چگونه بفهمیم کمپرسور یخچال مرده است؟
 

مدار یک واحد تبرید از یک کمپرسور، یک خازن یا کندانسور، نمایندگی تعمیرات یخچال اصفهان یک شیر انبساط و یک ترموستات تشکیل شده است. اما تامین دستگاه سرد با استفاده از گاز مبرد انجام می شود. علاوه بر این، این گاز مبرد عملکرد و تامین کمپرسور، یک واحد تهویه مطبوع یا یک موتور خنک کننده در یخچال فریزر را تضمین می کند. با گذشت زمان، یک یخچال نوشیدنی حرفه ای و یک فریزر، شاید در کمپرسور آن خراب می شود. با این حال، چگونه متوجه می شوید که کمپرسور یخچال مرده است؟ در این مقاله پاسخ ما به این مشکل و همچنین چند نکته برای تعویض کمپرسور یخچال را کشف کنید.

خرابی کمپرسور یخچال چیست؟
کمپرسور

کمپرسور یک محرک اصلی در یخچال است. با گاز مبرد کار می کند. کمپرسور برای حفظ مواد غذایی، سرما را در داخل یخچال تولید می کند. گاهی اوقات کمپرسور یخچال شما خراب می شود.

در اینجا 4 خرابی وجود دارد که ممکن است کمپرسور یخچال شما در حین استفاده با آن مواجه شود:

شستشوی مبرد
خرابی کمپرسور یخچال اغلب با شستشو با گاز مبرد مرتبط است. این مشکل زمانی رخ می دهد که گاز مبرد در حالت مایع در میل لنگ باشد. این باعث می شود که یک سوپرهیت بسیار کم در خازن ایجاد شود. از این رو، قسمت های متحرک کمپرسور به خوبی روغن کاری شده و باعث سفت شدن اجتناب ناپذیر می شود.

منبع تغذیه یا قطع اتصال
 

این خرابی اغلب در هنگام استارت و هنگامی که شدت الکتریکی زیاد است رخ می دهد. این به طور کلی به دلیل سفت شدن ضعیف سیم ها دقیقاً در بلوک ترمینال، عدم وجود فاز و غیره ایجاد می شود. این خرابی همچنین می تواند به دلیل سیم کشی معیوب سیم ها باشد، این به راه اندازی یخچال مرتبط است.

سکته مغزی مایع
2 نوع شات مایع وجود دارد. اولاً، اولین مورد مربوط به ورود گاز مبرد به حالت مایع است که مستقیماً در سطح دریچه های کمپرسورهای پیستونی یا مارپیچ های کمپرسورهای "اسکرول" است. سپس، دوم مربوط به روغن روان کننده است. به عنوان مثال، روغن روان کننده در خازن جمع می شود و به طور ناگهانی در هنگام راه اندازی به مقدار زیاد مهاجرت می کند.

Image for post
Image for post

خرابی به دلیل آلودگی مدار
این مشکل یکی از شایع ترین و منطقی ترین خرابی های کمپرسور یخچال است. در واقع، وجود غیرمنتظره رطوبت در مدارهای تبرید باعث خرابی های متعدد می شود. این به عنوان تغییر شکل صفحه مکش و تشکیل لجن و اکسیدها ظاهر می شود.

چگونه یک کمپرسور معیوب را تشخیص دهیم؟
 پنجره-یخچال-کمپرسور

کمپرسور موتوری است که تهویه مطبوع یخچال شما را تامین می کند. به همین ترتیب، مسئول فشار و توزیع مبرد است. بنابراین، اگر کمپرسور خراب شود، سیستم تهویه مطبوع تحت تأثیر قرار می گیرد.

در سطور زیر پاسخ ما را برای تشخیص خرابی کمپرسور معیوب کشف کنید.

دمایی بالاتر از حد معمول
هنگامی که دما تغییر می کند، ترموستات آن را نمایش می دهد. گرمای بیش از حد نشانه ای از خرابی کمپرسور است. بنابراین تهویه مطبوع بد خواهد بود یا متوقف می شود.

سطح سر و صدای بالا
سر و صدا نشانه دیگری از کار نکردن کمپرسور است. این صدا در حین کارکرد موتور شنیده می شود. بنابراین توصیه می شود به جای ادامه تعمیر کمپرسور تهویه مطبوع، آن را تعویض کنید.

کمپرسور و هر تسمه را به صورت دیداری یا مولتی متر بررسی کنید
مشکل کمپرسور تهویه مطبوع ممکن است به دلیل زنگ زدگی، آسیب فیزیکی یا نشت روغن باشد. با این حال، نشت روغن می تواند باعث سایش سریعتر و افزایش اصطکاک بین هر قسمت شود. همچنین، خرابی کمپرسور کولر گازی می تواند ناشی از ساییدگی یا ترک خوردن تسمه باشد. نشتی را با مولتی متر بررسی کنید.

کلاچ ثابت کمپرسور
کلاچ اجازه می دهد تا قرقره توسط انرژی موتور به حرکت درآید یا نه. چرخش آن ضروری است تا کمپرسور تهویه مطبوع به درستی کار کند.