چرا یک سوم شرکت های انرژی به دنبال یکپارچگی و همکاری بیشتر هستند؟

تحقیقات جهانی جدید توسط IFS که از بیش از 600 تصمیم گیرنده ارشد اینورتر ال اس در شرکت های بزرگ انرژی انجام شده است، اولویت های متمرکز پروژه های تحول دیجیتال را نشان می دهد. کارول جانستون، معاون انرژی، خدمات و منابع در IFS، یافته‌ها را باز می‌کند و بینش خود را در مورد شش حوزه تجاری کلیدی ارائه می‌کند.

شرکت های انرژی تحت فشار به دنبال تحول دیجیتال هستند. بیش از سه از هر ده (31%) سازمان‌های نفت، گاز و آب و برق در سراسر جهان یکپارچگی و همکاری بیشتر در بین عملکردها را در میان دو محرک برتر برای پذیرش سیستم‌های نرم‌افزاری سازمانی ذکر می‌کنند، در حالی که 30٪ به مدیریت پروژه بهتر، 29٪ دارایی بهبود یافته اشاره می‌کنند. مدیریت چرخه عمر و 29 درصد بهبود بهره وری عملیاتی.

Image for post
Image for post

بیایید واضح بگوییم: سازمان ها به راحتی روی این موضوع سرمایه گذاری نمی کنند. هر کدام موارد تجاری یا فشارهایی را شناسایی کرده اند که سرمایه گذاری را تضمین می کند. تحقیقات ما نشان می‌دهد که یک سوم یا بیشتر از پاسخ‌دهندگان یک یا چند حوزه از شش حوزه را که احساس می‌کنند تحول دیجیتال تأثیر عمده‌ای بر کسب‌وکار خواهد داشت، برجسته می‌کنند. اینها هستند:

انرژی پایدار
مدل های جدید کسب و کار
استراتژی مدیریت دارایی
استراتژی تجربه مشتری
بهینه سازی منابع
مدیریت خدمات میدانی
یک سفر تحول دیجیتال در نهایت با نتیجه‌گیری تمام این موارد را لمس می‌کند، اما سازمان‌ها، البته، می‌خواهند اولین قدم‌های خود را اولویت‌بندی کنند.

انرژی تجدید پذیر
از نقطه نظر انرژی پایدار، تمرکز بر روی شبکه مدرن جدید است. عدم تمرکز و یک مدل شبکه دو طرفه پیچیدگی بیشتری را به همراه دارد. متعادل کردن شبکه در یک مدل یک طرفه، با تولید متمرکز و مصرف کنندگان در نقطه پایانی، به اندازه کافی سخت است. عدم وجود یک هاب و مدل پره ای نیازمند فناوری دیجیتال و ابزارهای جدید برای کنترل جریان هایی مانند سیستم های مدیریت منابع انرژی توزیع شده (DERMS) برای مدیریت پیچیدگی است.

سرویس دهی

وقتی به مدل‌های کسب‌وکار جدید نگاه می‌کنیم، یک شرکت خدماتی به طور سنتی در کار فروش یک کالا است. چه انرژی باشد و چه آب، یک معامله ساده است. کسب و کار زیرساخت ها و منابع را تامین می کند و مصرف کننده هزینه آن را می پردازد. اما این مدل‌های کسب‌وکار تاریخی در حال تغییر و انتقال به درآمدهای مبتنی بر خدمات هستند که نیازمند قابلیت‌ها و ذهنیت‌های عملیاتی جدید هستند. این به ابزارهای جدیدی برای کمک به بازاریابی آن خدمات، ارائه آنها، و ردیابی و رقابت با سایر رقبا در بخشی که مصرف کنندگان ناگهان انتخاب دارند، نیاز دارد. در اینجا، سرمایه‌گذاری در فناوری که روابط مشتری را مدیریت می‌کند و می‌تواند قراردادهای خدمات نوآورانه و انعطاف‌پذیر جدیدی را ارائه کند، بسیار مهم می‌شود.

مدیریت دارایی

چالش های تجاری پیرامون مدیریت دارایی بسیار جالب هستند. به عنوان قیاس، این کار کمی شبیه تلاش برای بازسازی یک هواپیما در حالی است که هنوز با آن پرواز می کنید. شبکه نمی تواند به سادگی آفلاین شود، بهتر بازسازی شود و سپس یک یا دو سال بعد دوباره روشن شود. شرکت های انرژی باید به ارائه خدمات ایمن و قابل اعتماد به مصرف کنندگان ادامه دهند و در عین حال با فشارهای ناشی از تمرکززدایی و کربن زدایی نیز مقابله کنند. با کاهش روزافزون مصرف کنندگان و تلاش برای فروش مجدد آن به شبکه، شرکت ها نیاز به طراحی و بازسازی مجدد دارند در حالی که توسط تنظیم کننده ها و شبکه پاسخگو هستند تا خدمات قابل اعتماد را با قیمت مقرون به صرفه ارائه دهند.

منابع محدود است. برنامه سنتی «بازرسی، نگهداری، جایگزینی» دیگر قابل اجرا نیست. دارایی ها باید به صورت استراتژیک مدیریت و نگهداری شوند تا چرخه عمر آن ها افزایش یابد، اغلب در مقابل مجموعه ای از مهارت ها و تجربیات رو به کاهش است. فناوری و داده‌ها می‌توانند کمک کنند، اطلاعات نگهداری و آموزش، و شناسایی دارایی‌هایی که احتمالاً از کار می‌افتند یا دارایی‌هایی که عملکرد خوبی دارند و می‌توانند چرخه عمرشان را طولانی‌تر کنند، کمک کنند.

 

انتظارات مشتری

با نگاهی به استراتژی تجربه مشتری، شرکت های آب و برق همیشه خود را مشتری محور می دانند. اما این به طور سنتی به معنای ارائه خدمات ایمن و قابل اعتماد با قیمت مقرون به صرفه است، که این روزها دیگر به اندازه کافی خوب نیست تا یک تجربه عالی برای مشتری ایجاد کند.

شرکت‌های آب و برق باید به صنایع دیگر نگاه کنند تا ببینند چگونه می‌توانند تجربیات لذت‌بخشی را در لحظات خدمات مهندسی کنند. این بدان معناست که، برای مثال، شرکت‌های توزیع در نظر می‌گیرند که چگونه گزینه‌ها و تعرفه‌های انرژی سبز خود را برای مشتریان بازاریابی می‌کنند. و شرکت‌های آب، حفظ و نگهداری منابع خود را ترویج می‌کنند و نکات حفاظتی را به مشتریان نهایی با استراتژی‌های تعامل خود ارائه می‌دهند. هر دو باید به دنبال ارائه راه هایی برای مصرف کنندگان خود باشند تا از طریق انتخاب هایی که انجام می دهند، در استراتژی های کربن زدایی و حفاظت جهانی مشارکت داشته باشند. قراردادهای جدید برای خدمات سودآور هستند. علاوه بر ارائه خدمات اتصال و صورت‌حساب، شرکت‌های برق مشتاق نصب و نگهداری دارایی‌های تجدیدپذیر هستند.