چگونه کلم بروکلی را در یخچال نگهداری کنیم؟
 

کلم بروکلی یک سبزی لطیف خاص است که برای حفظ آن نیاز به توجه کامل ما دارد. نمایندگی تعمیر یخچال ال جی در اصفهان در واقع، شرایط نگهداری خاصی را می طلبد تا نچرخد و برای مصرف نامناسب شود. یک نکته خوب برای شما: به بهترین شکل در یخچال نگهداری می شود. اما پس از آن، ما هنوز باید بدانیم چگونه کلم بروکلی را به درستی در یخچال نگهداری کنیم؟ سپس در این مقاله تکنیک ها و نکاتی را کشف کنید که به شما امکان می دهد تا چند روز تمام طراوت آن را حفظ کنید.

Image for post
Image for post

چگونه کلم بروکلی را در یخچال نگهداری کنیم؟
 

یخچال بهترین مکان برای نگهداری کلم بروکلی و جلوگیری از پوسیدگی خیلی سریع آن است. با این حال، بسته به شکلی که کلم بروکلی در آن منجمد شده است، مدت زمان و نحوه نگهداری آن در یخچال متفاوت است. روش نگهداری صحیح بسته به پخته یا خام بودن کلم بروکلی را پیدا کنید:

کلم بروکلی خام را در یخچال نگهداری کنید
 

در یخچال بهترین راه برای جلوگیری از کپک زدن کلم بروکلی خام با حفظ بافت و طعم آن است، در واقع اگر در دمای اتاق بماند، رنگ سبز زیبای آن به سرعت زرد، نرم شده و به سرعت برای مصرف نامناسب می شود. در حالی که در فریزر قرار می گیرد، به دلیل دمای بسیار زیاد، فواید و بافت غذایی خود را از دست می دهد.

سپس، برای نگهداری صحیح کلم بروکلی خام در یخچال، سه روش کم و بیش موثر وجود دارد:

1 – کلم بروکلی تازه را بسته بندی کنید
روش اول این است که کلم بروکلی را در بسته بندی اصلی خود در یخچال قرار دهید، در یک کیسه قابل نفوذ یا با بسته بندی آن در یک دستمال کاغذی کمی مرطوب. در واقع، این امر به حفظ سلامت کلم بروکلی اجازه می دهد تا نفس بکشد و رطوبت مورد نیاز برای تازه ماندن را حفظ کند. در هر صورت، ما به شما توصیه نمی کنیم که آن را در بسته بندی هوا (کیسه یا ظرف پلاستیکی) قرار دهید زیرا کلم بروکلی قادر به تنفس نخواهد بود.

سپس آن را ترجیحا در کشوی سبزیجات یخچال قرار دهید. در واقع، بخشی از یخچال است که در آن میزان رطوبت بالاترین و دما بالاترین است (بین 6 تا 8 درجه سانتی گراد برای دمای 0 تا 4 درجه سانتی گراد در سایر قسمت های یخچال). از آنجایی که کلم بروکلی خام برای حفظ حداکثر طراوت به رطوبت نیاز دارد، اما دمای نگهداری بسیار پایین می تواند بر کیفیت طعم آن تأثیر بگذارد، به این ترتیب ماندگاری طولانی تر و طعم بهتر حفظ می شود.

این روش به شما این امکان را می دهد که کلم بروکلی خود را حدود 3 روز نگه دارید. البته بستگی به تازگی اولیه سبزی دارد. اگر از قبل شروع به زرد شدن یا نرم شدن کرده است، بهتر است ظرف 24 ساعت آن را مصرف کنید.

نکته: کلم بروکلی که گلچه های آن زرد می شود برای خوردن بی خطر است. از طرفی وقتی پخته شود طعم آن تلخ تر می شود. بنابراین، آن را به سرعت، خام بخورید یا قبل از پختن قسمت های زرد شده کلم بروکلی را بردارید.
2 – اجازه دهید ساقه کلم بروکلی در آب خیس بخورد
برای نگهداری کلم بروکلی خام خود در یخچال، می توانید انتهای ساقه را نیز کمی جدا کرده و مانند یک دسته گل در یک لیوان آب قرار دهید. مراقب باشید که قطعات در آب خیس نشوند. همچنین به یاد داشته باشید که هر روز آب را عوض کنید. این روش نگهداری اجازه می دهد تا کلم بروکلی را برای 3-7 روز تازه نگه دارید. باز هم، هر چه کلم بروکلی تازه تر باشد، مدت بیشتری در یخچال نگهداری می شود.

همچنین بخوانید : با کلم بروکلی چه ادویه ای بریزیم؟

3 – کلم بروکلی خام خرد شده را نگهداری کنید
کلم بروکلی خامی که خرد شده یا خرد شده باشد و فقط گلچه ها باقی بماند، زودتر فاسد می شوند. به همین دلیل به شما توصیه نمی کنیم که آن را به این شکل در یخچال نگهداری کنید. با این حال، اگر قبلاً آن را برش داده اید، در اینجا نحوه نگهداری کلم بروکلی خام برش داده شده است:

لقمه ها را با بخار پز خیلی کم خیس کنید و در کاغذ آشپزخانه بپیچید. همه چیز را در کشوی سبزیجات یخچال قرار دهید. اگر بطری اسپری ندارید، دسته گل های خشک شده را روی دستمال کاغذی کمی مرطوب قرار دهید.

مراقب باشید، کلم بروکلی را قبل از گذاشتن در یخچال خیس نکنید زیرا ممکن است کپک بزند. این روش به شما این امکان را می دهد که کلم بروکلی را بسته به تازگی آن حداکثر 1 تا 3 روز در یخچال نگهداری کنید.

4- توصیه های جهانی
در هر صورت، برای جلوگیری از تشکیل کپک روی گلچه های کلم بروکلی، از شستن آن قبل از قرار دادن در یخچال خودداری کنید یا در صورت لزوم آن را کاملا خشک کنید تا کمی مرطوب باشد اما نه