چگونه داخل یخچال را تمیز کنم؟
 

مانند یخچال فریزر، فضای داخلی مهم ترین قسمت یخچال است. نمایندگی تعمیر یخچال دوو در اصفهان تمیز کردن آن باید با دقت خاصی انجام شود. چطوری این کار را انجام میدهی؟

برای شروع، همه چیز را از یخچال خارج کنید. یک فهرست کلی از محتویات: وضعیت و تاریخ انقضای غذا تهیه کنید. در مرحله بعد، شما باید قفسه ها، صفحات شیشه ای، تخته های در، توری ها و غیره را بردارید. اینها راحت تر در سینک شستشو می شوند. حالا یخچال را با خاموش کردن یخ‌زدایی کنید. با استفاده از یک کاردک چوبی، می توانید یخ زدگی را کنار بگذارید. یخ زدایی یخچال باعث افزایش طول عمر و بهینه سازی مصرف انرژی می شود.

بعد از این مرحله می توانید تمیز کردن واقعی را از داخل شروع کنید. در اینجا می توانید از محصولات مختلفی که در خانه هستند استفاده کنید.

اتاق

جوش شیرین
واضح است که جوش شیرین یکی از موثرترین محصولات برای تمیز کردن داخل یخچال است. عملیات به شرح زیر است. شما باید 03 قاشق غذاخوری جوش شیرین را در مقدار متناسبی آب داغ رقیق کنید. سپس آن را تمیز کرده و با یک پارچه تمیز بشویید. اگر لکه‌هایی وجود دارد که خیلی سرسخت هستند، جوش شیرین را مستقیماً روی اسفنج بمالید و آن را بمالید.

سرکه
سرکه همچنین یک ماده تمیز کننده بسیار موثر برای نگهداری یخچال است. مراحل بسیار ساده می باشند. در یک کاسه، سرکه سفید و آب داغ را مخلوط کنید. سپس یک اسفنج یا پارچه را به این محلول خیس کنید و داخل یخچال را تمیز کنید. لازم نیست آن را بشویید. می توانید به سادگی آن را با یک پارچه تمیز و خشک پاک کنید.

آب لیمو
ممکن است این سه ترفند مؤثرترین نباشد، اما یک ترفند طبیعی است که برای از بین بردن بوی بد یخچال شما مفید است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آب یک لیمو را روی یک اسفنج بریزید و سپس داخل دستگاه را به آرامی پاک کنید.

Image for post
Image for post

چگونه قالب را از یخچال تمیز کنم؟


زمانی که یخچال خود را برای مدت طولانی تمیز نکرده اید، قالب های ناخوشایندی را که برای خانواده شما ناخوشایند است، می کشد. برای رفع این مشکل، می توانید یک تمیز کردن خاص را انجام دهید. برای این کار به سرکه سفید، صابون سیاه، قوطی اسپری، جوش شیرین، اسفنج و کاسه شستشو نیاز دارید. ترفند ساده است:

شما محتویات را از یخچال خارج می کنید.
سرکه را داخل قوطی اسپری می ریزید.
سرکه را روی سطوح کثیف اسپری می کنید.
اجازه دهید سرکه به مدت 5 دقیقه عمل کند.
یک لیتر آب گرم را در سینک خود بریزید.
یک قاشق غذاخوری صابون سیاه و یک قاشق غذاخوری جوش شیرین اضافه کنید.
بعد از این تمرین همه چیز را با هم مخلوط کنید و اسفنج را در این مخلوط فرو کنید. سپس با اسفنج مرطوب روی لکه ها بروید تا تمیز شوند. سپس با آب شفاف بشویید.