چرا یخچال من همه چیز را یخ می کند؟
 

آیا تا به حال در موقعیتی قرار گرفته اید که چیزی را از یخچال بیرون بیاورید نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ در اصفهان و در حالی که نباید آن را منجمد کنید؟ بدانید که ممکن است این اتفاق بیفتد و لزوماً به این معنا نیست که یخچال شما نیاز به تعمیر دارد. موارد مختلف و نحوه حل مشکل انجماد یخچال را بررسی کنید:

مشکل خروجی هوا:
اگر مشکل قدیمی یخ زدگی یخچال زیر آن را دارید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که بررسی کنید آیا هر نوع انسدادی در دریچه های هوای داخلی وجود دارد یا خیر. اکثر آنها در دیواره های پشتی یخچال قرار دارند و شکاف های باریکی هستند که هوای سرد از طریق آنها به گردش در می آید و بخشی از عملکرد یخچال است.

از آنجایی که هوای خارج شده بسیار سرد است، ممکن است منجر به یخ زدن مواد غذایی شود که به آن تکیه داده یا حتی بسیار نزدیک است. اگر به طور خاص این غذاها هستند که در حال یخ زدن هستند، فقط از نگهداری آنها خیلی نزدیک به خروجی ها خودداری کنید.

Image for post
Image for post

ترموستات را بررسی کنید:


مطمئن شوید که درجه حرارت به درستی تنظیم شده است، هم برای دمای بیرون و هم برای مقدار غذای داخل دستگاه مناسب است. تنظیم بیش از حد ترموستات زمانی که مقدار کمی در یخچال نگهداری می شود، می تواند چیزی را که در داخل یخچال است، به خصوص در قفسه های بالایی منجمد کند.

همچنین ممکن است ترموستات معیوب باشد، زیرا زمانی که موتور یخچال متوقف می شود کنترل می کند. بنابراین، با کمی افزایش دمای داخلی و بررسی اینکه آیا مواد غذایی از یخ زدن خارج شده اند یا خیر، یک آزمایش انجام دهید. در صورت معیوب بودن ترموستات لازم است از راهنمایی فنی کمک بگیرید و می توانید ترموستات دیگری را برای تعویض در فروشگاه قطعات یخچال در کنسول پیدا کنید.

 

اکنون که می دانید وقتی یخچال شما زیاد یخ می زند چرا و چه کاری باید انجام دهید، چگونه یاد بگیرید که چگونه سایر مشکلات مکرر یخچال را حل کنید؟