چگونه یخچال خود را تعمیر کنم؟

چگونه متوجه می شوید که یخچال نمایندگی تعمیرات یخچال سامسونگ اصفهان دیگر کار نمی کند؟
هزینه تعمیر یخچال چقدر است؟
چگونه یخچالی را که خنک نمی شود یا دیگر خنک نمی شود تعمیر کنیم؟
نکاتی برای عیب یابی لوازم خانگی یخچالی
چرا یخچال من مدام صدا می دهد؟
اگر یخچالم نشتی داشت چه کار کنم؟
آب از داخل دستگاه من می آید
آب از بیرون دستگاه من می آید
چگونه متوجه می شوید که کمپرسور یخچال مرده است؟
خرابی، عیب یابی و تعمیر کلیه لوازم خانگی شما (فر، ماشین لباسشویی، فریزر، یخچال و ...)
یخچال شما خراب است و نمی دانید از کجا شروع کنید؟ نترسید، ما اینجا هستیم تا به شما در تشخیص خرابی دستگاه و تعمیر آن کمک کنیم. راهنمای گام به گام ما را دنبال کنید تا یخچال خود را در کمترین زمان تعمیر کنید.

در این مقاله به شما کمک می کنیم تا یخچال خود را که دچار مشکل خنک کننده، صدای مشکوک یا نشتی شده است، تعمیر کنید. ما به شما توضیح خواهیم داد که چگونه می توانید منشا خرابی دستگاه خود را پیدا کنید و چگونه آن را به سادگی تعمیر کنید.

هشدار: ایمنی شما و دیگران مهم است. قبل از هر گونه تعمیر، مطمئن شوید که دستگاه از جریان برق و منبع آب جدا شده است. همچنین پوشیدن دستکش، لباس‌های راحت و نزدیک و حذف جواهرات و لوازمی که ممکن است گیر کنند، توصیه می‌شود.

Image for post
Image for post

چگونه متوجه می شوید که یخچال دیگر کار نمی کند؟
 

عملکرد یک یخچال
به طور معمول، یخچال به روش زیر کار می کند: گاز مبرد یا مبرد در مدار حرکت می کند و در طول سفر حالت و دما تغییر می کند.

در اواپراتور، مبرد مایع است، اما زمانی که به کمپرسور می رود به گاز تبدیل می شود. بین کمپرسور و کندانسور، دمای گاز افزایش می‌یابد، سپس دوباره سرد می‌شود و به محض اینکه حرکت خود را به سمت شیر ​​انبساط آغاز کرد، دوباره به مایع تبدیل می‌شود. در نهایت دمای مبرد بین شیر انبساط و اواپراتور کاهش می‌یابد که باعث می‌شود سرما به یخچال وارد شود.

اگر یخچال من خنک نشد چه کنم؟
هزینه تعمیر یخچال چقدر است؟
همه چیز بستگی به شکستی دارد که با آن مواجه می شوید. بدون احتساب مداخله یک متخصص، اگر مشکل شما مربوط به یک قطعه عملیاتی مشترک (ترموستات، لولا، لامپ و غیره) باشد، باید بین 20 تا 50 یورو حساب کنید.

برای قطعات پلاستیکی (قفسه، بالکن، کشوی سبزیجات و غیره) بین 30 تا 70 یورو.

در نهایت اگر مشکل مهم تری مانند کمپرسور یا کارت الکترونیکی باشد، باید بین 200 تا 400 یورو حساب کرد.

از این رو اهمیت این است که ابتدا خودتان اولین تشخیص را انجام دهید و اقدام به تعمیر کنید.

چگونه یخچالی را که خنک نمی شود یا دیگر خنک نمی شود تعمیر کنیم؟
نکاتی برای عیب یابی لوازم خانگی یخچالی
وضعیت ترموستات را بررسی کنید
یک ترموستات
برای خرید ترموستات یخچال خود اینجا را کلیک کنید
آیا روی دمای صحیح تنظیم شده است؟ قسمت یخچال باید بین 0 تا 7 درجه سانتی گراد و قسمت انجماد بین 15- تا 20- درجه سانتی گراد تنظیم شود.
اگر تنظیمات دقیق ترموستات را می دانید، یک دماسنج را برای چند دقیقه داخل یخچال خود قرار دهید. اگر دمای نمایش داده شده روی دماسنج با تنظیمات شما متفاوت است، در نظر بگیرید که ترموستات معیوب است و باید تعویض شود.
اگر تنظیمات دقیق دستگاه خود را نمی دانید، ترموستات را جدا کرده و پیوستگی الکتریکی قطعه را با استفاده از یک مولتی متر بررسی کنید. اگر تداومی وجود ندارد، در نظر بگیرید که ترموستات معیوب است و باید تعویض شود.
کندانسور را با جاروبرقی از پشت یخچال تا آخر تمیز کنید. گرد و غباری که جمع می شود از گردش مناسب هوا که برای عملکرد صحیح دستگاه ضروری است جلوگیری می کند. در صورت نشت مبرد در کندانسور، با یک تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید تا تعمیرات را انجام دهد و دستگاه شما را با مبرد شارژ کند.
وضعیت فن ها یا فن های خنک کننده را بررسی کنید. در صورت خرابی یکی از این قسمت ها، این امر منجر به عدم خنک کننده می شود، یخچال به اندازه کافی سرد نمی شود تا مواد غذایی را به درستی نگهداری کند. آنها را تمیز کنید و اگر کافی نیست آنها را تعویض کنید.