چهار نکته برای تمیز کردن صحیح یخچال (و محافظت از سلامتی)


جیمی محمد و بنجامین لوک، ویرایش شده توسط تعمیر یخچال سامسونگ در اصفهان مانون برنارد 5:14 بعد از ظهر، 30 آوریل 2021
سالم بودن همچنین به معنای مراقبت از خانه است. جمعه، در برنامه بهداشتی "Sans rendez-vous" در اروپا 1، جیمی محمد و بنجامین لوک همه چیزهایی را که باید در مورد تمیز کردن، یخ زدایی و نگهداری یخچال خود بدانید توضیح می دهند.
یخچال یکی از عناصر اصلی خانه است. اما اغلب بخش بزرگ فراموش شده نظافت روزانه است. پس چند وقت یکبار باید تمیز بشه؟ چگونه باید ادامه داد؟ آیا انجام منظم آن ضروری است؟ Europe 1 بهترین توصیه را برای صیقل دادن یخچال به شما می دهد و توضیح می دهد که چرا این حرکت برای سلامتی شما ضروری است.

Image for post
Image for post

چرا باید یخچال خود را مرتب تمیز کنید؟
 

تمیز کردن یخچال ضروری است. اگر کثیف باشد منجر به تکثیر میکروب، باکتری و کپک می شود. این حتی می تواند علت سوء هاضمه یا مسمومیت غذایی باشد.

برای جلوگیری از این موارد شدید، تمیز کردن کامل هر دو هفته یکبار ضروری است. اگر وقتتان کم است، به هر حال نظافت ماهانه را انتخاب کنید.

یخچال خود را با چه محصولاتی تمیز کنید؟
 

توصیه اول، بهتر است محصولات خانگی مانند سفید کننده را که بیش از حد برای سلامتی مضر هستند فراموش کنید. به جای آن راه حل های طبیعی را انتخاب کنید. سرکه سفید سنتی با لیمو وجود دارد. قبل از مالیدن، 100 میلی لیتر سرکه و 100 میلی لیتر آب گرم را بشمارید تا یک پارچه خیس شود.

>> همه Sans rendez-vous را هر روز از ساعت 3 بعد از ظهر تا 4 بعد از ظهر در اروپا 1 و همچنین در پخش مجدد و پادکست در اینجا بیابید

نکته دیگر: سه قاشق غذاخوری جوش شیرین و 40 میلی لیتر آب گرم را مخلوط کنید. این فرمول بوها را از بین می برد. در نهایت، می توانید به سادگی از یک اسفنج و آب صابون استفاده کنید. در هر صورت فراموش نکنید که سطوح اسکراب شده را خوب بشویید و خشک کنید.

آیا اغلب نیاز به یخ زدایی یخچال دارید؟
یخچال خود را یخ زدایی کنید، اجباری است. یخچال با یخ در پایین عملکرد کمتری دارد. نگهداری مواد غذایی خطر تغییر دارد و بنابراین باکتری ها می توانند رشد کنند.

بعد از اینکه یخچال را خالی کردید و آن را از برق کشیدید، بگذارید یخ آب شود. برای سرعت بخشیدن به این فرآیند می توانید یک ظرف آب جوش داخل یخچال خود قرار دهید. بعد از این مرحله از یک کفگیر پلاستیکی یا چوبی برای جدا کردن لکه های یخ نرم استفاده کنید.

چگونه بعد از تمیز کردن یخچال خود را به درستی نگهداری کنیم؟
در سینی پایینی، حفاظت بین 6 تا 8 درجه است. میوه ها و سبزیجات خود را در اولویت قرار دهید. قسمت مرکزی یخچال که "منطقه تازه" نامیده می شود، برای باقی مانده و شیرینی ها در نظر گرفته شده است. بالاترین قسمت نیز سردترین قسمت (بین 0 تا 4 درجه) است. بنابراین برای تمام فاسد شدنی ترین مواد غذایی مانند گوشت، ماهی یا محصولات لبنی ایده آل است. در نهایت، در سطح در، می توانید کره، تخم مرغ و بطری ها را قرار دهید.

همچنین به یاد داشته باشید که دمای یخچال خود را کاملاً مرتب چک کنید، باید بین 1 تا 4 درجه باشد. این دما درست کمتر از حداقل دمای رشد سالمونلا است.