5 تفاوت بین اینورتر AC و غیر اینورتر AC

 


 

Image for post
Image for post


دهلی نو: آیا شما در مورد خرید AC جدید فکر می کنید اینورتر هایتک تا تابستان گرما را ضرب و شتم کنید؟ اگر بله، ممکن است بخواهید تفاوت های عمده ای بین دو گزینه موجود در بازار را بررسی کنید. این که آیا شما برای خانه های خود یا فضای تجاری می خواهید، بسیار مهم است که ویژگی های اینورتر AC و غیر اینورتر AC را مقایسه کنید.

ACS مصرف برق، و شما می توانید مبلغ قابل توجهی را در پرداخت صورتحساب برای واحد خنک کننده خود صرف کنید. بنابراین، هنگام انتخاب یک سیستم تهویه مطبوع باید انتخاب هوشمندانه ای را انتخاب کنید.

نه تنها این، بلکه شما همچنین باید سایر عوامل مهم را که به شما اینورتر هایتک کمک می کند انتخاب عاقلانه را در نظر بگیرید. اولین چیزی که باید تصمیم بگیرید این است که آیا انتخاب یک اینورتر AC یا غیر اینورتر AC را انتخاب کنید.

این نوشتن 5 تفاوت برتر بین اینورتر و غیر اینورتر AC را توضیح می دهد.


1. هزینه اینورتر و غیر اینورتر AC


هزینه شاید بخشی از آن است که تهویه مطبوع غیر اینورتر قهرمان خواهد بود زیرا آنها نسبتا ارزان تر از اینورتر AC هستند. اینورتر AC همراه با تکنولوژی انرژی کارآمد است و در عملیات هایی اینورتر هایتک که به مقدار واحدهای تهویه مطبوع اینورتر اضافه می شوند، نرمتر است.

حتی هزینه نصب اینورتر AC بسیار بیشتر از غیر اینورتر A [3] [4] C است. اما اگر شما قصد دارید از آن در بلند مدت استفاده کنید، با استفاده از یک نوع اینورتر، بر روی صورتحساب برق خود ذخیره خواهید کرد.
 


2. بهره وری انرژی و عملکرد


تفاوت کلیدی بین تهویه مطبوع اینورتر و غیر اینورتر راهی برای تنظیم درجه حرارت است. در AC اینورتر، کمپرسور به طور مداوم در قدرت کامل اجرا نمی شود، زیرا خنک سازی و گرمایش یک فرآیند اتوماتیک است.

این ویژگی باعث انرژی بیشتری می شود. در AC غیر اینورتر، کمپرسور اینورتر هایتک نمی تواند کنترل شود. این می تواند در هر زمان برای حفظ درجه حرارت در یک حد خاص، به طوری که آن را در ظرفیت کامل اجرا خواهد شد و یا در همه اجرا نخواهد شد.
 


3. فناوری در اینورتر و غیر اینورتر AC


اساسا، یک اینورتر یک دستگاه هوشمند است که می تواند جریان AC را به DC تغییر دهد و همچنین راه دیگری را نیز تغییر دهد. اینورتر می تواند درجه حرارت و سرعت موتور کمپرسور را با تنظیم منبع تغذیه تنظیم کند.

از سوی دیگر، غیر اینورتر AC در یک سطح ساده با تنظیم درجه حرارت در صورت لزوم کار می کند. این کنترل بیش از منبع تغذیه ندارد و کمپرسور آن دارای سرعت ثابت است.

4. سر و صدا اینورتر و غیر اینورتر AC
تهویه مطبوع اینورتر از قدرت کمتری استفاده می کند، بنابراین آنها بسیار آرام تر از غیر اینورتر AC هستند. ظرفیت گرمایش و خنک کننده آنها بسته به اتاق و دمای فضای باز متفاوت است. این اجتناب از روشن شدن و خاموش کردن به طور ناگهانی است. بنابراین، صدای بلند نخواهد بود.

از سوی دیگر، تهویه مطبوع غیر اینورتر ساخته شده است تا به طور خودکار فعال شود و هر بار که به دمای خاصی برسد خاموش شود. به این ترتیب، سر و صدا زیادی از واحد اینورتر ایجاد می کند.

5. عملکرد اینورتر و غیر اینورتر AC
یک تهویه مطبوع اینورتر بیشتر قابل انطباق است زیرا انعطاف پذیری سرعت کمپرسور را برای مدیریت جریان تنظیم می کند. هنگامی که شما AC را روشن می کنید، کمپرسور دستگاه با سرعت کامل اجرا می شود و بارها و بارها شروع نمی شود یا متوقف نخواهد شد.

AC غیر اینورتر معمولا بر روی سطح ثابت خنک کننده عمل می کند، اینورتر هایتک بسته به دمای اتاق. هنگامی که دمای اتاق به یک سطح مشخص می رسد، کمپرسور غیر اینورتر AC متوقف خواهد شد. هنگامی که دمای اتاق دوباره افزایش می یابد، دوباره شروع می شود.

افکار نهایی
هدف اصلی خرید AC این است که خانه یا دفتر خود را راحت نگه دارید تا ساکنان در طول گرما شدید. در حالی که اینورتر AC بهترین سرمایه گذاری و انتخاب مناسب است، AC غیر اینورتر توسط کسانی که از آن استفاده نمی کنند، ترجیح داده می شود.