایر کمتری را به عنوان درصدی از تولید ناخالص داخلی و به نسبت طلای بیشتری را به عنوان درصدی از کل ذخایر خود در اختیار دارند. از آنجایی که کشورهای اروپای غربی دارای ذخایر بزرگ میراث طلا هستند، از مقایسه مستثنی شده اند. کشورهای تولیدکننده طلا این پتانسیل را دارند که ذخایر ذخایر خود را از طریق خرید داخلی طلا با استفاده از ارزهای محلی تقویت کنند و بنابراین آنها نیز مستثنی هستند. طلا آنلاین
اقتصادهای صادرات محور در آسیا
اینها اقتصادهای با درآمد متوسط ​​رو به بالا در آسیا با ذخایر ارزی انباشته شده هستند که بیش از سه ماه واردات دارند. چنین اقتصادهایی معمولاً صادرات محور هستند و دارای ذخایر ارزی بزرگی هستند که در یک دوره زمانی طولانی انباشته شده است. این گروه بدون احتساب اقتصادهای آسیایی تولیدکننده طلا، کمترین میزان طلا را به عنوان درصد ذخایر در مقایسه با سایر مناطق در اختیار دارند.
کمربند و جاده اقتصادهای آسیای مرکزی
این اقتصادهای آسیای مرکزی امضاکنندگان طرح کمربند و جاده چین هستند. به عنوان یک گروه، این کشورها ارتباطات قوی با چین دارند، چه از طریق صادرات یا پیوندهای FDI. برخی از آنها نیز تولیدکنندگان طلا با ذخایر بزرگ طلا هستند. در مقایسه با سایر مناطق، آنها بیشترین مقدار متوسط ​​طلا را به عنوان درصدی از کل ذخایر دارند.
داشبورد بانک مرکزی پس از گفتگو با بانک‌های مرکزی نشان داد که تمایل به تعیین ذخایر طلای همتایان اقتصادی دارند. این اطلاعات یک جزء حیاتی در هر فرآیند تصمیم گیری مدیریت ذخایر طلا است و داشبورد با هدف ارائه یک رویکرد تحلیل مقایسه ای برای کمک به اطلاع رسانی به بانک های مرکزی در مورد سطح بهینه ذخایر طلای خود بر اساس همتایان اقتصادی است. مقایسه اقتصادی کشورها با استفاده از سه دسته کلی: جغرافیایی، کیفی و کمی تسهیل می شود.
جغرافیا ویژگی های این امکان را به کاربران می دهد تا از طریق انتخاب کشورها به صورت فردی یا منطقه ای، زیرمجموعه ای از بانک های مرکزی ایجاد کنند. کشورهای یک منطقه ممکن است سیستم های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی مشابهی داشته باشند که به شباهت هایی در اهداف مدیریت ذخایر از جمله اهداف مربوط به خرید طلا تبدیل می شود. قیمت زنده
ویژگی های کیفی، مقایسه ذخایر طلای بانک مرکزی را فراتر از جغرافیا گسترش می دهد. شاخص‌های این دسته به کاربران این امکان را می‌دهند که کشورها را بر اساس سطح درآمد، ترتیبات نرخ ارز، سیاست‌های پولی و سایر ویژگی‌ها، از جمله اینکه آیا آنها تولیدکننده طلا یا نفت هستند، مرتب کنند.
شاخص های کمی عمدتاً به نسبت کفایت سرمایه کشورها نگاه می کنند. چندین معیار مرسوم برای اندازه‌گیری کفایت ذخایر استفاده می‌شود و داشبورد پنج معیار از جمله معیار ARA صندوق بین‌المللی پول را بررسی می‌کند که یک شاخص جامع برای کفایت سرمایه است. نسبت‌های کفایت سرمایه در نظر گرفته شده‌اند، زیرا می‌توانند کشورهایی را با سطح ذخایر بالایی شناسایی کنند.
در اینجا می توانید به داشبورد بانک مرکزی دسترسی داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر در مورد داشبورد و آمار ماهانه و فصلی ذخیره طلای بانک مرکزی، لطفاً به Goldhub.com مراجعه کنید.

منبع:

https://talakar.com/tag/%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D8%B2%D9%86%D8%AF%D9%87/