چگونه یخچال را یخ زدایی کنیم؟

به نظر می رسد یخچال های نسل جدید کم کم اتفاق فراستینگ نمایندگی تعمیرات سامسونگ اصفهان  را به صفحه های پسین تاریخ خواهند انداخت. اما متاسفانه، یخچال های قدیمی ما در خانه ما هنوز هم می توانند مات شوند. در صورتی که یخ به صورت برف است و با وجود تمیز کردن مرتب یخچال، مداوم شده است، تماس با خدمات فنی مجاز مفید است. یخ زدگی یا بارش برف گاه به گاه به دلیل باز و بسته شدن بیش از حد درب یخچال اتفاق می افتد و گاهی اوقات درب یخچال را باز می گذاریم و می توانیم اقدامات کوچکی برای مقابله با آن انجام دهیم، اما یخ زدن معمولی می تواند نشانه ای از وجود مشکل در یخچال شما باشد و این مشکل باعث نمی شود. رشد کرده و هزینه های زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت. ممکن است مفید باشد که در اسرع وقت با خدمات مجاز تماس بگیرید.

Image for post
Image for post

نحوه یخ زدایی یخچال

بیایید به دنبال پاسخی برای این سوال باشیم که چگونه یخ را در یخچال ذوب کنیم. اگر مشکل یخ زدگی یا برف فقط در قسمت یخچال یخچال شما باشد نه در قسمت فریزر عمیق، کار شما بسیار آسان است. زیرا یخ های اینجا را می توان خیلی راحت تر و در مدت زمان بسیار کوتاهی یخ زدایی کرد. همچنین، از آنجایی که محصولات یخچال فریزر نیستند، هنگام بیرون آوردن آنها در حین تمیز کردن، خطر یخ زدایی را متحمل نمی شوید. ساده ترین راه برای ذوب یخ این است که ابتدا یخچال را از برق بکشید و از آب سرکه استفاده کنید.

ابتدا یخچال خود را از برق بکشید. سپس همه چیز را از کمد بیرون بیاورید. مقداری سرکه را با آب مخلوط کنید. اگر این پاک کننده طبیعی و سالم را در خانه دارید، آن را در یک قوطی اسپری بریزید و آن را در سراسر یخچال اسپری کنید. حتما با شدت بیشتری بریزید، مخصوصاً روی ناحیه یخ. بعد از مدتی می بینید که یخ شروع به آب شدن کرده است. توصیه می کنیم برای تمیز کردن یخچال از مواد شیمیایی مانند مواد شوینده استفاده نکنید. مهم نیست چقدر آبکشی می کنید، مواد شیمیایی موجود در مواد شوینده در یخچال شما باقی می ماند. نفوذ آنها در غذای شما می تواند عواقب منفی برای سلامتی داشته باشد. به سرکه اعتماد کنید سرکه یک ضد عفونی کننده بسیار موثر است.

یخچال فریزر-چگونه یخ زدایی-1کمی صبر کنید یخ شروع به آب شدن می کند. اگر وقت دارید، توصیه می کنیم حتی اگر مشکل یخ زدگی وجود ندارد، این کار را همزمان برای محفظه فریزر خود انجام دهید. محصولات منجمد را با سینی در قسمت سرد داخل خانه در فریزر قرار دهید. آب سرکه را داخل فریزر عمیق خود بریزید، کمی صبر کنید، داخل فریزر خود را با پارچه مرطوب پاک کنید و دوباره مواد غذایی را داخل فریزر قرار دهید. همین کار را برای محفظه یخچال خود انجام دهید.

اگر یخ در فریزر عمیق نباشد، کار ما بسیار آسان است. در مورد یخ زدایی یخ در فریزر عمیق چطور؟ یخ زدایی یخ و برف در فریزر کمی دشوارتر از یخچال است. همانطور که قبلاً اشاره کردیم، در صورتی که مشکل عادی شده است، لازم است در اسرع وقت با سرویس تماس بگیرید. بعد از اینکه یخچال را از برق کشیدید، مقدار زیادی آب سرکه داخل فریزر عمیق خود بپاشید، مخصوصاً قسمت برفی که آن را خالی کرده اید. ساده ترین راه برای آب کردن یخ در فریزر استفاده از سرکه است. ممکن است لازم باشد نسبت سرکه را در این قسمت کمی بیشتر کنید. سپس تنها کاری که باید انجام دهید این است که صبر کنید. هرگز یخ را نتراشید. این یک عملیات بسیار خطرناک است. آب جوش را داخل یخچال خود نریزید. اما می توانید آب را در یک قابلمه کوچک بجوشانید و قابلمه را در فریزر خود قرار دهید. فراموش نکنید که در حین انجام این کار مطمئن شوید که دوشاخه شما قطع شده است.